Uderz pięścią w stół - pomysły RPG

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Uderz pięścią w stół - pomysły RPG

Post autor: Slewhut »

Zgłosiłem globalny pomysł

siedząc przy stole dostaje się dwie akcje:

> uderz piescia w stol

Uderzasz energicznie pięścią w stół.


> stukaj palcami po stole [jak]

Niecierpliwie stukasz palcami po stole.


Czy komuś przychodzą jeszcze drobne smaczki RPG które można by dodać?
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Uderz pięścią w stół - pomysły RPG

Post autor: Gritta »

Można to freemotować. Tak jak milion innych stołowych czynności - kładzenie głowy na stole, układanie na nim rannego, zbieranie okruszków, tańczenie na stole, wygłaszanie z niego pijackiei mowy, podpieranie się przedramionami/łokciami, kładzenie na nim nóg (z buciorami lub bez), rycie zdrożnych napisów (albo inicjałów czy prostych obrazków). Można też odpukać pod blatem w niemalowane, stół w nerwach przewrócić wstając od niego i chwytając za broń, można pod niego wleźć i z dramatycznym "nie pójdę" uczepić się wszystkimi kończynami stołowej nogi. Wszystko to (i więcej) już widziałam na arce. Trudno oczekiwać, by każdy klimatyczny, genialny i pasujący gest miał podpiętą emotę.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Uderz pięścią w stół - pomysły RPG

Post autor: Slewhut »

Przepraszam, ale najwidoczniej jestem za słaby i nie pojmuje. Sprawia mi problem słowo freemontować. Czyli da się pukać po stole palcami czy nie? Do tego wymieniona lista wszystkich możliwości tez jest możliwa? Jeżeli tak to proszę o wskazówki jak.
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Uderz pięścią w stół - pomysły RPG

Post autor: Gritta »

Freemotować, tam nie ma "n".
<namysl sie nad czyms, mimowolnie bebniac palcami w stol>
Albo
<"wsciekle Po moim zimnym trupie! - Mezczyzna z rozmachem uderza piescia w stol, a huk roznosi sie po calej karczmie. Widzisz, jak wszyscy goscie nagle milkna i skupiaja ciekawskie spojrzenia na was.>

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Uderz pięścią w stół - pomysły RPG

Post autor: Kregan »

Slewhut pisze: 08 lut 2019 13:08 Przepraszam, ale najwidoczniej jestem za słaby i nie pojmuje. Sprawia mi problem słowo freemontować. Czyli da się pukać po stole palcami czy nie? Do tego wymieniona lista wszystkich możliwości tez jest możliwa? Jeżeli tak to proszę o wskazówki jak.
Freemot generalnie to używanie nie do końca przystosowanych do tego innych emocji jak "namyśl się", do przekazania dodatkowej akcji, tudzież wplatania ich w wypowiedz postaci przy pomocy pauzy —. Jedni tolerują freemote, inni nie, uczciwie trzeba przyznać, ze były (są?) osoby na Arkadii, które posługiwały się tym mistrzowsko. Co do pomysłu jest poprawny ponieważ ma swoje podstawy kodowe gdyż istnieją ku temu odpowiednie obiekty i lokacje na których czynność może zostać wykonana bądź nie bez rozbebeszania wszystkiego. Inną sprawą jest to, czy ktoś to zakoduje.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Uderz pięścią w stół - pomysły RPG

Post autor: Slewhut »

Dziękuję za Twoje słowa Kreganie, które rzucają odrobinę jasnego światła (a nie tylko cień) na mój pomysł. Pytanie czy stosowne byłoby dodać takich krótkich opisów w dużej liczbie aby wzbogacić możliwości RPG?

Zrozumiałem też, że nie wszyscy lubią jak ktoś się namyśla zbyt mocno wciągając w to inne opisy.
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Uderz pięścią w stół - pomysły RPG

Post autor: Kregan »

Z free emote imho zawsze kluczem jest umiar i osoby w otoczeniu. Trzeba ostrożności bo przypadkowa osoba wchodząca na lokacje może ujrzeć zgoła coś czego nie powinna. To nie miejsce na dyskusje o tych kwestiach zatem EOT.

Co do tego uderzania w stół. Jest ujmijmy to tak niezręcznie "zaawansowany" emot, wykorzystujący obiekty, a takie zazwyczaj zarezerwowane są dla klubów, gildii, zawodów. Co nie znaczy, że ktoś tam "na górze" w przypływie dobrego humorze by tego nie podpiął dla przysłowiowych mas w karczmach. Dodatkowo dochodzi kwestia zastosowania odpowiedniej puli przysłówków bądź nie do użycia z tą emocją (mocno, lekko, gniewnie etc.) by wyeliminować akcje, ze ktoś uderza w stół filozoficznie itp.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Uderz pięścią w stół - pomysły RPG

Post autor: Slewhut »

Fajka jest dla wszystkich a dostarcza mozliwosci. Pomyslalem ze karczma sama w sobie jest zaniedbana i chetnie bym ja rozbudowal. Tak zeby stol karczemny dodal wiekszych mozliwosci.
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Uderz pięścią w stół - pomysły RPG

Post autor: Kregan »

Słowo klucz - zazwyczaj. Fajki były przez wiele lat itemem gildiowym ZH i tylko halfy miały do tego emocje, zostały "uwolnione". Jak pisałem wyżej będzie miał ktoś na górze chęć to zakoduje emocje stołowe dla mas, a nie np. w smakoszach czy wcale.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
ODPOWIEDZ