Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Ald
Posty: 160
Rejestracja: 19 sty 2016 21:39
Lokalizacja: Moravskoslezský kraj

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Ald »

Eltharisie, przez jakiś czas rozwijałem odwagę (1 punkt), w celu usprawnienia zasłon - gram korsarzem. Wydaje mi się, że miało to znaczenie na niższych poziomach postaci, w okolicach wielce+ mentale i tak są już wystarczająco wysokie do wszystkiego, co by się chciało zrobić, a zawsze jeszcze można przecież napić się gorzały. Moim zdaniem rozwijanie odwagi można sobie darować.
Dobranoc - powiedział diabeł.
Drubin
Posty: 63
Rejestracja: 06 lip 2015 22:14

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Drubin »

Ktoś może mnie uświadomić jak to jest z tatuażami. Zdarzało mi się widzieć postacie, które miały w opisie coś na kształt 'jego klata/ramiona/rece/blabla wypelnia teczowy tatuaz przedstawiajacy radosnego jednorozca'. Oczywiście wiem, że takie coś było/jest wyróżnikiem ZT. Pytanie - czy jak się zrobi dokładnie ten sam wzór i kolor tatuażu na każdej możliwej lokacji to czy jakaś customowa linijka pojawi się w opisie postaci?
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Raenn »

Customowalna nie, ale w istocie opis jest nieco inny, kiedy tatuaz obejmuje cala czesc ciala i rowniez inny, kiedy obejmuje cale cialo. Co ciekawe, wzor, kolor itd. nie musza byc takie same. Szczegoly dosc niskim kosztem mozesz sprawdzic w grze.
Awatar użytkownika
Eltharis
Posty: 130
Rejestracja: 22 lip 2014 23:39

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Eltharis »

Dzięki za odpowiedź Tercoral, Liesolette, Ald. Trochę szkoda, bo zastanawiałem się nad jakimś bojowym buildem uwzględniającym inta i odwagę właśnie, ale nie bardzo mogłem znaleźć uzasadnienie by rezygnować np. z siły na rzecz inta, a tym bardziej odwagi.

Jeśli chodzi o tatuaże to tak jak napisała Raenn. Dodam jeszcze, że opis tatuażu bierze pod uwagę aktualnie zasłonięte części ciała. Ponadto jak przesadzisz z różnorodnością (jak ja), to będziesz miał moim zdaniem mniej imponujący opis jak gdybyś trzymał się dwóch przeplatających się wzorów o spójnej barwie i stylu.
Grian
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2018 09:14

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Grian »

Witam, nie mam za dużego doświadczenia w świecie Arkadii stąd moje pytanie czy istnieją mudy które automatycznie "mapują"? tzn pokazują na mapie nowo odkryty teren. Wiem, że klient na stronie ma przyzwoitą mapę, ale przykładowo jeśli wejdziemy na teren cmentarza koło Novigradu mapa w niczym nam nie pomoże i żeby się nie zgubić w takich lokacjach trzeba się wykazać silnym zmysłem orientacji lub mapą zewnętrzną.
Z góry dziękuję za pomoc.
Prav
Posty: 75
Rejestracja: 28 gru 2016 09:34

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Prav »

Jeśli poprzez "inne mudy" rozumiesz inne niż Arkadia gry, to niestety nie wiem (nie gram w inne mudy).
Natomiast w Arkadii problem mapowania można rozwiązać grając nie przez www, ale poprzez aplikację.
Przykładowo w darmowym programie Mudlet po załadowaniu konfiguracji Adremena możesz:
- samodzielnie mapować nowe terany i poszerzać swoją mapkę
- albo pójść na łatwiznę i załadować gotową mapę zawierającą większość terenów nie widocznych w kliencie www.

Jeśli Cię to zainteresuje, to zerknij na wątek: viewtopic.php?f=15&t=837
Verid
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2018 10:45

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Verid »

Gdzie na Arkadii można spotkać graczy? :) Czy macie jakieś ulubione punkty oprócz poczty w Novigradzie?
Awatar użytkownika
Elia
Posty: 23
Rejestracja: 05 gru 2017 01:16

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Elia »

Do Nuln by ktoś towarzyski zajrzał raz na czas jakiś :P
Which would be worse - to live as a monster?
Or to die as a good man?
Flig
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2018 10:29

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Flig »

Gobliny kolo Nuln tam jest zawsze ktos
Awatar użytkownika
Benantar
Posty: 46
Rejestracja: 12 kwie 2009 00:36
Lokalizacja: Campogrotta

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Benantar »

Verid pisze:Gdzie na Arkadii można spotkać graczy? :) Czy macie jakieś ulubione punkty oprócz poczty w Novigradzie?
Zapraszam do słonecznej Tilei, często można spotkać kilka osób w Campogrotta, a ostatnio nawet (przy odrobinie szczęścia) jest szansa zobaczyć wiewiórkę. ;)
“I have dined with kings, I've been offered wings. And I've never been too impressed.”
ODPOWIEDZ