Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Drobne pomysly

Post autor: Airhil »

O żywych się tylko słyszy lub o nich pamięta.

Edit: No i zna ewentualnie ;)
Dhopen

Re: Drobne pomysly

Post autor: Dhopen »

Raenn pisze:Istniejących, "żywych" postaci się nie upamiętnia w taki sposób. Chyba nigdzie.
czepianie sie szczegolow

kazdy chyba zalapal ze chodzilo mi o postacie odgrywane przez graczy a nie o samych graczy

zreszta napisze jeszcze raz

chodzilo mi o cos na zasadzie

ob posag

posag przedstawia elfa sprawujacego funkcje radnego leśnych elfów oraz jednego z pierwszych członków stowarzyszenia Szkoły Walki Domu von Raugen, następnie członka stowarzyszenia Rodziny Alderazzi, Caporegime Varieno.

ob tabliczke
na tabliczce widnieje napis Elander

kilka powiazanych pomyslow z ta krypta
moze warto stworzyc ksiazke z biogramami wazniejszych postaci (pod patronatem Periodicusa)

oraz koncept pomieszczen w tej krypcie grobowcu czy podziemiach
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Drobne pomysly

Post autor: Airhil »

Gdzie napisaliśmy, że nam chodzi o graczy?

Postaci, których nie można już spotkać są upamiętniane na swój sposób. W różnych bibliotekach obok wesołej twórczości można znaleźć biografie często pisane przez tych, których dotyczą. Co do posągów: masz to między innymi w krypcie w świątyni Farnaga lub w innych ww. miejscach. Gdyby były zebrane wszystkie razem, byłoby nudno.
Dhopen

Re: Drobne pomysly

Post autor: Dhopen »

Airhil pisze:Gdzie napisaliśmy, że nam chodzi o graczy?

Postaci, których nie można już spotkać są upamiętniane na swój sposób. W różnych bibliotekach obok wesołej twórczości można znaleźć biografie często pisane przez tych, których dotyczą. Co do posągów: masz to między innymi w krypcie w świątyni Farnaga lub w innych ww. miejscach. Gdyby były zebrane wszystkie razem, byłoby nudno.
W porządku mój błąd odnosnie graczy a co do samego pomyslu to mozliwe ze masz racje ze byloby nudno gdyby wszystko było w jednym miejscu... :)
Awatar użytkownika
Vidris
Posty: 85
Rejestracja: 26 maja 2015 14:06
Lokalizacja: Powiem jak się dowiem.

Re: Drobne pomysly

Post autor: Vidris »

Dhopen pisze:
Raenn pisze:Istniejących, "żywych" postaci się nie upamiętnia w taki sposób. Chyba nigdzie.
czepianie sie szczegolow

kazdy chyba zalapal ze chodzilo mi o postacie odgrywane przez graczy a nie o samych graczy
Raenn też to załapała. Wyraźnie pisze o postaciach, które wciąż aktywnie funkcjonują.
Wydra uważana jest za jedno ze zwierząt zmiennokształtnych; legendy opowiadają o wydrach zmieniających się w piękne kobiety, uwodzących mężczyzn i zjadających ich. W mniej drastycznych historiach wydry zmieniają się w ludzi żeby robić psikusy.
Adamson
Posty: 29
Rejestracja: 28 kwie 2011 22:01

Re: Drobne pomysly

Post autor: Adamson »

Niektóre (nie wiem czy wszystkie) Stowarzyszenia mają swoje kroniki / księgi, więc żyjących i nieżyjących poprzednich członków mogą upamiętniać. Co do tych, którzy jakoś w świecie się przysłużyli, znani byli przez niemal każdego i odeszli tutaj bądź na arkadii niejednokrotnie wspomina się w świecie i zaznacza pamięć o nich.
O ile dobrze pamiętam, same krasnoludy w Mahakamie mogą najmniej dwa takie miejsca pokazać. Starsi gracze do tego opowiedzą o danej postaci czy graczu. Podobają mi się takie smaczki, spotykane przy porządnym zwiedzaniu świata. A świadomość, że znało się daną postać też nakłania do wspomnień.
Vonir
Posty: 57
Rejestracja: 25 lis 2017 01:39

Re: Drobne pomysly

Post autor: Vonir »

Bodaj na dawnym forum twoj.net był wątek o legendach. Gracze w tym wątku mogli wspomnieć o postaciach, które mocno się przyczyniły do rozwoju gry i które zostały na długo w pamięci innych graczy. To też był pewnego rodzaju wirtualny pomnik.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Drobne pomysly

Post autor: Adventicus »

To ja pozwole sobie zamieszać niecnie w lesnym kotle ... W dobie równania wszystkiego walcem, wnosze o przywrocenie stalej scieżki umożliwiającej wejscie do Athel Loren. LE to obecnie jedyna gildia która defacto ma nie tylko wlasną siedzibę ale własne miasto i kawał terenów dostępnych wyłacznie dla nich. Ułatwiłoby to również uzyskanie titla Rzeźnika z Loren (dla tych zainteresowanych) gdyż obecnie maja do zabawy jedynie dwa NPCe.
Vonir
Posty: 57
Rejestracja: 25 lis 2017 01:39

Drobne pomysly

Post autor: Vonir »

Jestem za. Może nie ułatwiać dostępu do Loren, co dodać nowe miasta i wioski nieludzkie, które możnaby kosić bez przeszkadzającej w tym straży. W Ishtar też. To trochę nie fair, że można spokojnie palić wiochy dh'oine a nie można zagonić elfów do stodoły i ich tam spalić. Brakuje mi pogromów, o których była mowa w cyklu wiedźmińskim. Nie wspominając o tym, że Geralta mocno poturbowali podczas takiej akcji.
Awatar użytkownika
Ysar
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2016 08:29

Re: Drobne pomysly

Post autor: Ysar »

W sumie to 5 ale faktycznie było by "miło" zwłaszcza, że sporo możliwości odgrywania by to otworzyło, przynajmniej dla tych, którym jeszcze na tym odgrywaniu zależy. Adventicus jeśli możesz zgłoś ten pomysł na mudzie bo tu zaraz popłynie rzeka rozpaczy i temat się rozmyje.
ODPOWIEDZ