Dyskusja na temat formy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Dyskusja na temat formy.

Post autor: Gritta »

Da radę zrobić 6% w jeden dzień, czyli teoretycznie cały zawód w nieco ponad 2 tygodnie. Pytanie, czy ma się na to siłę, czas i warunki wyposażeniowo-teamowo-expowiskowe.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Dyskusja na temat formy.

Post autor: Grrid »

Abuan pisze:Celna uwaga ale matematycznie wyglada to tak:
Jesli twoja postac mialaby 100 punktow expa ktore jest w stanie stracic to przy zgonie spadnie do 90 punktow i jeszcze strace cale 6 form (lacznie wiec trace 16pkt expa)
Jezli tak jak mowisz nie pakowalbym w forme to mialbym 106 punktow i po zgonie bylbym stratny 10,6 pkt expa.

Roznice widac golym okiem.
Przy takich założeniach, masz racje. Tracimy 51% więcej (16/10.6) Ale wg mnie są to błędne założenia.

Załóżmy teraz, że mamy 10 000 pkt expa - de facto postępów wg logiki powyżej. I jak to wygląda?

Przy zgonie bez pakowania w formę, mamy 10 006ptk, tracimy 10%, więc 1000,6.
Przy zgonie z formą, mamy 10 000ptk, tracimy 10% czyli 1000 oraz 6ptk formy. Razem 1006

Przy stosunku 1006/1000.6 mamy już różnicę 0.5%. Niezauważalna.

Wniosek jest taki że im silniejsze postacie (posiadające więcej doświadczenia) tym znaczenie formy przy zgonie mniejsze. A jednak zawsze to jakaś dodatkowa kondycja czy zmęczenie. Można jeszcze się zastanowić o jakim rzędzie wielkości mówimy, czy o pojedynczych procentach, czy pojedynczych promilach. Obstawiam to drugie.


Można na to jeszcze inaczej spojrzeć
straciliśmy 1000.6 z 10006ptk, czyli dokładnie 10%. (przypadek bez formy)
straciliśmy 1006 z 10000ptk, czyli czyli 10,06% (przypadek z formą)

Chyba lepiej to obrazuje różnicę.
Nolt
Posty: 21
Rejestracja: 13 wrz 2018 01:24

Re: Dyskusja na temat formy.

Post autor: Nolt »

Ja na szybko odbiegne od tematu, bo widze ze sugerujecie sie 10% przy zgonie ?
Jak mozna rozumiec te 10% przy zgonie, wyliczalem ze do wielce jest 35 niebotycznych + powiedzmy jestesmy nad wielce 75
daje to nam 110 niebotow z tego 10% to 11 niebotow - ale faktycznie przy smierci nie ma mowy ze na wielce+75 straci sie 11 niebotow.
Jak moge zrozumiec to 10%? Sorry, ze off-topic.
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Dyskusja na temat formy.

Post autor: Grrid »

Nie wiem czy wolno zakładać ze każdy postęp to tyle samo doświadczenia w sensie punktów.
Tracisz 10% punktów doświadczenia - to wiemy.
Zutzer
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2016 14:18

Re: Dyskusja na temat formy.

Post autor: Zutzer »

Grrid pisze:Nie wiem czy wolno zakładać ze każdy postęp to tyle samo doświadczenia w sensie punktów.
Tracisz 10% punktów doświadczenia - to wiemy.
Kazdy kolejny postep to coraz mniej punkcikow expa dla postaci (nie jestem pewien czy nie dopiero od “dlawika”) co doskonale obrazuje ilosc nieznakow (za ta sama ilosc expa) za ten sam quest wykonywany na roznych lvlach.
Abuan
Posty: 102
Rejestracja: 05 sty 2017 13:06

Re: Dyskusja na temat formy.

Post autor: Abuan »

PRZECIEZ JA ZALOZYLEM TEN TOPIC DLA BEKI A WY SIE WKRECILISCIE JAK W OBIERANIE ZIEMNIAKOW!!!
Zablokowany