Przybliżenie zawodów - miecznik.

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Dviella
Posty: 24
Rejestracja: 20 gru 2017 16:38

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Dviella »

No właśnie o tym mówię. Bo dla mnie lewak plus miecz to dwie bronie a tą umiejętność mogę tylko w gildii podróżniczej trenować. Ktoś mi mówił, że w przypadku miecznika to tylko dwuręczna broń, stąd moja konsternacja.
A co do drugiego, z tego co pisali powyżej wynika, że na mieczniku opłaca się tylko mieć lewak i miecz (jakiś zestaw, nie wiem co to gadający miecz, wnioskuję, że jakaś magiczna broń, jestem nowa, można powiedzieć w tej materii).
The Age of Mortals is coming to an end. Fools! Seek refuge in faith or madness, for there's no longer any other place to hide. The Realm of Chaos has begun!...
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Tercoral »

Ogolnie to ktos Ci dobrze powiedzial JEDNAK nie wzial pod uwage ze masz sam poczatek zawodu i jeszcze nie jestes w zadnej gildii.

Proponuje dokonczyc zawod do poziomu gp uzywajac mieczy niemagicznych dwurecznych.

Jest to naprawde dobrze zbalansowane.

A jesli chodzi o zestaw: caly zawod + magiczny lewak, magiczna bron... No powiem ze mialem, ale jakos mi sie nie spodobalo.
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Agis
Posty: 65
Rejestracja: 05 kwie 2016 12:38
Lokalizacja: Nuln

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Agis »

na 100% miecznika mając wykoksane parowanie dobadź gadacza i go rozpal, w lewa rękę magiczny lewak.
Masz maszynke do expa ; ]
"Odważny umiera raz, a tchórz ginie tysiące razy."
Awatar użytkownika
Dviella
Posty: 24
Rejestracja: 20 gru 2017 16:38

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Dviella »

Zrobiłam wywiad na temat tego całego gadającego miecza. Dobądz gadacza. Dobry żarcik. :D :D :D Mimo to dziękuję za wskazówki.
The Age of Mortals is coming to an end. Fools! Seek refuge in faith or madness, for there's no longer any other place to hide. The Realm of Chaos has begun!...
Broddi
Posty: 20
Rejestracja: 25 kwie 2018 13:26

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Broddi »

Diva : Ja proponuje ci sama potestuj i wyciagnij wnioski, bo jeden powie ze salatki sa dobre a drugi ze woli karczek.

Wytrenuj parowanie/walka dwiema bronmi + sztylety/tarczownictwo

Obadaj sobie pawez + 1h miecz.
Obadaj sobie tarcze + 1h miecz.
Obadaj sobie lewak + 1h miecz
obadaj sobie 2h mieczyk.

I sama sobie najlepiej ocenisz na danym % umow z czym ci idzie najlepiej.

Testy bedą cię kosztowac smieszna kase.
Wykuc miecz pawez kupic lewak ogarnac 2h mieczyk.

I daj nam znac :). Wbij na kazdym zestawie niebota i zobaczysz jak to wyglada jakie czasy itp.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Gritta »

Na niskim poziomie zawodu, nie ważne jakiego, zawsze opłaca się pawęż+jednoręczna broń.
Miecznik z lewakiem, jeśli nie mamy dostępu do magików (a GPki, pamiętajmy, nie mają) sprawdza się tylko przeciwko jednemu typowi przeciwników, na którym GPki raczej nie expią. Zresztą, być może obecnie byłby lepszy miecznik z półtorakiem na ten typ przeciwników? Pewnie tak.
Miecznik z rozsądnym poziomem zawodu uzbrojony w puklerz może się lepiej sprawdzać przeciwko dużym grupom mocno bijących ale miękkich mobów/w drużynie, w której bardzo brakuje tanka.
Poza takimi wypadkami, miecznik, mający wytrenowany zawód na przyzwoitym poziomie i bez dostępu do magicznego oręża najlepiej radzi sobie z mieczem dwuręcznym w łapkach.
Mówię o przypadku, kiedy miecznik ma ustawione cechy ofensywnie. Nie mam pojęcia, jak radzi sobie miecznik ustawiony defensywnie (poza tym, że gorzej :twisted: )

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Walkirr
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2016 06:03
Lokalizacja: San José, Costa Rica

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Walkirr »

Espadon czy szczerba?
Aulus
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2018 18:41

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Aulus »

Czy ciosy zadawane półtorakiem trzymanym oburącz zadają więcej obrażeń, czy tyle samo co zadawane półtorakiem trzymanym jednorącz?

Przy okazji drugie pytanie, czy przed półtorakiem trzymanym oburącz dużo ciężej się ochronić tarczą/puklerzem/parowaniem, czy to to samo co przed półtorakiem trzymanym w jednej ręce? Kiedyś chyba ktoś pisał, że dwuręczną ciężej wytrącić i łatwiej nią sparować, a co z tarczą i puklerzem?
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Gritta »

Półtorakiem trzymanym oburącz zadajesz więcej obrażeń. Półtorak trzymany jednorącz miał tracić na celności, więc pewnie gorzej się nim paruje, ale raczej nie wpływa to na to, co masz w drugiej łapie (tarcze/puklerz/pawęż/drugą broń).

Ostatniego pytania chyba nie rozumiem. Broń dwuręczną prościej jest przecież wytrącić, a miecznik nie wytrąca (chyba, że blokiem, ale to wtedy zależy chyba bardziej od wagi broni/siły postaci), za to dwuręczną bronią chyba paruje się lepiej, ale to znów może być kwestia tego, że jak masz tarcze, to bardziej zbierasz na tarczę/wagi broni/trudno liczyć na dualu.

Ogólnie mam wrażenie, że jeśli np. nie chcesz tłuc jakichś przeciwników o bardzo słabych defach/masz bardzo dużo zręczności, to opłaca się operowanie jednoręczną bronią albo dwuręczną, a półtoraki są takie sobie, no, chyba że expisz np. moby, które wytrącają i nie chce Ci się klikać bindów na zmianę broni na jednoręczną/dwuręczną, to półtorak jest spoko.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Aulus
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2018 18:41

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Aulus »

Gritta pisze: 05 lip 2019 21:27

Ostatniego pytania chyba nie rozumiem. Broń dwuręczną prościej jest przecież wytrącić, a miecznik nie wytrąca (chyba, że blokiem, ale to wtedy zależy chyba bardziej od wagi broni/siły postaci), za to dwuręczną bronią chyba paruje się lepiej, ale to znów może być kwestia tego, że jak masz tarcze, to bardziej zbierasz na tarczę/wagi broni/trudno liczyć na dualu.

Ogólnie mam wrażenie, że jeśli np. nie chcesz tłuc jakichś przeciwników o bardzo słabych defach/masz bardzo dużo zręczności, to opłaca się operowanie jednoręczną bronią albo dwuręczną, a półtoraki są takie sobie, no, chyba że expisz np. moby, które wytrącają i nie chce Ci się klikać bindów na zmianę broni na jednoręczną/dwuręczną, to półtorak jest spoko.
Akurat wszystkich, których do tej pory pytałem mówili, że ciężej jest wytrącić przeciwnikowi dwuręczną broń niż jednoręczną (za pomocą zbijania/parowania).
Ci sami mówili, że dwurękiem lepiej się paruje, no bo też i waga podobno ma znaczenie.

Natomiast w drugim pytaniu miałem na myśli to, czy porównując półtorak trzymany przez naszego wroga w dwóch dłoniach nie jest on rzadziej przez nas parowany, zbijany, niwelowany puklerzem niż ten sam półtorak trzymany przez naszego wroga w jednej ręce? Mam tu na myśli, że nie tylko obrażenia są większe, gdy trzymamy go w dwóch dłoniach, ale też jest skuteczniejszy przeciwko umiejętnościom defensywnym, niż gdy trzymamy go jednorącz.
ODPOWIEDZ