PvP 2019

Forum wieści z Arkadii.

Z czym się zgadzasz?

Jestem za rozdziałem PvP od PvE {flagi i inne pomysły}.
7
3%
Cios z plecy jest za słaby.
23
9%
Nie szkoda mi poziomu dla dobrego PvP.
17
7%
Nie powinno się zakończać przed wrogiem.
30
12%
Boty do expienia i innych czynności to brak kultury względem współgraczy.
35
14%
Siła drużynowego PvP tkwi w skryptach dowódcy i drużyny.
22
9%
Myślę o graczu drużyny przeciwnej i szanuję go.
23
9%
PvP jest immanentną częścią Arkadii.
24
10%
Gracz idloexpiący zdobywa przewagę względem gracza expiącego aktywnie, dlatego powinien akceptować ryzyko.
29
12%
Oddałem głos. [zaznaczcie ten punkt]
42
17%
 
Liczba głosów: 252

Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

PvP 2019

Post autor: Goldfinger »

Jak to w ogóle jest z tym PvP na Arkadii obecnie?
Spróbujmy to ustalić.

Zapraszam do dyskusji.
Zaznaczcie z czym się zgadzacie i zaznaczcie, że oddaliście głos.
[Inaczej nie policzymy ile osób głosowało. Ankieta jest otwarta, można swoje wybory edytować cały czas.]
Ostatnio zmieniony 05 sty 2019 13:59 przez Goldfinger, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: PvP 2019

Post autor: Tercoral »

Brakuje "nie mam zdania" i "tesh bym sie napil"
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Lumen
Posty: 102
Rejestracja: 31 mar 2018 00:31

Re: PvP 2019

Post autor: Lumen »

Jedną rzecz bym uściśliła:

Nie szkoda mi poziomu dla dobrego PvP.

Pytanie jakiego poziomu? Takiego na który straciło się rok życia i setki godzin czy takiego, który odrabiamy w tydzien? Uściślij. Bo tego pierwszego zdecydowanie szkoda, tego drugiego za cholerę nie ;)
Valdethruda
Posty: 112
Rejestracja: 28 mar 2015 21:52

Re: PvP 2019

Post autor: Valdethruda »

Bezsensowna ankieta.

Co trapi PvP wiadomo od dawien dawna.

Temat do zamkniecia, chyba ze spodobalo Wam sie robienie ankiet oraz gadanie o wszystkim i o niczym przez 123 notki.

Pozdrawiam,
V.
Awatar użytkownika
Lus
Posty: 45
Rejestracja: 17 wrz 2017 20:34
Lokalizacja: Varahia

Re: PvP 2019

Post autor: Lus »

"Siła drużynowego PvP tkwi w skryptach dowódcy i drużyny." Są co najmniej dwie interpretacje tego zdania:

a) Uważam, że obecnie na Arkadii silnymi drużynami są te, których członkowie jak i dowódca ją oskryptowani po zęby.

b) Uważam, że aby mieć dobrą drużynę, powinno się oskryptować po zęby.

To dość znaczna różnica, a podana w sondzie opcja może oznaczać zarówno a jak i b. :P
W zasadzie to połowę punktów można postrzegać na skrajne sposoby, dzięki czemu każdy sobie zagłosuje na to, co zinterpretował w pierwszym odruchu. Bez sensu.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: PvP 2019

Post autor: Tercoral »

Przeciez pisze ze ta sonda jest skonstruowana jakby ktos ja z dupy wyciagnal :D
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Enefghar
Posty: 202
Rejestracja: 12 lut 2009 21:42
Lokalizacja: Actiontown

Re: PvP 2019

Post autor: Enefghar »

Oddanie głosu w tej sondzie oznaczałoby że akceptuję jej tendencyjność i brak sensu. Tedy podziękuję.
Polelfka namysla sie nad czyms, cichutko szumiac.
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: PvP 2019

Post autor: Goldfinger »

Nie rozumiem zarzutu o tendencyjność i nie zgadzam się, że wszystko w temacie PvP zostało zdiagnozowane. Ile osób, tyle opinii.
Część tych opinii jest właśnie w pytaniach sondy. Każdy może swoje odpowiedzi rozwinąć.

Bez dyskusji tutaj, bez zmiany mentalności graczy - nic w temacie PvP się nie zmieni. Nie sądzę, żeby zmiana mechaniki dała radę to zrobić.
Awatar użytkownika
Wilibald
Posty: 36
Rejestracja: 17 lut 2009 16:53

Re: PvP 2019

Post autor: Wilibald »

Trzeba przywrócić możliwość pogoni na przemykaniu. Myślę, że dzięki temu znów wrócą kolejki.
Awatar użytkownika
Enefghar
Posty: 202
Rejestracja: 12 lut 2009 21:42
Lokalizacja: Actiontown

Re: PvP 2019

Post autor: Enefghar »

Goldfinger: Już tłumaczę.

Jestem za rozdziałem PvP od PvE {flagi i inne pomysły}.
Nie jestem za rodzialem PvP od non-PvP, ale uwazam ze jest miejsce dla stowarzyszen neutralnych, ktore jesli nie kozacza i nie machaja wokolo "paszportem Polsatu" jak to ujela Isil, nie powinny byc wciagane na sile w PvP. Z jednym zarzutem poruszanym juz wczesniej sie zgodze - nie powinno byc miejsca dla osob ktore celowo wykorzystuja gildie neutralne do spokojnego wyekspienia postaci, ale z drugiej strony jak ocenic kiedy ktos robi to celowo i z pelna premedytacja, a kiedy po prostu chce zmienic styl rozgrywki, albo sprobowac czegos nowego. Nikt nie broni nikomu z gildii bojowej przejsc do gildii neutralnej jesli PvP go znuzy (oczywiscie pomijajac MC - w moim mniemaniu mutant nie powinien miec mozliwosci pozbycia sie mutacji i przejscia do innej gildii, chociaz historia zna takie przypadki). Oczywiście też, takie przejście (jak każdo przejście zresztą) powinno być dobrze osadzone w RP naszej gry. Z drugiej strony nie znam ani jednego przypadku ze ktos wykoksal sie w Kle i poszedl w PK.

Z jednej wiec strony jestem za gildiami neutralnymi, z drugiej strony nie chce rozdzielac gry ani mechanicznie ustalac flag. Nie moge wiec ani zaznaczyc, ani nie zaznaczyc tej odpowiedzi w ankiecie, bo w obu przypadkach bym sklamal.
Cios w plecy jest za słaby.
Do skutecznego PK moze i jest za slaby - nie znam sie, ale jesli chodzi o walke z NPC'ami wydaje mi sie byc na dobrym poziomie i wolalbym zeby go nie zwiekszac.
Nie szkoda mi poziomu dla dobrego PvP.
Pytanie nie do mnie. Zeby miec jakikolwiek sens powinno byc zadane spasom, ktorzy graja PvP.
Nie powinno się zakończać przed wrogiem.
No dobra. Jedno pytanie z ktorym jestem w stanie sie zgodzic, acz jesli kryje sie pod nim ochota zwiekszenia czasu od walki do mozliwosci zakonczenia gry to bede oponowal, bo zmiana dotknie rowniez mnie na moim "idloexpie".
Boty do expienia i innych czynności to brak kultury względem współgraczy.
Moge sie pod tym podpisac wszystkimi konczynami, ale nie wiem jaki to ma zwiazek z rozwiazaniem problemu PvP. Takie osoby powinno sie skutecznie usuwac z naszej spolecznosci, a ciezar tego zadania powinien spoczywac w rownym stopniu na wizach i szefach gildii. W mniejszym na wspolgraczach.
Siła drużynowego PvP tkwi w skryptach dowódcy i drużyny.
Nie bede powtarzal tego co napisala Lus. Podpisuje sie tylko pod jej wypowiedzia.
Myślę o graczu drużyny przeciwnej i szanuję go.
Szanuje wspolgraczy i mysle o nich. Nie mam na Arce druzyny przeciwnej.
PvP jest immanentną częścią Arkadii.
Moglbym tak powiedziec, gdybym mogl rowniez dodac - "Gildie neutralne sa immanentna czescia Arkadii" i "Nie wszyscy powinni byc zmuszani do PvP."
Gracz idloexpiący zdobywa przewagę względem gracza expiącego aktywnie, dlatego powinien akceptować ryzyko.
Opcja wymierzona w konkretna grupe graczy, bez mozliwosci zaznaczenia opcji ze zdaniem przeciwnym (nie zaznaczenie jakiejs opcji wcale nie oznacza ze glosujacy jest przeciwnego zdania).



QED. Sonda jest nieobiektywna, z konkretnym zamyslem i skupia sie tylko na jednej czesci graczy. Inaczej mowiac - jest tendencyjna. Dziekuje za uwage.
Polelfka namysla sie nad czyms, cichutko szumiac.
Zablokowany