Pierwsza pomoc

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Astida
Posty: 45
Rejestracja: 26 lut 2017 15:09

Pierwsza pomoc

Post autor: Astida »

Nowy pomysł.
Czekam na opinie.

Co myślicie o wprowadzeniu swoistej pierwszej pomocy.

W przypadku 10 sekund od zgona inna postać poświęcając 6 punktów formy oraz cała posiadaną mane i energię może spróbować odratowac martwego towarzysza.

Założenie jednak mogło by być ze ten proces nie zawsze się udaje.

Szansa na powodzenie powinna być wypadkową stosunku poziomu doświadczenia (bądź innej tożsamej wartości ) osoby ratowanej do tej wartości ratownika oraz ilości poświęconej many i energii.
Warunek ofc ratownik nie może być w bezpośrednim starciu czyli przyjmować ciosów i musi mieć puste ręce.

W przypadku powodzenia postać wraca do życia z minimalna ilością hp.

Dlaczego uważam że to dobry pomysł?
Pasuje to do RPG - w końcu jak mojego kompana coś zaje...biło to chyba bym próbowała go odratowac a nie tylko zabrać sprzęt i rura. A prawda jest też taka że dużo wojow miało minimalne chociaż pojęcie co zrobić aby przedłużyć swoje i innych życie.

Mogło by się to przyczynić do zwiększenia agresywnosci pvp. Zabieram ciało i w długą próbując go ratować.

Mogło by to przyparzac chwały. Np dodatkowy tytuł.

Zachęciło by to graczy do troszkę bardziej ryzykownej gry.

Niebojowych zwłaszcza mentalistow by postrzegano lepiej w party.

Było by to strasznie ryzykowne. Wypalić się z Energi gdy przed chwilą coś typa zabiło a nieść ciało przez expowisko do wyjścia też słaby pomysł bo od energii też zależy prawdopodobieństwo.

Komenda odratuj

Opis
#Porazka
Wkładasz cała swoją siłę i wiedzę aby nie pozwolić odejść xxxxx, ale po chwili poddajesz się widząc puste oczy xxx i uswiadamiasz sobie jak bardzo wyczerpana jesteś.

#Powodzenie
Wkładasz cała swoją siłę i wiedzę aby nie pozwolić odejść xxxxx, aż nagle do jego oczu wraca błysk. Jesteś padnięta ale napawa Cię dumą.

#Powrót
Nagle twoje ciało dopada ogromny pokład bólu który powoduje że wracają Ci zmysły a kolejna rzeczą jaką widzisz jest dumna twarz Yyyy. Wszystko wskazuje na to że wrocilas do świata żywych.

#Z boku
Yyyyy nachyla się nad martwym ciałem Xxxx i dramatycznymi ruchami próbuje mu pomóc.
#Porazka
Jej wysiłki okazują się jednak daremne.
#Powodzenie
Aż ku twojemu zdziwieniu Xxxx wraca do życia.
Strideo
Posty: 79
Rejestracja: 04 sie 2017 22:02

Re: Pierwsza pomoc

Post autor: Strideo »

Ciekawy pomysł. Uważam, że warto zgłosić.

Drobna sugestia z mojej strony. Może zamiast formy, zużyta byłaby tylko mana a ratownik zmęczył się na poziom wycieńczony lub całkowicie wycieńczony (w zależności od doświadczenia etc.)
Strideo
Zarm
Posty: 7
Rejestracja: 26 lut 2018 18:12

Re: Pierwsza pomoc

Post autor: Zarm »

Swietny pomysl do PVE. W PVP zamiast 1 zgona zrobia sie 3.
Dhopen

Re: Pierwsza pomoc

Post autor: Dhopen »

a ja mam pytanie czy ratownikiem móglby byc kazdy gracz w druzynie? czy powstalby nowy zawod niebojowy medyk/uzdrowiciel?
Awatar użytkownika
Tamira
Posty: 19
Rejestracja: 12 lut 2018 13:52

Re: Pierwsza pomoc

Post autor: Tamira »

Pomysl swietny :D

Nie tylko powodowalby pewnie wieksze ryzyko, ale i zapewne zacisnianie wiezi miedzy graczami ^^
Choc ja bym do tej dumy przy opisach cos dodala jeszcze, bo tak brzmi to zbyt... hm.. plytko, o!

Zglaszaj to :D!
Rezolutna elfka mowi filozoficznie w Starszej Mowie: Swiat dzieli sie na elfki, ktore potrafia lepiej zabic potwora i lepiej zabic dziure w stodole.
Astida
Posty: 45
Rejestracja: 26 lut 2017 15:09

Re: Pierwsza pomoc

Post autor: Astida »

Dhopen pisze:a ja mam pytanie czy ratownikiem móglby byc kazdy gracz w druzynie? czy powstalby nowy zawod niebojowy medyk/uzdrowiciel?
Rozwazalam powstanie umiejętności pierwsza pomoc ale uznałam że ciężko by było rozdysponowac ją uczciwie do zawodów.

Co do zawodu jestem przeciwna. Chodzi mi o dodanie elementu który niesie za sobą ryzyko ale i niewymierne korzyści.

Dlatego uważam że dedykowany healer by się nie sprawdził bo potem każda legenda szła by z healerem na plecach.

Sęk w tym aby to mocniejszy gracz ratował słabszego.
Bo silniejszy ma więcej do stracenia.
Astida
Posty: 45
Rejestracja: 26 lut 2017 15:09

Re: Pierwsza pomoc

Post autor: Astida »

Tamira pisze:Pomysl swietny :D

Nie tylko powodowalby pewnie wieksze ryzyko, ale i zapewne zacisnianie wiezi miedzy graczami ^^
Choc ja bym do tej dumy przy opisach cos dodala jeszcze, bo tak brzmi to zbyt... hm.. plytko, o!

Zglaszaj to :D!
Było już całkiem późno jak na to wpadłam ale chodziło mi o przymiotnik który będzie pasował i do wesołego halflinga, inteligentnego inaczej ogra, statycznego elfa czy chaosnika.
Awatar użytkownika
Kerhenia
Posty: 91
Rejestracja: 15 sty 2015 21:58

Re: Pierwsza pomoc

Post autor: Kerhenia »

Wszystko brzmi pięknie, ale... Jak by takie coś wyglądało od strony ratowanego?
"Zmartwychwstanie" po napisach końcowych? Przerwanie ich?
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Pierwsza pomoc

Post autor: Airhil »

Opóźnienie, albo przerwanie w stylu:
„Nagle potężna siła odciąga cię od tego obrazu. Im dalej jesteś, tym więcej nowych bodźców do ciebie trafia. Rozmazana postać pochyla się nad tobą, po czym wycieńczona opada obok. Naraz przypominasz sobie starcie i cios, który miał zakończyć twoje życie. Jednak ból, płonące każdym oddechem płuca i metaliczny posmak krwi jak najbardziej uświadamiają cię o porażce twojego przeciwnika.”
Awatar użytkownika
Kerhenia
Posty: 91
Rejestracja: 15 sty 2015 21:58

Re: Pierwsza pomoc

Post autor: Kerhenia »

A co z napisami końcowymi przy kolejnej śmierci? Te same, następne?
Pomysł ciekawy, ale niedopracowany od strony umierającego. Większego znaczenia nabiera poświęcenie. :D
ODPOWIEDZ