Nowsze płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Lumen
Posty: 102
Rejestracja: 31 mar 2018 00:31

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Lumen »

Od kiedy pytanie:
"- ktos ty?
- cos za jeden?"

To pytanie o imię?

To raczej pytanie o to kim jest napotkany ktos a nie imie, nazwisko, zawod i profesje.

Walcowanie erpega to jest BARDZO zly kierunek zwlaszcza ze masa innego mieszania swiatow (przenoszenia niecheci, zgradzania info o wlasicielu postaci - nawet na tym forum niedawno - popis Terenesa w sprawie Gritty, Evandeil mowiacy otwarcie o wizinfo w sprawie postaci itp itp) lezy odlogiem i mimo zgloszen jest bagatelizowana. Jakos tego typu jazdy się nie doczekały ani reakcji ani notki na wiesciach.
Jabocka
Posty: 15
Rejestracja: 28 sty 2013 08:42

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Jabocka »

Torgen pisze: 28 mar 2019 11:11 re Rafgart
W mojej ocenie w zla strone to idzie. Rozumiem ze chcecie jako MG chronic graczy poczatkujacych, ale przy okazji zaczynacie chronic tez cwaniakow ktorzy doskonale wiedza jak w ta gre grac, a teraz dodatkowo dajecie im kolejne narzedzie do reki w postaci straszenia kasacja. Sa cale masy sposobow na unikniecie przedstawienia sie postaciom ktore tego od nas rzadaja. W koncu jest to gra RPG wiec trzeba oprocz klikania F1 zabij trzeba tez byc kreatywnym i uzywac wyobrazni. Jezeli ktos chce pozostac anonimowy na arce to musi zrobic ze swojej strony wszystko zeby stac sie niewidzialnym, a nie ze bedzie arogancko odpowiadac pytajacemu 'Wal sie cepie, nie przedstawie ci sie, a jak zapytasz jeszcze raz to jestes u MG'. Wydaje mi sie ze w ta gre graja ludzie dorosli a nie male dzieci ktore nie radza sobie z drobnymi problemami.
Dokladnie!! Uwazam, ze ta zasade wykorzystuja perfidnie osoby, ktore z takich badz innych powodow robia nowe postacie i "cwaniakuja" bo wiedza, ze juz na samym starcie sa na wygranej pozycji wlasnie przez ta zasade.
Jak mam to rozumiec? Przykladowo stoje sobie z hersztem, wlazi jakas osoba ja pytam "Cu za jedyn?" I co jeb kasacja jak zglosi, ze zadalam takie pytanie? Jest dokladnie jak Torgen napisal, jak ktos nie chce sie przedtsawic to nie musi od razu wolac wizow tylko ruszyc lepetyna.
A po takim zachowaniu wlasnie i tekstach typu: "Nie mozecie mnie pytac o takie rzeczy" widac wlasnie, ze sa to osoby, ktore juz x czasu graja w arke.
Zreszta tak naprawde po co mi znac kogos imie? Opisy nie powtarzaja sie zbyt czesto i nie musze znac imienia delikwenta, zeby go pozniej rozpoznac.
Tak jak trwajace zmiany to super sprawa tak ten ruch w bardzo zlym kierunku.
Awatar użytkownika
Gianna
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2015 11:23
Lokalizacja: Luccini

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Gianna »

Myślę, że idea notki jest słuszna, bo takie zachowania nie dość, że się zdarzają, to jeszcze są bardzo mało "finezyjne" często... ale rzeczywiście te przykłady są trochę mylące. Podejrzewam, że chodzi bardziej o sytuacje, w których jedna osoba pyta "ktoś ty?", druga na to wzrusza ramionami, a pierwsza odpowiada od razu atakiem lub czymś w tym stylu. Jakoś nie wierzę, że za każde pytanie z cyklu "cześć, jak masz na imię" będzie kasacja - chyba, że ktoś je ujmie jako "przedstaw się lub giń". ;)
Maly zezowaty kurczak piszczy: Zostawilem Giannie dobre auto, ale zgubila.

"Najlepsza Gianna to martwa Gianna." Werbat

Obrazki
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Rafgart »

Wystarczy nie interesowac sie imionami przypadkowo spotkanych postaci, a nikt nie bedzie mial okazji by cwaniakowac.
Inicjatywa jest tu tylko po stronie wymuszajacego imie i tylko tu jest patologia.

EDIT
Zmienilem troche tresc wiesci, zeby bylo mniej pola do interpretacji.
Symon
Posty: 48
Rejestracja: 12 lut 2013 11:48

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Symon »

Zupelnie niezrozumiala akcja.

Pytania przedstawione w wiesciach oczywiscie nie sa wymuszaniem.

Przeciez to formy, mniej lub bardziej uprzejme, inicjacji rozmowy. Od czego zaczynamy rozmowe? Od przedstawienia sie.
I gdy spotykamy kogokolwiek, gdziekolwiek, inaczej nam sie rozmawia, gdy poznamy imie drugiej osoby (w tym przypadku postaci).
Uwazam to za nieporozumienie.

Inna rzecz - jesli na terenie Tilei moge spytac kogos o imie, bo licencje, bo nasz teren - to czytajac najnowsze wiesci dochodze do wniosku, ze nie moge juz tego zrobic, by wystawic komus licencje w Novigradzie. Bo akurat ktos poprosil.

Poza tym, unikalbym wyliczania przykladowych form bo, analizujac wiadomosc Rafgarta - legalne bedzie zawolanie do kogos: IMIE!? lub Z kim mam przyjemnosc? - gdyz taka forma nie zostala wskazana w omawianej wiadomosci.

Inna opcja jest atak, jak napisal Brokan - po uprzednim podaniu powodu ataku, zgodnie z regulaminem.

Co do kary - natychmiastowa kasacja za odgrywanie roli podejrzliwego gbura czy sluzbisty lub kulturalnego interlokutora, to gruba przesada.

Mysle, ze u podstaw tej inicjatywy lezala jakas konkretna sytuacja - rozsadne byloby ja przedstawic. Wyjasniloby to nam przyczyne calego zamieszania.

Bo, zastanawiajac sie nad deprecyzowaniem Rafgarta - chodzi o sytuacje gdy jedyna interakcja sprowadza sie do pytania o imie. A zatem:
przyklad 1: Pytam o imie. Nie ma reakcji (druga postac idluje) - ide sobie, to byla jedyna interakcja, wiec - Kasacja.
przyklad 2: Pytam o imie, bo podejrzewam, ze druga postac to wrog. A zgodnie z regulaminem, moge przepedzic intruza (spryciarz nie reaguje) - ja nie atakuje, bo nie mam pewnosci. Kasacja?
przyklad 3: Zakladam sekonda: chce poznac kogos i pytam spotkana osobe na poczcie: Jak sie zwiesz? Ona wychodzi bez slowa. Kasacja?

Uwazam, ze notka Rafgarta powinna byc zmieniona, tak aby rzeczywiscie byla WLASCIWA REAKCJA na problem - choc moim zdaniem jest zupelnie niepotrzebna.

EDIT: Rafgarcie - coraz bardziej konkretne staje sie to, co chciales przekazac - szczerze prosze o zmiane opisanej w wiesciach reguly ( i kary za nia takze) na taka, ktora bedzie mozliwa do stosowania i nie bedzie budzila watpliwosci.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2019 12:01 przez Symon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lumen
Posty: 102
Rejestracja: 31 mar 2018 00:31

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Lumen »

Hmmmm... Czyli po prostu wystarczy nie erpegowac z innymi graczami. Fajnie.
Awatar użytkownika
Mithari
Posty: 43
Rejestracja: 25 lip 2014 12:17

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Mithari »

O tak, ograniczajmy jeszcze bardziej już i tak umierającego erpega.
Good job.
Sometimes to stay alive you gotta kill your mind.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Gritta »

Kurcze, aż kusi mnie teraz, żeby założyć zbója-porywacza i pytać podróżnych na traktach, jak mają na imię, przeglądając dokumenty i sprawdzając, czy aby nie są jakimiś szlachcicami, kupcami, etc. Przecież taki zbój nie może powiedzieć, że pyta, bo chce porwać jakąś grubą rybę i się obłowić, z drugiej jednak strony - taka postać ma spory erpegowy potencjał. Pomijając już fakt, że bazy bez imion faktycznie całkiem nieźle sobie radzą.

Gdyby ktoś potrzebował pomysłu na pytanie o imię, o które teoretycznie nikt nie powinien się przyczepić w świetle obostrzeń - wystarczy np. powiedzieć, że nigdy nie widziałeś/aś tak pięknego/pięknej/mężnego/okazałego/blabla kogośtam i chcesz napisać o tej osobie wiersz. :twisted: :twisted: :twisted:

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Prav
Posty: 75
Rejestracja: 28 gru 2016 09:34

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Prav »

Symon pisze: 28 mar 2019 11:59 Mysle, ze u podstaw tej inicjatywy lezala jakas konkretna sytuacja - rozsadne byloby ja przedstawic. Wyjasniloby to nam przyczyne calego zamieszania.
Ale to zostało w wieściach wyjaśnione. Przyczyną jest mieszanie światów i zbieranie imion do zewnętrznych baz danych.
Jest to pewien problem, bo sam się zdziwiłem, że moja nowa postać, która przedstawiła się dosłownie kilka razy... wylądowała z opisem i imieniem w ogólnodostępnej bazie danych. I plan stworzenia anonimowego zbója poszedł w... las (wiem, mogłem się nie przedstawiać, ale niewygodnie być z kimś w przypadkowo zebranej drużynie i nie znać imienia).

Również nie do końca zgadzam się, że to zabija erpega. Wręcz przeciwnie, trochę go wymusza, bo jeśli kogoś pytasz o imię, to robisz to w jakimś celu, który należałoby dalej realizować (pouczyć, przepędzić, sprawdzić licencję). A nie lecieć dalej po usłyszeniu odpowiedzi.

Ale fakt, ostrzeżenie o natychmiastowej kasacji za użycie słów "ktoś ty" brzmi groźnie i może wprowadzać niepokój.
Awatar użytkownika
Lieselotte
Posty: 87
Rejestracja: 19 maja 2017 19:34

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Lieselotte »

  1. odpal proxy
  2. stwórz seconda
  3. stań na popularnej krzyżówce, by informować kolegów o położeniu wroga
  4. wróg coś kuma czaczę, cofa się do ciebie i pyta coś za jeden
  5. uuu, antynowograczyzm
  6. idzie zgłoszenie drużyny, cała gildia skasowana
  7. nowy online arkadii w godzinach wieczornych - 29 osób
Scenariusz trochę przerysowany oczywiście, ale chyba każdy z nas wie dlaczego gildie zawodowe pytają podejrzanych gpków o imię. I głównym powodem nie jest tutaj to, że ktoś chce zebrać wszystkie pokemony w jakiejś bazie. Powodem jest to, że taki podejrzany osobnik być może robi dla wrogiej gildii, co zresztą często okazuje się później prawdą.

Sam za kandydatury w jednej gildii właśnie to miałem robić - łazić po świecie i informować listownie o położeniu wroga. Tylko ja, wtedy z umami gpka jeszcze, nie cwaniakowałem jak ostatni debil, mówiąc oddziałowi ciężkozbrojnych zakonników, że nie mam zamiaru się przedstawiać i mogą iść się wypchać, tylko potulnie się przedstawiałem i próbowałem się wykręcać poprzez rozmowę.

I moim zdaniem to jest fajne. Realne interakcje oparte na wypracowanej pozycji danych postaci. A nie że jakiś ułomek biegający z listami odgrywa króla Arkadii, ma w dupie mutantów, scoia'tael, zakonników i na jakąkolwiek próbę rozmowy zaczyna zaraz grozić, że zgłosi do mg.
Zablokowany