Przywrócenie elitarek

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Przywrócenie elitarek

Post autor: Artak »

Hej,
ostatnio biję się z myślami, czy założyć taki temat na forum, a że ogólnie jestem dość pacyfistycznym stworzeniem i bić się nie lubię, to w końcu stwierdziłem, że założę :)
Ogólnie podaję pod dyskusję zagadnienie jak w tytule, ale oczywiście ze zmianami, żeby "nie było jak kiedyś, a jakoś inaczej".
W mojej skromnej opinii (historie jak to było znam tylko z opowieści) elitarne zawody wniosą troszkę kolorytu do świata. Więc po kolei:

1. Zrobić z elitarnych zawodów ... zawody :) (a nie stowarzyszenia/kluby/etc).
2. Utrudnić treningi w tych zawodach do maksymalnego poziomu (skoro to mają być zawody elitarne, to raz, niech trzeba będzie się wypłacić, a dwa, niech trenowanie nie będzie proste), czyli:
  • Trening zawodu można rozpocząć dopiero jak ma się wymaksowane 2-3 zawody "podstawowe" (przykładowo do zabójcy trolli trzebaby mieć przykładowo barbarzyńcę, legiona i gladiatora). I tutaj nie chodzi tylko o wyidlowanie tych zawodów, ale o maksymalne ich wytrenowanie (czyli przykładowo jak byśmy chcieli trenować tego zabójcę trolli, to najpierw trzeba by pójść do trenera jednego i wytrenować max, później pobiec do drugiego i wytrenować max, później pobiec do trzeciego i wytrenować max, a dopiero później pójść do trenera elitarnego)
  • Trener zawodu elitarnego może trenować na raz określoną liczbę graczy (przykładowo tylko 10 zabójcy trolli na całej arce) i o tym, że nie można już trenować można się dowiedzieć dopiero po spełnieniu punktu a (czyli najpierw taki delikwent wyda mithryle na treningi we wszystkich potrzebnych zawodach, a później się dowie, że nic z tego, bo już jest 10 zabójców i dupa)
  • Trener zawodu elitarnego będzie w mało dostępnym miejscu (przykładowo trener zabójcy trolli będzie za kilkoma lokacjami z mobami (trollami :D), które blokują i żeby się dobić do trenera trzeba będzie wszystkie wytłuc (czego w pojedynkę nie będzie się dało zrobić) - przykładowo na lokacji do takiego zabójcy trolli będzie kilka trolli i kilka głuszących pukaczy)
  • Same treningi będą oczywiście droższe od normalnych
I te podpunkty myślę, że ogólnie są do zrobienia bez wielkiej pracy, kolejne podpunkty mogą być cięższe:
  • Stan treningów zawodu elitarnego się nie zapisuje (czyli jak się zmieni zawód na jakiś inny to to co wyidlowaliśmy przepada i później w razie czego się zaczyna od nowa)
  • Jak osiągniemy max treningów to ich stan zaczyna spadać (tak, że co tydzień trzeba chodzić do trenera i powiedzmy trenować 3h stażu)
  • Gdy nie odwiedzimy trenera kilka tygodni pod rząd to trener nas porzuci i nie będzie chciał nas dalej trenować (czyli jak będziemy chcieli znowu rozpocząc trening to zaczynamy od podpunktu a)
Oczywiście oprócz tego te zawody trzeba by jakoś sensownie zbalansować, żeby nie dało się legendy w dobrej ubić jedną szarżą, ale z drugiej strony, żeby ich elitarność nie była jedynie papierowa :)

Więc troszkę się za bardzo rozpisałem, ale taki oto pomysł mi się zrodził w mojej głowie :)
Gromgol
Posty: 33
Rejestracja: 07 lis 2011 18:35

Re: Przywrócenie elitarek

Post autor: Gromgol »

Silnik tego nie udźwignie.
Awatar użytkownika
Retus
Posty: 62
Rejestracja: 21 lut 2018 06:38

Re: Przywrócenie elitarek

Post autor: Retus »

Jestem za a nawet przeciw
Drubin
Posty: 63
Rejestracja: 06 lip 2015 22:14

Re: Przywrócenie elitarek

Post autor: Drubin »

IMHO to nie przejdzie bo na starcie ludzie, którzy już owe zawody wyidlowali mają do przodu. Moim zdaniem powinniśmy 'podpakować' stowarzyszenia. Tak jak teraz są templarki i tym podobne taki sam mechanizm powinien być zakodowany wszędzie.

Świat wygląda wtedy prosto:
- GP biegają sobie z 75% etatu, zbierają kwiatki, robią ogniska, na których upieką czasem coś co udało im się ubić i nie są to gobliny
- normalni członkowie gildii, logują się na kilkanaście godzin tygodniowo by wyjąć magika/etat i tyle - mają 100% zawodu
- połergejmerzy stowarzyszeniowi - np. co 20 dni stażu w stowarzyszeniu dostajesz +1% do umow/speca? I przy założeniu, że w ostatnim tygodniu/miesiącu zalogowałeś przynajmniej te powiedzmy 10/20h (co wymusza pernamentną aktywność, a nie 'raz wyorałem i mam').
Płatne raz na tydzien/miesiac by w ogole moc z tego korzystac + umy trzeba wytrenowac (za tez o wiele wieksza kase) u trenera etatowego. To wymagaloby pewnie balansu, ale jak wszyscy dostaja to i nikt nie placze, ze inni maja lepiej. W ten sposob premiujemy granie w stowarzyszeniach, a nie oranie goblinowa pod Nuln.


Oczywiście pogadać jest fajnie, ale nikt i tak tego nie zakoduje.
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Przywrócenie elitarek

Post autor: Artak »

Gromgol pisze:Silnik tego nie udźwignie.
No właśnie według mnie udźwignie, bo pierwsze cztery podpunkty ogólnie już są zaimplementowane.

@Drubin ludzie, którzy mają zawody wyidlowane zawsze będą do przodu :) Jeśli chodzi o podpakowanie stowarzyszeń, to jak najbardziej jestem za, ale to jest cięższe do zrobienia. A przy mojej propozycji postać musi być w jakimś stowarzyszeniu i musi być polecona w kilku zawodach, żeby mogła zacząć myśleć o rozpoczęciu treningu elitarki.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Przywrócenie elitarek

Post autor: Tercoral »

Ogolnie z tego co juz teraz jest to mozna zrobic laczenie zawodow. Tzn 1 zawod na 100% i 2 na 100% daje jakiego tam 3 speca. Ale to duzo kombinacji i wlasciwie to sie sprowadza do jednego szybszego nieznaka.
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Retus
Posty: 62
Rejestracja: 21 lut 2018 06:38

Re: Przywrócenie elitarek

Post autor: Retus »

Tercoral pisze:Ogolnie z tego co juz teraz jest to mozna zrobic laczenie zawodow. Tzn 1 zawod na 100% i 2 na 100% daje jakiego tam 3 speca. Ale to duzo kombinacji i wlasciwie to sie sprowadza do jednego szybszego nieznaka.
hehe już widzę połączenie barba z mieczem albo gladem ... bez przesady total power creep
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Przywrócenie elitarek

Post autor: Artak »

Retus pisze:
Tercoral pisze:Ogolnie z tego co juz teraz jest to mozna zrobic laczenie zawodow. Tzn 1 zawod na 100% i 2 na 100% daje jakiego tam 3 speca. Ale to duzo kombinacji i wlasciwie to sie sprowadza do jednego szybszego nieznaka.
hehe już widzę połączenie barba z mieczem albo gladem ... bez przesady total power creep
barba z myśliwym, albo z wiórką i atak z zaskoczenia granitem :D
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Przywrócenie elitarek

Post autor: Tercoral »

Jakbym znal matematyke to bym policzyl ile jest kombinacji. :( :!:

edit:
http://www.naukowiec.org/kalkulatory/kombinatoryka.html
479001600 (?)
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Retus
Posty: 62
Rejestracja: 21 lut 2018 06:38

Re: Przywrócenie elitarek

Post autor: Retus »

Artak pisze:
Retus pisze:
Tercoral pisze:Ogolnie z tego co juz teraz jest to mozna zrobic laczenie zawodow. Tzn 1 zawod na 100% i 2 na 100% daje jakiego tam 3 speca. Ale to duzo kombinacji i wlasciwie to sie sprowadza do jednego szybszego nieznaka.
hehe już widzę połączenie barba z mieczem albo gladem ... bez przesady total power creep
barba z myśliwym, albo z wiórką i atak z zaskoczenia granitem :D
Damn no to teraz trza się zastanowic czy wole wykozaczone parowanie z ogłuchem na więcej niż jednego przeciwnika czy mega ukrywajke z wysokim spostem zielarstwem i tropieniem ... :D
ODPOWIEDZ