Ogólna mechanika muda

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Airhil »

Rozumień 2 mithryle?
Til
Posty: 15
Rejestracja: 05 mar 2018 17:49

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Til »

Przeciez nie musisz miec calego inwentarza miedziakow. Wezmy na przyklad napiersniki z orkow kolo Krainki. Latwo dostepne w duzych ilosciach i stosunkowo ciezkie. Bierzesz tych napiersnikow na maxa - reszte uzupelniasz miedzia. Wywalasz jeden z nich - dokladasz miedzi i widzisz ile wazy ten konkretny, potem sprawdzasz w ten sposob czy pozostale maja podobna wage czy rozna. Jezeli taka sama, to mnozysz wage jednego napiersnika przez ilosc tych, ktore masz przy sobie i wynik to ilosc miedziakow, ktore moze podniesc twoja postac. Matematyka na poziomie 3 klasy szkoly podstawowej.
Awatar użytkownika
Constantin
Posty: 25
Rejestracja: 11 sie 2017 01:28

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Constantin »

Ktoś wie może od czego zależy w której linijce opisu znajdzie się przypięta pochwa/temblak etc? Ostatnio mam tak, ze po przypięciu jakoś 3 pochwy jej opis pojawia się nad "Trzymasz x w prawej rece oraz y w lewej rece.". Pomogło za to przepięcie pochwy w inne miejsce, albo przepinanie ich w odwrotnej kolejności ogółem jakieś mega kombinowanie. Mieliście podobne problemy?
Sildil
Posty: 7
Rejestracja: 10 maja 2018 08:48

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Sildil »

Witam

Czy dobrze rozumiem, że poziomy doświadczenia są ukryte dla osób oglądających? Nawet patrząc na kogoś, kto mi się przedstawił nie widzę, czy to "niejedno widział", czy legenda. A jeśli tak, to czy można jakoś ujawnić poziom?
"Motto Kalrega się nazywa - od stania expa nie przybywa."
Awatar użytkownika
Akali
Posty: 124
Rejestracja: 05 maja 2015 19:21
Lokalizacja: København
Kontakt:

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Akali »

Widzisz poziom jak jesteś z tą osobą w drużynie.
Akali, zaklinaczka Smoków Chaosu, kultysta Slaanesha, włóczykij.
Arkadia.ethel.pl :: Licznik Poziomów | Mapa | Wiedza
Arkadia MUD Discord :: https://discord.gg/s3KDVSf
Twitch.tv :: https://www.twitch.tv/nurgiel
Awatar użytkownika
Adair
Posty: 86
Rejestracja: 21 lut 2017 09:30

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Adair »

Nie widzisz poziomów innych graczy, chyba że jesteś z jakimś w drużynie i dodatkowo Ci się przedstawił. Będąc w drużynie z kimś anonimowym nie widzisz jego poziomu.
Samuel
Posty: 47
Rejestracja: 21 gru 2014 16:21

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Samuel »

→ i
Trzymasz zakrzywiony obsydianowy sztylet w lewej rece oraz novigradzki dlugi sztylet w prawej rece.
Na plecach nosisz otwarty duzy skorzany plecak.
Do pasa masz przytroczone otwarta skorzana zdobiona sakiewke i duzy skorzany buklak.
Masz na sobie xxx.
Nosisz zamkniete male zawiniatko.
Na biodrach nosisz piekny skorzany pas.
Nosisz niebiesko-czarny haftowany plaszcz.
Masz przy sobie prosta dluga tube z pergaminami, brazowy krety rog, mape Nuln i dluga drewniana pochodnie.
→ obzaloz tube
Dziwne. Nie masz przy sobie tuby!
→ ob siebie
Jestes xxx, znanym jako:
XXX, mezczyzna.
Wygladasz na kogos.
Jestes w swietnej kondycji.
Na plecach nosisz otwarty duzy skorzany plecak.
Do pasa masz przytroczone otwarta skorzana zdobiona sakiewke i duzy skorzany buklak.
Masz na sobie xxx.
Nosisz przywiazane do pasa kawalkiem sznurka, pachnace swiezoscia zamkniete male zawiniatko, pojemnik na mapy.
Na biodrach nosisz piekny skorzany pas.
Nosisz niebiesko-czarny haftowany plaszcz.
Twa fryzura jest w calosci zaslonieta przez helm.
→ obzdejmij tube
Dziwne. Nie masz przy sobie tuby!

I stad moje pytanie czy ktos tak mial?
Alraen
Posty: 11
Rejestracja: 25 maja 2018 11:28

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Alraen »

Samuel pisze:
Nosisz zamkniete male zawiniatko.
(...)
Masz przy sobie prosta dluga tube z pergaminami, brazowy krety rog, mape Nuln i dluga drewniana pochodnie.
Tuba którą masz przy sobie to tuba z pergaminami do rozniesienia. Natomiast przedmiot związany z klubem obieżyświatów to zawiniątko, nie tuba.

obzaloz zawiniatko
obzdejmij zawiniatko

U mnie dziala.
Samuel
Posty: 47
Rejestracja: 21 gru 2014 16:21

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Samuel »

Az mi glupio ze tak spanikowalem, a dawno nie wchodzilem na postac i jakos mi sie pomieszalo. Oczywiscie masz racje, dzieki za glos rozsadku :)
Jahir
Posty: 24
Rejestracja: 05 kwie 2017 09:23

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Jahir »

Mam pytanie o ustawianie cech w medytacji. Załóżmy, że dwie postacie (np. człowiek) ustawiają cechy jedna 22100 a druga 20000 i robią dokładnie tak samo 20 zadań (zdobywają dokładnie tyle samo expa).
To czy ich siła będzie dokładnie taka sama a różnica będzie w pozostałych cechach, czy druga postać będzie miała więcej siły, intelektu i odwagi?
ODPOWIEDZ