Nowsze płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Lumen
Posty: 102
Rejestracja: 31 mar 2018 00:31

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Lumen »

"Poprawka" z piciem tak potrzebna, że się kwalifikuje pod zgłoszenie błędu, bo ciężko uwierzyć, ze ktoś by to mogł specjalnie wymyślić i z premedytacją dodać jako coś innego niż żarcik PA ;) Zwłaszcza w dobie zachęcania, a nie zniechęcania graczy.
Aenyell
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2019 09:47

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Aenyell »

wpierw zglosilem blad, pozniej pomyslalem

wystarczy pic komenda
"napij sie do syta wody"
Awatar użytkownika
Lumen
Posty: 102
Rejestracja: 31 mar 2018 00:31

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Lumen »

Szkoda tylko, ze nie ma analogicznej komendy "napij sie do syta alkoholu/innego swinstwa" jesli zmieniac to zmieniac konsekwentnie, a nie wyjmowac komus pare godzin z zyciorysu, zwlaszcza, gdy sie czasu na gre ma niewiele i akurat dzis mialo mozliwosc i szanse pograc ;p Ciezko sie gra z alko 10/10.
Vyrg
Posty: 59
Rejestracja: 10 paź 2018 14:17

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Vyrg »

Wszelakie “drobne” zmiany ktore popelniono bez najmniejszej wzmianki i ogolnej informacji dla graczy po raz kolejny wskazuja gdzie miala i ma nas administracja. Arka to chyba jedyna gra gdzie patche sa tworzone wedle “widzi im sie” i w du... mam co pomysla ci ktorzy jeszcze w to graja. Jeszcze.
Vyrg
Posty: 59
Rejestracja: 10 paź 2018 14:17

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Vyrg »

Na koniec mala analogia. Od wielu lat wracam z pracy do domu ta sama droga. Gdy maja miejsce zmiany w organizacji ruchu odpowiedzialni za to umieszczaja odpowiednie znaki tak bym przypadkiem nie dowiedzial sie o w/w dopiero wjezdzajac komus na czolowke.
Drodzo koderzy, poswiecacie dobrowolnie swoj czas na wprowadzanie zmian i naprawde nie stac was na dopisanie krotkiej notki? “Zmianie ukeglo to i to, zapoznajcie sie z helpem.” Serio?
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Slewhut »

Vyrg pisze: 28 lut 2019 17:20 Zmianie ukeglo to i to, zapoznajcie sie z helpem.
Albo jestem zielony i to bardzo, albo pomoc do komendy napij sie nie istnieje... Wiec o co chodzi?
Wszyscy starzy wyjadacze mowia mi ze trzeba grac, grac, grac i jeszcze raz grac i samemu wszystko odkryc.

Obecna zmiana z piciem powinna otworzyc oczy starym wygom. Zoltodziub odbiera tak cala Arkadie. Trzeba probowac na wlasnej skorze roznych komend w roznych miejscach. Moze sie uda przezyc. Moze...
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Vyrg
Posty: 59
Rejestracja: 10 paź 2018 14:17

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Vyrg »

Wlasnie o to, o wybiorczosc. Ciebie byc moze to bawi, ale graczy ktorzy zjedli na literkach zeby juz nie. Przykladow zmian mechaniki muda jest mnogo, niektore dokonywano na lokacjach z graczami, ktorzy niczego swiadomi nagle stracili lvl - czas wlozony w gre. To ma byc zabawne? O tu zmienimy komendy wyjscia z niebezpiecznej lokacji, a tutaj sile krytykow, a gdzie indziej zabierzemy efekt mgly/sniezycy, a tam dodamy zaslony od poczatku walki, a jeszcze gdzie indziej pomieszamy dropiace itemy. Hej, zyj nam Arkadio!
Awatar użytkownika
Ennyen
Posty: 235
Rejestracja: 14 lut 2009 22:33
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Ennyen »

Nie dramatyzujmy. Jedno nawalenie sie nikomu nie zaszkodzi.
Gracze sa tak przyrosnieci do aliasow, ktore maja, ze chocby nie wiem jak ostrzegano i tak by to niewiele zmienilo.
Na wlasnej skorze trzeba sie przekonac.

Helpa do napij sie faktycznie nie ma. Moze sie pojawi, moze nie.
Natomiast skladnie komendy widac po wpisaniu "napij"
Napij sie [do syta] [czego] [skad]?

bylo domyslnie napij sie wody skadkolwiek
jest domyslnie napij sie czegokolwiek skadkolwiek (pierwsza jest brana pod uwage lokacja, pozniej pojemnik w inv)

alias "napij sie do syta wody" rozwiazuje sprawe
uwazac trzeba na samo "napij sie" ktore pije lyk czegokolwiek skadkolwiek (pierwsza jest brana pod uwage lokacja, pozniej pojemnik)
Mysle, ze sytuacja omowiona wyczerpujaco ;)
EDIT: dol dol
faktycznie, pierwsza jest lokacja
Ostatnio zmieniony 01 mar 2019 18:45 przez Ennyen, łącznie zmieniany 1 raz.
Vyrg
Posty: 59
Rejestracja: 10 paź 2018 14:17

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Vyrg »

Wskazuje na stale zjawisko tajemniczych zmian, nie zas jednorazowy wybryk. Mnie to zwyczajnie meczy.
Anatolij
Posty: 37
Rejestracja: 08 lut 2019 16:37

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Anatolij »

Pełna zgoda, ale pojemnik w inv jest na drugim miejscu. Wpisanie "napij się do syta" na lokacji z wodą zawsze w pierwszej kolejności wybierze wodę na lokacji.

Problem wbrew pozorom jest trywialny, ale też może mocno napsuć krwi. Mnie tak załatwił - idę w drużynie, wchodzimy na lokację z wodą, wpisuję "napij się do syta", prowadzący zrobił kolejny krok, wciskam enter i moja postać, jak to prawdziwy Kislevita, wychyliła duszkiem pół bukłaka spirytu 8-) Taki z Anatolija zawodnik 8-)

Na szczęście moja postać po alkoholu nabiera blasku, więc jest luz :lol:

EDIT: Vyrg - pytanie za 100 punktów brzmi czy to faktycznie zmiana, czy może to funkcjonowało już od dłuższego czasu, ale najnormalniej w świecie nikt nie zwrócił uwagi ;)

Parafrazując pewnego sierżanta - "Bo gorzałę to się trzyma w plecaku, a nie przy pasie, jak jakiś żul".
Zablokowany