Ogólna mechanika muda

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Artak »

Astida pisze: 09 lis 2018 09:37 Weź olej z plecaka
Napelnij lampę olejem
Włóż olej do plecaka
Ta wersja ma ten minus, że jeśli Ci się lampa wyczerpie, to jej później nie napełnisz, bo po ciemnioku nie znajdziesz oleju w plecaku :mrgreen:
Mekuga
Posty: 11
Rejestracja: 31 paź 2018 21:10

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Mekuga »

Dokladnie, chodzi o zamieszanie w ciemnosci.
Myslalam, ze moze sa jakies nosidla/siatki/sznurki do oleju, o ktorych nie wiedzialam lub inne patenty.
Awatar użytkownika
Chivasso
Posty: 69
Rejestracja: 16 cze 2018 22:37

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Chivasso »

Witam,

Jaka jest mechanika zuzywania sie ekwipunku - o ile to nie wiedza tajemna?
Chodzi mi o ubrania, sakiewki, plecaki, woreczki. Czy zuzycie liczy sie przy noszeniu na sobie / przytroczeniu, proporcjonalnie do czasu? Czy do liczby apokalips? Czy od otwierania/zamykania (pojemniki)? A jesli pojemnik jest pusty, to czy sie zuzywa?

Pozdrawiam,
Chivasso
Pozdrawia Chivasso z Tilei
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kregan »

Chivasso pisze: 01 gru 2018 10:19 Witam,

Jaka jest mechanika zuzywania sie ekwipunku - o ile to nie wiedza tajemna?
Chodzi mi o ubrania, sakiewki, plecaki, woreczki. Czy zuzycie liczy sie przy noszeniu na sobie / przytroczeniu, proporcjonalnie do czasu? Czy do liczby apokalips? Czy od otwierania/zamykania (pojemniki)? A jesli pojemnik jest pusty, to czy sie zuzywa?

Pozdrawiam,
Chivasso
Ubrania chyba tylko czas gry. Pojemniki wkładanie, wyjmowanie, picie, czas używania przy czym jeśli są mało używane niszczeją bardzo powoli (przynajmniej niektóre). Można zamówić u rzemieślników o wiele bardziej trwałe przedmioty jak woreczki, plecaki czy sakiewki w porównaniu do tych ze sklepów.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Gunther
Posty: 26
Rejestracja: 31 gru 2014 05:36

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Gunther »

Było gdzieś że "założone ubrania nie ważą".
Część ubrań, jest zakwalifikowana jako zbroje (buty i rekawice glownie) ,przeglądając zbroje się je widzi.
Czy one też nic nie ważą noszone?

Czy istnieje jakieś oficjalne info odnośnie wpływu wagi broni?
Czy wpływa ona na coś więcej niż szybsze/wolniejsze męczenie się postaci?
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Gritta »

Pierwszy podpunkt mozesz bardzo latwo sprawdzic z pomoca takich rekawic i butow oraz ogromnego stosu miedzi.

Drugi najprosciej sprawdzic swieza postacia. Zaloz nowa postac, skombinuj jakas ciezka pale/mlot i pobij enpeca z pelnym wypoczeciem; zobaczys cos ciekawego.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Gunther
Posty: 26
Rejestracja: 31 gru 2014 05:36

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Gunther »

Gritta, wróc ty lepiej do swoich ziemiaków, nic nie wnosząca odpowiedź.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Gritta »

A dziekuje, wlasnie skrobie. Powiedzialam Ci, jak to sprawdzic - serio, mozesz to sprawdzic sam w jakies 15 minut. Moge sie z Toba zalozyc, ze MG nie odpowiedza o flaszke kislevickiej wodki.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Valok
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2020 16:52

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Valok »

Bądźcie pozdrowieni.
Odkryłem właśnie, że mam znaczne problemy z podstawowymi czynnościami życiowymi, mimo przeczytania całego "jak zacząć grę" na wiki.
Oto moje pytania:
1) gdy dałem komendę "idz zachod" zapytano mnie jakim tempem chcę się poruszać. Zrobilem wiec "niespiesznie", lecz spotkałem się z niezrozumieniem. Spróbowałem więc "idz zachod niespiesznie", co spotkało się z ponowieniem pytania o tempo marszu. Podobnie w przypadku "Idz niespiesznie zachod". Wtedy wpisałem "?idz" żeby dowiedzieć się jak to działa. Po przeczytaniu zdecydowałem się na prostszy komunikat "idz niespiesznie". Odzew był taki: "Wykonywanie komendy 'idz' zostaje przerwane. Nie wiesz, w ktorym kierunku masz ruszyc...". W końcu poruszyłem się za pomocą róży wiatrów, ale nadal nie wiem jakie powienienem wpisać polecenie lub polecenia

2) wszedłem do karczmy. Zauważyłem Chudego energicznego mezczyznę. Wpisałem więc "→ powiedz do chudego energicznego mezczyzny Dzien Dobry" i w efekcie przywitałem się z nim, lecz nie otrzymałem żadnego odzewu. Wniosek jest dwojaki: albo zrobiłem coś nie tak, albo ten mężczyzna mnie zignorował.

3) W jaki sposób mogę uzupełnić opis mojej postaci? W "jak rozpocząć" było napisane by coś tam napisać, ale przy zakładaniu konta nie było takiej opcji

4) nie ukrywam, że czas jaki mogę spędzić w grze jest wyrywkowy i raczej spontaniczny. Czy to utrudni grę mi lub innym graczom? Co się np stanie jak w trakcie wspólnej akcji będę musiał odejść od komputera? (wiem że zawsze trzeba się wylogować a nie wyłączać od razu okna)

5) mam pomysł na postać, ale konieczne do tego są umiejętności magiczne. Znam całkiem nieźle świat warhammera. Czy tu również jest podział magów wg Wiatrów Magii i centrum nauki jest w Altdorfie?
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kerian »

1) sprobuj po kierunkach np:
- "w", "west", "zachod"
"ne", "s", "e", "u", "d"

2) Nie wszystkie postaci maja cos do powiedzenia, wiekszosc NPC nic nie mowi, Jak odroznic gracza od NPC sprawdz na wikipedii

3) Nie mozesz zrobic nic ze swoim opisem postaci... Mozesz zalozyc jakas zbroje albo ubrania, czy pojsc do fryzjera, ale nic ponad to.

4) Narazie podziwiaj swiat i graj samemu. Pozniej kogos poznasz i moze cos z tego wyniknie.

5) Na arkadii nie ma łukow, koni, magii i domkow.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
ODPOWIEDZ