Sonda: Zmiana kary za zgon.

Forum wieści z Arkadii.

W jakim kierunku ma pójść arkadia?

Chce maksymalnego lvl'u bez kary za zgon.
96
54%
Chce żeby zostało jak teraz z 10% kara za zgon.
79
45%
Nie mam zdania.
2
1%
 
Liczba głosów: 177

Awatar użytkownika
Lumen
Posty: 102
Rejestracja: 31 mar 2018 00:31

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Lumen »

W zasadzie to, obawiam się, że jesteśmy w tak maleńkiej mniejszości, że pozostało machnąć ręką i przerzucić się z muda na jogę i lepienie figurek z papermache. Tak dla uspokojenia.
Albo zebrać się w gromadę, grac razem i pogodzić z tym, że nigdy nie będzie się miało wspólnie etatu i full umów bo nie ma gildii, która by była w stanie unieść taka bandę ;)
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Gritta »

Nie pojechałam. Z łazikiem, timerem i skryptem na kompas mozesz ustawic sciezke pod talwar i tylko sluchac, czy nic nie piszczy i czasem zerkac, czy nie ma jakichs niepokojacych kolorkow. Frytki byly pyszne, zawsze sa pyszne. Nie pierwsze i ostatnie pewnie. Taka to dla mnie gra wlasnie.

Zostaje jeszcze opcja - popracowac nad opanowaniem mimiki, modulacji glosu i gestykulacji, zeby jeszcze lepiej bawic sie co ten tydzien w ktulu czy innego mlotka. A arka niech bedzie ziemniaczana gra, bo pewnie niewiele sie jednak zmieni.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Kvark
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2018 19:43

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Kvark »

Gritta: Nie neguję że jesteś erpegowcem, ale erpeg pod prysznicem w trakcie obierania ziemniaków podczas wyciągania talwara wywołał uśmiech
:mrgreen:
Rozumiem, że z tym erpiegiem to miałaś na myśli inne okoliczności niż łaziki timery i skrypty.

Pozdr,
K.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Gritta »

Challenge accepted. 8-)

A tak na serio, to sytuacje erpegowe, które "nie przechodziły" były w moim poście. Chodzi o to, że skoro nie mogę grać w Arkadię jako w grę rpg w pełnym tego słowa znaczeniu, to gram w nią po trosze jako w grę do obierania ziemniaków. Ile jest w tym żartu, ile ironii, a ile prawdy to już ustal sobie sam.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Terenes »

Gritta pisze: 03 sty 2019 18:43
I wiem też, ze na arkadii nie da się zbytnio erpegowac. Chcesz grać biedną postać rzezimieszka na małą skale? Zaraz ktoś Cie obsypie mithrylem i będzie pytał, czemu dalej żebrzesz, skoro stać Cię już na własną wieś. Chcesz, żeby Twoja postać reagowała emocjonalnie, ludzko ale technicznie nieopłacalnie na odkryte okropieństwa swoich współziomków? Wylecisz ze stowa i nie masz arkowego "życia", bo "psujesz sobie postać". Nie ma sentymentów, odrzuca się wszystko, co nie pomoże w zdobyciu kolejnego magika, a pochłonie czas i siły.
To ze wywlekasz podobne oskarzenia tutaj boli. To ze Raenn reagowala emocjonalnie nie bylo problemem przez dlugi czas. Eg, M, R, Th, Ta, B i inni Osadnicy tez maja swoje fobie i ogromny zasob emocji i ograniczen ze "tego nie zrobia" a co innego zrobia wbrew zakazom wprost. Nie wylatuje sie ze stowa za "psucie sobie postaci" tylko jako konsekwencja czynow postaci. I bardzo dobrze ze zadna postac nie kierowala sie sympatia do fajnego gracza tylko odgrywala to co pasowalo do danej sytuacji. Normalnie brak mi slow ze oskarzasz biednego Rotkiva o powergaming i parcie na magiki.

Ja wiem z cala pewnoscia ze jeszcze pol roku temu dalo sie ladnie rpgowac zarowno poza gildia jak i w gildii oraz odgrywac ciekawe skomplikowane sytuacje.

Pare osob powyzej marudzacych ze RPG jest absolutnie niemozliwy tez powinno wiedziec z pierwszej reki, ze jest inaczej, zamiast pisac ze nikt nigdzie nic.

Jestem ciekaw czy Radgast uznal waszym tropem ze rpgowanie jest niemozliwe czy gdyby wrocil nagle by sypnal pomyslami jak z rekawa.

A teraz? Nie wiem. Niezgildiowane postacie zablokowalem, a zgildiowana mam chwilowy odplyw natchnienia wiec czekam sobie co wam wpadnie do glowy, a w miedzyczasie robie to za co najwyrazniej rozliczana jest rada tj. organizuje wyprawy po magiki.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Gritta »

Zacznijmy od tego, że przepraszam, jeśli ktokolwiek poczuł się urażony, ale ja nikogo nie oskarżam. Takie są realia i konsekwencje, jestem z nimi w pełni pogodzona i dostosowałam do nich mój styl gry. Nie oskarżam Rotkiva o powergaming, bardzo go lubię i chociaż lakonicznie, to dobrze zrobił swoją robotę. Mam jednak dziwne wrażenie, że nie musiałabym robić nowej postaci, gdybym dalej grzecznie prowadziła wyprawy i była "potrzebna". I to jest OK, jeszcze raz zaznaczam - jestem z tym już pogodzona. Wiem już gdzie moje miejsce w szeregu i będę tam stać. Tymczasem zostawmy Raenn w spokoju, niech smacznie sobie śpi, reszty postaci nie musisz zdradzać, jeśli je znasz. Jak widzisz, przywołałam kilka przykładów, gdzie okazało się, że nie do końca mogę erpegować to co chciałam z kilku moich postaci. Nie mogę - bo nikt nie chciał robić tego ze mną, bo w jakiśtam sposób miałam wrażenie, że zwyciężyło spojrzenie techniczno-pragmatyczne. Zakładam, że problem może równie dobrze leżeć we mnie, co w stosunku "reszty". Ba, być może Ci bawiący się seksperpegiem mają rację i jestem taka sama jak "reszta" bo odrzucam pomysły innych ludzi i nie gram w ich grę.

Pisałam też, że rpg się zdarza, ale 95% czasu mojej gry w Arkadię jest totalnie nieerpegowe. Zaczepianie ludzi na poczcie na różne sposoby nie działa już zwyczajnie, odgrywanie postaci psuje wyprawy, a gra zakładająca niepomaganie choćby jakiś czas w magikowaniu/pk połączone z problematycznym erpegiem jest raczej niemile widziane.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Terenes »

Gritta pisze: 03 sty 2019 23:31 Zacznijmy od tego, że przepraszam, jeśli ktokolwiek poczuł się urażony, ale ja nikogo nie oskarżam. Takie są realia i konsekwencje, jestem z nimi w pełni pogodzona i dostosowałam do nich mój styl gry. Nie oskarżam Rotkiva o powergaming, bardzo go lubię i chociaż lakonicznie, to dobrze zrobił swoją robotę. Mam jednak dziwne wrażenie, że nie musiałabym robić nowej postaci, gdybym dalej grzecznie prowadziła wyprawy i była "potrzebna". I to jest OK, jeszcze raz zaznaczam - jestem z tym już pogodzona. Wiem już gdzie moje miejsce w szeregu i będę tam stać. Tymczasem zostawmy Raenn w spokoju, niech smacznie sobie śpi, reszty postaci nie musisz zdradzać, jeśli je znasz. Jak widzisz, przywołałam kilka przykładów, gdzie okazało się, że nie do końca mogę erpegować to co chciałam z kilku moich postaci. Nie mogę - bo nikt nie chciał robić tego ze mną, bo w jakiśtam sposób miałam wrażenie, że zwyciężyło spojrzenie techniczno-pragmatyczne. Zakładam, że problem może równie dobrze leżeć we mnie, co w stosunku "reszty". Ba, być może Ci bawiący się seksperpegiem mają rację i jestem taka sama jak "reszta" bo odrzucam pomysły innych ludzi i nie gram w ich grę.

Pisałam też, że rpg się zdarza, ale 95% czasu mojej gry w Arkadię jest totalnie nieerpegowe. Zaczepianie ludzi na poczcie na różne sposoby nie działa już zwyczajnie, odgrywanie postaci psuje wyprawy, a gra zakładająca niepomaganie choćby jakiś czas w magikowaniu/pk połączone z problematycznym erpegiem jest raczej niemile widziane.
NIe wiem jak obecnie jest na poczcie, wiem jak bylo pol roku temu. Moze faktycznie w kilka miesiecy wszystko sie odmienilo. Szczegolnie ze graczy jest sporo mniej wiec ci ktorzy chca rpgowac tez jest pewnie duzo mniej.

Tym nie mniej nadal brniesz w swoja absurdalna teze: a realia i konsekwencje sa takie, ze jak jest postac ktora cos w swoim arkowym zyciu zrobi to czasem jej to ujdzie na sucho, ale pewne rzeczy musza spotkac sie z reakcja wspolgraczy bo na tym polega wlasnie odgrywanie: akcja->reakcja.
Jak myslisz co by sie stalo gdyby nasze postacie dowiedzialy sie o zabawach glowami i innymi takimi? Tez bys sie czula sie przesladowana za nie trzymanie miejsca w szeregu? Odgrywaj co chcesz, ale licz sie z konsekwencjami tego wyboru. Doskonale wiedzialas gdzie skladasz podanie i w jakim kierunku spychasz swoja postac.
I jestem pewien, ze dowolny sklad Rady jak pozna na Arkadii jakies mroczne machinacje Gritty to ja spali nie zastanawiajac sie czy aby teraz nie prowadzisz wiecej i czy nie potrzeba nam mlotka na wysokim poziomie.

Wiesz w czyim gronie grasz, wiesz jaka postac kreujesz, badz konsekwentna, a nie marudz na forum. A jesli to co napisalas nie jest oskarzeniem to co to wlasciwie bylo? Zarcik? Zacheta bysmy bardziej zajeli sie Gritta bo malo dajemy mozliwosci bys czarowala? A moze Ty nam wymysl cos z czego bedzie dobra obopolna i najlepiej niejednorazowa zabawa?
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Gritta »

To były powody tego, że arkadia nie jest dla mnie grą rpg z elementami hack'n'slash, tylko hack'n'slash z elementami rpg. Od czasu zmiany mojego nastawienia gra mi się (!) lepiej, bo mam inne oczekiwania. Nie mówiłam tylko o Raenn, jeszcze raz zaznaczam i jeszcze raz proszę o zostawienie jej już w spokoju, nie podejmę również dalszej rozmowy na ten temat, bo w całej mojej wypowiedzi nie o to chodziło, była ledwie częścią przykładu sytuacji, które mogłyby gdziekolwiek prowadzić, a nie udało się ich w żaden sposób rozwinąć, bo nie było chętnych na prowadzenie interakcji. Nie wiem, przy stole kiedy wylosuję zawód fanatyka i oznajmię, że chcę być fanatykiem Ranalda, i to takim z korbaczem, to mg stwierdza - ... dobra. I obdarza mnie odrobiną zaufania, a potem okazuje się, że potrafię z tego zrobić fajne rzeczy. Tutaj zostałoby to nazwane jak? Kłopotliwym? I pewnie wysłałbyś mi PM, że jak fanatykiem, to tyko Ulryka albo Sigmara? Grając w Arkadię nie da się być konsekwentnym, przynajmniej takie mam wrażenie, bo wtedy prędzej czy później jest się w jakiś sposób odrzucanym, i takie zdanie w naszej gromadce mam, wygląda na to, nie tylko ja. Trzeba iść na kompromis - owszem, zawsze trzeba - szkoda tylko, że przeważnie tym kompromisem jest wyciąganie kolejnej rzeczy, zamiast rozmowy. Dlatego właśnie nie chce mi się już silić na kreatywność, właśnie dlatego nie spodziewaj się żadnych machinacji i szczególnie upartej konsekwencji.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Awatar użytkownika
Lus
Posty: 45
Rejestracja: 17 wrz 2017 20:34
Lokalizacja: Varahia

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Lus »

... A Złoty Kutas za mieszanie światów, spojlerowanie, psucie krwi i ujawnianie tajemnic innych graczy wędruje do Terenesa.

*owacje na stojąco*
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Sonda: Zmiana kary za zgon.

Post autor: Tercoral »

Robi sie offtop :!: :? :shock:

Na prv z takimi przepychankami.
Tęczowe serce... :oops:
Zablokowany