Portret - przedmiot tworzący historię

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Portret - przedmiot tworzący historię

Post autor: Slewhut »

Propozycja to możliwość malowania portretów, które byłyby opisami postaci widzianymi oczami malarza. Do tego możliwość dodania krótkiego opisu. Portret możliwy byłby do powieszenia na ścianie.

Wnetrze chaty.
Jest tutaj jedno widoczne wyjscie: drzwi.

Na ścianie wisi duży malowniczy portret.

Oglądasz duży malowniczy portret.
Z niesłychaną dbałością o szczegóły przedstawia on czarnowlosego zarosnietego mezczyzne.
Wyglada na kogos doswiadczonego.
Na ramie zarzucona ma pleciona dluga line z kotwiczka.
Na plecach targa zamkniety skorzany pakowny plecak.
Ma na sobie stalowy mocny helm, wygodna dwuwarstwowa kolczuge, duza trojkatna tarcze i kolczasta plytowa pare rekawic.
Jego sredniej dlugosci, czarne wlosy sa mocno rozczochrane, jakby od lat nie widzialy grzebienia.
Nosi piekny aksamitny plaszcz i pare prostych polbutow.
Do pasa ma przytroczone dwa zamkniete male skorzane woreczki i olejna lampe.
Ponad jego lewym ramieniem widac przypieta zlocista wytworna pochwe bretonska, zawierajaca novigradzki obosieczny miecz.
Ma przewieszony przez ramie brazowy krety rog - symbol rozpoznawczy pocztylionow.

Podpis pod portretem prawi:
"Slewhut w pelnej okazalosci. Autor anonim"
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Awatar użytkownika
Enefghar
Posty: 202
Rejestracja: 12 lut 2009 21:42
Lokalizacja: Actiontown

Re: Portret - przedmiot tworzący historię

Post autor: Enefghar »

Nie jestem wizem, ale podejrzewam ze zakodowanie calego systemu miejsc gdzie moznaby taki portret powiesic to zdecydowanie za duzo pracy jak na tak niszowy pomysl, szczegolnie ze do jego realizacji wystarczy komenda zglos pomysl.

Podejrzewam ze taki portret chcialbys powiesic gdzies w siedzibie stowarzyszenia do ktorego nalezysz (wydaje mi sie, choc moge sie mylic, ze raczej nie ma dobrego rpgowego uzasadnienia, zeby taki obraz powiesic gdzies w ogolnodostepnych lokacjach). Porozum sie ze swoimi kolegami i kolezankami (a najlepiej z obecnym szefem/szefowa) i jesli nie beda mieli nic przeciwko po prostu zglos pomysl w lokacji, albo w swoim itemie gildiowym wraz ze zmienionym longiem lokacji, opisem obrazu i emotkami zwiazanymi z takim obrazem.

A jesli chcesz obraz "powiesic" faktycznie gdzies poza siedziba stowarzyszenia i masz na to jakies ciekawe rpgowe wyjasnienie to rowniez zglos pomysl wraz z opisami. Przykladem takiego zrealizowanego pomyslu sa m.in. sarkofagi bylych Mistrzow CKN w swiatyni Farnaga w Novigradzie.
Polelfka namysla sie nad czyms, cichutko szumiac.
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Portret - przedmiot tworzący historię

Post autor: Slewhut »

Wolalbym aby dalo sie zatrudnic malarza, ktory uwieczni dana postac na portrecie.

Gram postacią poza gildiową. Więc mój portret musiałby zawisnąć w jakimś zamku jako zasłużony bohater narodowy :D
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Portret - przedmiot tworzący historię

Post autor: Gritta »

Zostań zasłużonym bohaterem arkadii, to zostaniesz uwieczniony. Są wszak uwiecznieni graczej pomnikami, ulami, sarkofagami, tabliczkami, npc'ami, grobami (chyba grobami), potrawami, w bibliotekach różnymi księgami i pewnie setką innych rzeczy.

Portrety postaci robiłam bez wsparcia kodowego, erpegując zarówno rysowanie, jak i pisząc opisy portretów (bardziej... oryginalne niż long postaci). Można je "powiesić" np. na tablicy. Albo mieć ze sobą na kartce.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Awatar użytkownika
Enefghar
Posty: 202
Rejestracja: 12 lut 2009 21:42
Lokalizacja: Actiontown

Re: Portret - przedmiot tworzący historię

Post autor: Enefghar »

Slewhut pisze: 11 lut 2019 13:40 Wolalbym aby dalo sie zatrudnic malarza, ktory uwieczni dana postac na portrecie.
Kazdy by wolal, zeby sie nie narobic ;) Niestety takie kodowe rozwiazanie to gra nie warta swieczki IMO. Za duzo wizogodzin dla niewielkiego efektu (nie sam portret, ale zakodowanie takiej mozliwosci w lokacjach ktore mialyby umozliwiac zawieszenie takiego portretu - to nie sygnet, ktory po prostu zakladasz na kazda postac). Ale nic nie stoi na przeszkodzie bys rozwiesil na tablicach ogloszenie ze szukasz malarza, zaplacil mu za "portret" (opis portretu), ktory gdzies pozniej zglosisz w lokacji do zawieszenia, albo bys nosil na pergaminie przy sobie.
Slewhut pisze: 11 lut 2019 13:40 Gram postacią poza gildiową. Więc mój portret musiałby zawisnąć w jakimś zamku jako zasłużony bohater narodowy :D
Zostan zasluzonym bohaterem i j/w zglaszaj pomysl, albo badz takim herosem zeby to inni cie tak (posmiertnie) nobilitowali. Tak jak pisze Gritta, zasluzone postaci na arkadii maja swoje sarkofagi, groby, tabliczki a nawet cale place w miescie nazwane swoim imieniem, wiec droga wolna :)
Polelfka namysla sie nad czyms, cichutko szumiac.
ODPOWIEDZ