Wiedza i zioła

Forum Pomoc dla Początkujących.
Nerussa
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2018 18:11

Wiedza i zioła

Post autor: Nerussa »

Witam, chciałbym tylko zadać 3 krótkie pytania :)

1. Chciałbym się zapytać jak działa system wiedzy. Wiem, że w bibliotekach można zgłębiać wiedzę o różnych potworach poprzez "zglebiaj wiedze" ( albo walcząc z nimi ) , czy jest to jedyna forma wiedzy jaką można zgłębiać?

2.Czy można w jakiś sposób korzystać z książek, poza wypożyczeniem ich i przeczytaniem ich treści?

3. Czy umiejętność nazywania ziół podczas ich zbierania ( że po znalezieniu zioła pojawia się nazwa, a nie opis ) pojawia się z wzrostem poziomu zielarstwa, nie ma takiej umiejętności, czy też zdobywa się ją w inny sposób?
Awatar użytkownika
Laduenia
Posty: 21
Rejestracja: 02 lip 2015 22:28

Re: Wiedza i zioła

Post autor: Laduenia »

Ja nie jestem ekspertką, ale:

1. Można jeszcze oglądać potwory osobiście oraz szczątki pokonanych potworów, które ty / ktoś wytnie (do wycinania potrzebna jest um. łowiectwo) z ciał, jakieś szpony, gruczoły, oczy, narządy i inne ochłapy, wtedy też się podnosi wiedza o potworach.

2. Nie, ale można odsprzedać, często znajdzie się kupiec.

3. Wraz ze wzrostem zielarstwa.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2018 23:18 przez Laduenia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Wiedza i zioła

Post autor: Gritta »

1. Wiedzę można zdobyć również dzięki eksploracji. Odpowiedź na to pytanie znalazłbyś w pomocy, sprawdź komendę <?wiedza>

2. Pewnie, że można. Możesz sobie nosić w ekwipunku i na nią spoglądać, że niby jesteś taki mądry. Możesz zaerpegować, że walisz nią kogoś w głowę. Możesz nawet się założyć z kimś, że dasz radę ją zjeść! A tak poważnie - raczej nie da się wypożyczyć, kiedyś chyba cech prowadził taką akcję, ale nie wiem, czy robi to nadal. Książki można kupić w antykwariatach, na świecie są dwa. Można też zdobyć w pewnych miejscach. Dowiedz się na arce. Część z nich daje wiedzę (przeważająca), ale są też bardziej erpegowe smaczki.

3. Popieram górę.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Awatar użytkownika
Kerhenia
Posty: 91
Rejestracja: 15 sty 2015 21:58

Re: Wiedza i zioła

Post autor: Kerhenia »

Laduenia pisze:
1. Można jeszcze oglądać potwory osobiście oraz szczątki pokonanych potworów, które ty / ktoś wytnie (do wycinania potrzebna jest um. łowiectwo) z ciał, jakieś szpony, gruczoły, oczy, narządy i inne ochłapy, wtedy też się podnosi wiedza o potworach.
Nie wiem jak dokładnie z poziomem łowiectwa, ale niezbędna jest też wiedza z tej kategorii, co ubite cuś.
Awatar użytkownika
Laduenia
Posty: 21
Rejestracja: 02 lip 2015 22:28

Re: Wiedza i zioła

Post autor: Laduenia »

Kerhenia pisze:
Laduenia pisze:
1. Można jeszcze oglądać potwory osobiście oraz szczątki pokonanych potworów, które ty / ktoś wytnie (do wycinania potrzebna jest um. łowiectwo) z ciał, jakieś szpony, gruczoły, oczy, narządy i inne ochłapy, wtedy też się podnosi wiedza o potworach.
Nie wiem jak dokładnie z poziomem łowiectwa, ale niezbędna jest też wiedza z tej kategorii, co ubite cuś.
Nie wiedziałam, dzięki.
Awatar użytkownika
Aylin
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2018 17:30

Re: Wiedza i zioła

Post autor: Aylin »

Co do 3 pytania mam wrażenie, że chodziło o to czy po wpisaniu komendy 'szukaj ziol' wyrzuci potem komunikat 'Znajdujesz szorstka ciemnozielona galazke' czy może z nabieraniem umiejętności zielarskich wyrzuci komunikat: 'znajdujesz poziewnik szorstki'. Mogę się mylić w odbiorze pytania oczywiście.
W każdym razie odpowiadając według mojej wiedzy: nie otrzymasz informacji 'znajdujesz poziewnik szorstki'. Zawsze otrzymasz short zioła. Niemniej wraz ze wzrostem umiejętności po obejrzeniu zioła 'ob ziolo' w opisie danej rośliny będzie informacja na temat tego jak roślina się nazywa.
You could rattle the stars," she whispered. "You could do anything, if only you dared. And deep down, you know it, too. That’s what scares you most.
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Wiedza i zioła

Post autor: Airhil »

W opisie zioła wraz ze wzrostem um zielarstwo pojawiają się takie informacje jak nazwa i zastosowanie zioła. Reszta się nie zmienia.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Wiedza i zioła

Post autor: Adventicus »

Z doświadczenia myśliwego powiem że poziom łowiectwa nie wpływa na ilość czy jakość wycinanych szczątek. Łowiectwo usprawnia walkę z powiedzmy sarnami I daje możliwość wycinania skór z misków jeleni czy innych smoków.
Awatar użytkownika
Nrdan
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2018 07:25

Re: Wiedza i zioła

Post autor: Nrdan »

Czy zdobycie wiedzy w jakiejś dziedzinie np. o goblinoidach, wiąże się z jakimiś tytułami? I jeśli tak, to są jakieś poziomy tych tytułów czy jest tylko jeden po osiągnięciu maksynalnego poziomu wiedzy?
Eeeeeee...... trzeba na stryszek.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Wiedza i zioła

Post autor: Gritta »

Możliwość chwalenia się tytułem otrzymuje się po zdobyciu pełnej wiedzy w danej dziedzinie. Jako że wiedza pełniejsza od pełnej nie istnieje, to nie ma żadnych stopni. Być może istnieje jakiś tytuł za posiadanie kilku wymaxowanych wiedz, ale nikogo z takim nie widziałam.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
ODPOWIEDZ