Discord

Forum wieści z Arkadii.
Dhorw
Posty: 122
Rejestracja: 14 mar 2014 12:16

Discord

Post autor: Dhorw »

Hej,

Wpadlem na pomysl, zeby stworzyc kanal dla arkadyjczykow na discordzie. Co Wy na to?
Prav
Posty: 75
Rejestracja: 28 gru 2016 09:34

Re: Discord

Post autor: Prav »

Pomysł sprzeczny z zasadami Arkadii:

Kod: Zaznacz cały

Ogólne zasady dotyczące graczy
(...)
3. Zabronione jest przekazywanie poza mudem informacji, które mogą mieć wpływ na bieżące wydarzenia na Arkadii. Nie jest zabronione zalogowanie postaci na prośbę osoby grającej w danym momencie na mudzie, jednakże później w czasie gry nie wolno wykorzystywać żadnej informacji uzyskanej poza Arkadią.
Dhorw
Posty: 122
Rejestracja: 14 mar 2014 12:16

Re: Discord

Post autor: Dhorw »

Prav pisze:Pomysł sprzeczny z zasadami Arkadii:

Kod: Zaznacz cały

Ogólne zasady dotyczące graczy
(...)
3. Zabronione jest przekazywanie poza mudem informacji, które mogą mieć wpływ na bieżące wydarzenia na Arkadii. Nie jest zabronione zalogowanie postaci na prośbę osoby grającej w danym momencie na mudzie, jednakże później w czasie gry nie wolno wykorzystywać żadnej informacji uzyskanej poza Arkadią.
Powiedz to tym, ktorzy uzywaja ircow/gg/innych komunikatorow od... zawsze?
Ta zasada jest juz dawno przedawniona.

Aczkolwiek mozna pomyslec nad jakims regulaminem.

Edit: Swoja droga nawet bilans (zezgoni.li) jest niezgodny z zasadami arki.
Edit2: To ja moze napisze, jakbym to w ogole widzial i do czego taki kanal moglby sluzyc.
- Nowy gracz mialby latwiejszy dostep do informacji o podstawach gry.
- Interakcja poza arkowa. Ludzie sie poznaja, wymieniaja pogladami czy tez znajduja kompanow do innych gier (np. ja gram w lola :D)
- Wszelkiego rodzaju pomoc od innych.

Na innych mudach takie kanaly istnieja i dzialaja dobrze, mimo surowosci zasad na nich. Wymaga to oczywiscie adminow na kanale.

P.S. Powiedzmy sobie szczerze, czytajac to co ludzie pisza na bilansie i forum to arka nie ma zadnych surowych zasad. Mam wrazenie, ze tylko zasada o nie mieszaniu losu swoich postaci dziala dobrze.
Prav
Posty: 75
Rejestracja: 28 gru 2016 09:34

Re: Discord

Post autor: Prav »

Osoby korzystające z komunikatów łamią zasady. Z mojej pozycji mogę tylko potępić takie postępowanie.
W sumie dziwi mnie to, bo odkąd są zwierzęta pocztowe, to szybka komunikacja jest mocno ułatwiona.

Wspomniany bilans niekoniecznie podpada pod ten punkt, ponieważ wpisy tam nie mają wpływu na bieżące wydarzenia na Arkadii.
Natomiast to co dalej wymieniasz kompletnie nie ma dla mnie sensu, ponieważ przykładową pomoc dla nowego gracza, można (a nawet powinno się) realizować w grze. A komunikacja poza Arkowa, ok, ale nie równolegle z komunikacją Arkową.

Obawiam się, że oficjalny głosowy komunikator używany równolegle z Arkadią zabiłby rozmowy w grze, a przecież nie o to chodzi.
Dhorw
Posty: 122
Rejestracja: 14 mar 2014 12:16

Re: Discord

Post autor: Dhorw »

Chodzi mi generalnie o chat, nie o glosowa komunikacje.
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Discord

Post autor: Pulp »

Prav: Zasady można złamać nawet na tym forum. Można też rozmawiać na teamspeak-u czy innym discordzie nie łamiąc zasad. Liczy sie to jakie informacje przekazujesz/wykorzystujesz, a nie narzędzie z którego korzystasz.
Jorhn
Posty: 28
Rejestracja: 29 sie 2011 10:25

Re: Discord

Post autor: Jorhn »

I tu się całkowicie z Pulpem zgadzam. Używanie komunikatora nie stanowi łamania zasad, jeśli się go używa odpowiednio. To nie komunikator jest problemem, tylko gracze.
Ceterum censeo OK delendam esse.
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Discord

Post autor: Torgen »

Zlikwidowac wszystkich graczy!
Prav
Posty: 75
Rejestracja: 28 gru 2016 09:34

Re: Discord

Post autor: Prav »

Wątek uświadomił mi ciekawą rzecz: zrobiłem w grze długą przerwę (w zasadzie to całe stare konto odeszło w niebyt i założyłem nowe) i przespałem dość znaczącą zmianę zasad. Mimo tego, że przeczytałem i zaakceptowałem obecne zasady, to w głowie ciągle miałem stare, już nieistniejące, zapisy.
Dawno dawno zabronione było nawet samo przebywania na kanałach IRC związanych z Arkadią (pomijam tu skuteczność takiego zakazu).
Stąd moja pierwsza odpowiedź pisana była z myślą w tle, że nadal tak jest.

W świetle obecnych zasad muszę przyznać rację przedmówcom. Kanał jak typu Discord jest dozwolony, niedozwolone byłyby określone w punkcie 3. zachowania na nim.

Ale wracając do pytania postawianego w pierwszym wpisie, to podtrzymuję swoje stanowisko: dla mnie forum jest wystarczające, czat byłby zbędny.
Awatar użytkownika
Adair
Posty: 86
Rejestracja: 21 lut 2017 09:30

Re: Discord

Post autor: Adair »

Nie pytaj, wrzuć link (tylko ustaw, żeby to był link stały, nie czasowy) i sprawdź odzew. Kto będzie chciał, ten wejdzie.
ODPOWIEDZ