Reklama!

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Gianna
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2015 11:23
Lokalizacja: Luccini

Reklama!

Post autor: Gianna »

Jak sam temat sugeruje, wydaje mi się że być może nastał czas na kolejną edycję reklamowania Arkadii. Sądzę że wszystkim by dobrze zrobiło trochę świeżej krwi do pooprowadzania w grze, a jak widać po ruchu na forum (...i Discordzie), online spadł ale jednak zapału jako takiego nie brakuje. ;)

Wszelkie pomysły mile widziane, a ja z kolei zaproponuję co następuje:
Niedługo Pyrkon. Dużo ludzi lubiących fantastykę w jednym miejscu (w zeszłym roku było bodaj 43,000 osób). Dobra okazja na to, by zrobić niskobudżetową reklamę typu plakat i rozwiesić go w x-dziesięciu kopiach na całym terenie. Osobiście chętnie się podejmę wydruku i wywieszenia, ale od strony plastycznej niekoniecznie czuję się na siłach - tutaj więc apeluję do Arkowych rysowników o pomoc. Ktoś jest chętny? :)

Dla przykładu mogę podać dwa plakaty barsawiowe autorstwa Nourvel, które niestety nigdy nie miały okazji nigdzie zawisnąć - o tu i tu.
Maly zezowaty kurczak piszczy: Zostawilem Giannie dobre auto, ale zgubila.

"Najlepsza Gianna to martwa Gianna." Werbat

Obrazki
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Reklama!

Post autor: Gritta »

Rosnącą popularnością cieszą się sesje rpg udostępniane na yt/twitchu. Być może uderzając do grup tych fandomów można by kogoś zainteresować. Jest też sporo grup na fb/forów zrzeszających fanów papierowych erpegów, tam też pewnie można by pospamować (a zgaduję, że dotrzemy do ciut bardziej ogarniętych ludzi niż wrzucając reklamę na kwejku).

Jako "arkowy rysownik" z miejsca wyznaje, że nie umiem w digital, ale mam aktualnie sporo czasu i jeśli ktoś potrafiący w digital miałby wizję plakatu i chciał moich ilustracji, to jestem otwarta na wszelkie propozycje współpracy.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Awatar użytkownika
Gianna
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2015 11:23
Lokalizacja: Luccini

Re: Reklama!

Post autor: Gianna »

Przez chwilę był stream Arkadiowy na Twitchu, nie wiem w sumie czy jeszcze funkcjonuje (ktoś inny na pewno wie...), ale to był bardzo fajny pomysł - chociaż trzeba by go trochę wypromować, żeby ktoś nie obeznany z tematem w ogóle go odnalazł. A co do plakatu to myślę, że nie musiałby być digitalny, byle by był czytelny i przyciągał wzrok. :roll:
Maly zezowaty kurczak piszczy: Zostawilem Giannie dobre auto, ale zgubila.

"Najlepsza Gianna to martwa Gianna." Werbat

Obrazki
Vonir
Posty: 57
Rejestracja: 25 lis 2017 01:39

Re: Reklama!

Post autor: Vonir »

Krótka prezentacja mudów na przykładzie Arkadii podczas konwentów typu: Pyrcon, Polcon zrobi dobrą robotę. Myślę, że w towarzystwie graczy znajdą się chętni do przeprowadzenia takiej prezentacji i tacy, którzy znają (współ)organizatorów.
Drugi pomysł to film na YouTube.
Trzeci pomysł wysyłka e-maili do wszystkich kont z których założono postać na Arkadii.
Może jeszcze jakaś akcja z ulotkami. Masowo wypożyczymy książki wiedźmina i te ze świata WFRP, włożymy taką ulotkę i jak gdyby nigdy nic oddamy

(Edit) jeszcze do głowy mi przychodzi pomysł aby zrobić plakaty w miejscach nerdfriendly - sklepy z figurkami do Battle, knajpach typu Paradox w Warszawie, sklepach z komiksami, na stronach gdzie ludzie umawiają się na RPG sprzedają figurki.
Zetu
Posty: 97
Rejestracja: 27 lut 2017 07:09

Re: Reklama!

Post autor: Zetu »

Pomysly zaakceptowane :-) teraz organizacja :-)
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Reklama!

Post autor: Slewhut »

Sam plakat moim zdaniem powinien przypominac te ogloszenia, informacje z facebooka o ilosci karczm, stworow, depozytow itd...

Proponowalbym jakies fikusne przejscie z ciekawej grafiki (najlepiej epicka bitwa oddajaca charakter gry) do swiata literek (najlepiej ciekawego loga, badz opowiesc ze swiata Arkadii). Potrzeba by zaznaczyc ze to swiat Wiedzmina (ostatnio to silna marka z wieloma fanami).

Jakby co to znam sie zadowalajaco na grafice komputerowej aby wykonac prosty sklad czegos takiego w inkscapie.
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Reklama!

Post autor: Tercoral »

Ja mam pomysl jak to ma wygladac.

log w ktorym jest szort z lokacji. npce (np zjawa) opisy kilku ciosow (w tym speca) pozniej jest komenda ob siebie i jest wplecione w dodatkowa jakas linijke www.arkadia.rpg.pl.
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Reklama!

Post autor: Slewhut »

Adres strony to by musial byc tytul plakatu. Wplecenie go gdzies w opisie nie ma sensu.

Do tego potrzebna bylaby grafika odpowiednia. Jako ze to mud to w sumie powinna byc druzyna np: 3 osob. Wiedzmin i 2 osoby. Krasnolud z toporem trzyma pochodnie, odpycha atak z boku, a z drugiej strony elfka walczy zgrabnym elfickim orezem z jakims innym paskudztwem.

Sam opis to polowanie na stwora. Cos jak opis jednej z walk Geralta z Rivii. Ja tam jestem swiezak wiec nie wiem ile najciekawszych opisow mozna wyciagnac z Arki. Ktos jest w stanie wrzucic tutaj opis jak najbardziej pasujacy do wiedzmina na podstawie arki? Wpierw tropienie, kilka gestow. Znaki na migi wiedzmina do druzyny. Zmiana lokacji. Dobycie miecza, walka ze stworem, opis jak wyglada, moze pozniej miecz peka, wiec przechodzimy do noza, albo dwoch. Jakies spece. W tle krasnolud i elfka odpieraja atak z zaskoczenia innych paskud. No najciekawszy rpgowy opis ale taki realny arkowy.


Do tego tekst: "Coś więcej niż interaktywna książka. Coś więcej niż MMO. Legendarny MUD z wieloletnią historią."
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Reklama!

Post autor: Tercoral »

Ty uwazasz ze przekolorywanie historii i podawanie adresu w tytule bedzie dobrze wygladalo?

Potencjalni gracze szybko wyczuja oszustwo
Tęczowe serce... :oops:
Vonir
Posty: 57
Rejestracja: 25 lis 2017 01:39

Re: Reklama!

Post autor: Vonir »

Można też dać opisy halucynacji po spotkaniu z pewnym stworem na pewnych bagnach ;)
ODPOWIEDZ