Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Eldur
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2016 10:40
Lokalizacja: Höfuðborgarsvæðið

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Eldur »

Tak jest, złe i nielegalne, zbanujmy parę setek userów, którzy korzystają ze skryptów. Wróćmy do telnetu!
.:E
Betra er einn að vera, en illan stallbróður hafa.
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Airhil »

A co z komendą "idz"? To nie podchodzi też pod jakiś paragraf?
Szmups
Posty: 12
Rejestracja: 03 lis 2017 20:11

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Szmups »

Niczego nie ujmuje autorowi skryptow - sa na prawde fantastyczne.

Po prostu pytalem o rzeczy ktore mogly by byc niezgodne z regulaminem. Dodatkowo czesc z tych ulatwien przeszkadza mi w grze i rozleniwia(wrocilem po 10 latach na arke glownie po to zeby polazic po swiecie i zobaczyc co wizowie w miedzyczasie wyczarowali). Jesli masz bindy kierunkowe na wejscia do pomieszczen/jaskin/przechodzenie przeszkod specjalnych, to ciezko jest z tego zrezygnowac i czytac dokladniej opisy. Wejscie do wioski zamienia sie w szybki 442236; napraw zbroje. Nie mam na tyle silnej woli, zeby w sytuacji w ktorej mapa mi podpowiada "odsun stol" przeszukiwal opisy i sprawdzal, dlaczego ja wlasciwie powinienem pomyslec, zeby ten stol odsunac, mnie przyjemniej sie gra bez takiego ulatwienia - moze to dlatego ze raczej wlocze sie po swiecie w trybie single player(pozniej pewnie bedzie inaczej, teraz chce zobaczyc nowe tereny).Co do autochodzika do npc to nie uzywam, ale opcji /przeszukaj juz tak - przy czym ją tez postaram sie przefiltrowac do wiedzy postaci(tych ktorzy mi sie przedstawili).

A podawanie imienia i gildii obok mijanych graczy po prostu mi sie nie podoba, sprobuje napisac skrypcik ktorzy zbierze wszystkich ktorzy przynajmniej raz nam sie przedstawili, tak zebym mogl to przefiltrowac do wiedzy jaka ma moja postac - co nie znaczy, ze nie doceniam tego skryptu - wielu poczatkujacych pewnie cieszy sie ze maja dodatkowe +5s do decyzji na ucieczke przed oznakowanymi mutkami/wiorkami.

Na marginesie, za dawnych czasow(na innej postaci i koncie) "idz szybkim biegiem" to byla autoucieczka (gralem czlowiekiem a wiorki wtedy wloczyly sie na trakcie miedzy Redania a Temeria), Skrypt chyba byl zakazany, ale nie powiem zebym z niego nigdy nie skorzystal ;)

Swoja droga czy autozbieranie ziol (ziolo/ziolo/brak ziola/do woreczka/idz dalej), lub jego bardziej skomplikowana wersja, bylby legalny?

PS
A to za jak bardzo potrzebne/uzyteczne uwazam te skrypty, najlepiej chyba opisuje to, ze chce tylko dwa male elementy zmodyfikowac, bo gry bez tych skryptow sobie nie wyobrazam - klient arkowy odpada, a samodzielne oskryptowanie czegokolwiek sensownego w takim zakresie jak tu to ogrom(i jeszcze troche) pracy.

PPS
Czy "wrocmy wszyscy do telnetu" to nie jest cos w stylu "reductio ad hitlerum" :twisted:?
Stellan
Posty: 33
Rejestracja: 02 kwie 2017 19:23

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Stellan »

Jesli chcesz zbadac nowe tereny to dlaczego nie za pomoca oficjalnego klienta? Expowiska i przejscia specjalne odkryjesz z olowkiem w reku jak to bylo kiedys. Ich wczesniejsza lokalizacja bedzie wymagala interakcji z graczami, wizyt w bibliotekach itp. Mega fun. Nie znam dobrze Mudleta i tych skryptow. Jesli mapa w paczce zawiera takie tresci, to zapewne nie jest to dla Ciebie. Jeszcze podkusi i wejdziesz tam gdzie nie miales prawa wiedziec, ze wogole mozna wejsc. ;) #againstmodernmudplaying
Jorhn
Posty: 28
Rejestracja: 29 sie 2011 10:25

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Jorhn »

Szmups pisze:A podawanie imienia i gildii obok mijanych graczy po prostu mi sie nie podoba, sprobuje napisac skrypcik ktorzy zbierze wszystkich ktorzy przynajmniej raz nam sie przedstawili, tak zebym mogl to przefiltrowac do wiedzy jaka ma moja postac - co nie znaczy, ze nie doceniam tego skryptu - wielu poczatkujacych pewnie cieszy sie ze maja dodatkowe +5s do decyzji na ucieczke przed oznakowanymi mutkami/wiorkami.
Plik konfiguracyjny się kłania do dokładniejszego przeczytania, przykładowo:

Kod: Zaznacz cały

-- Domyslna opcja do BAZY POSTACI czy ma pokazywac imiona/gildie przy nieznajomych
-- (nie dotyczy wrogow, wrogowie sa zawsze pokazywani)
--
-- Dozwolone wartosci:
-- false - nie bedzie pokazywal
-- true - bedzie pokazywal
scripts.people["showing_names"] = false

-- Domyslna opcja do BAZY POSTACI czy ma zapamietywac postacie przy przedstawianiu
--
-- Dozwolone wartosci:
-- false - nie bedzie pokazywal
-- true - bedzie pokazywal
scripts.people["updating_names"] = true
Do tego czysta baza postaci ... i będziesz znał tylko tych, którzy się choć raz przedstawili Twojej postaci.

Ogólnie, polecam mocne zagłębienie się w ten pliczek ... rozwiąże część Twoich "problemów".
Ceterum censeo OK delendam esse.
Crer
Posty: 204
Rejestracja: 03 sty 2015 09:09

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Crer »

Z gory przepraszam, ale nie mam tyle czasu by przekopac wszystkie posty w tym temacie. Licze na Wasza przychylnosc i odpowiedzi na ponizsze pytania:
1. Nie dziala mi okno /kondycje. Zrobilem wszystko zgodnie z instrukcja. Gdzie moze byc "pies pogrzebany"?
2. W pliku konfiguracji postaci podalem, ze ma byc dzwiek przy kazdym ataku. Niestety nie ma zadnego dzwieku, Czy mam jakos to skonfigurowac? Wrzucic gdzies plik dzwiekowy?
3. Czy jest opcja skroconych opisow walki?
Tak aby zamiast:
[unk] Potezny bezwzgledny czarny ork probuje cie trafic lewa stopa, lecz tobie udaje sie uniknac
tego ciosu.
Bylo tylko: [Unk]?
4. Czy sa jakies szybkie bindy? Tzn. tak abym mial do wpisania tylko "1 werbata", "2 orka" i od razu po wklepaniu "1" atakowalbym?
5. Jak sie robi kolorowanie? Chcialbym aby goblin mial czerwony napis i zolte tlo.
6. Jak wylaczyc echo w linii, w ktorej wpisujemy komendy?
7. Nie dziala mi komenda /rozkazuj. Co zrobic?
8. W pliku dalem moj atak ateam.attack_command = "zsatak", nadal po wpisaniu /z orka...atakuje normalnie.
9. Takze dodalem uprzaz do /db1, nie dziala.
10. W pliku konfiguracyjnym dalem malowanie mojej gildii na zloto, nie dziala.
scripts.people.colored_guilds = {
["ZS"] = "gold",
}
11. Czy da sie ustawic kondycje postaci takze na opcje graficzna tzn. Othis jest w SWietnej kondycji --> [XXXXXXXX] Othis?
12. Czy jest tu jakis lazik? Jak go wlaczyc?
13. Czy jest oddzielne okno rozmow?
14. Jak sie wspiera w walce?
15. Jakie sa komendy do przyjmowania ziol? Jak szybko zlapac delione?

Oczywiscie prawdopodobnie to pierwsza transza pytan:) Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Ozum
Posty: 28
Rejestracja: 01 cze 2012 13:18

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Ozum »

Crer pisze: 1. Nie dziala mi okno /kondycje. Zrobilem wszystko zgodnie z instrukcja. Gdzie moze byc "pies pogrzebany"?
Co to znaczy nie działa? Zupełnie się nie pokazuje nic w okienku? Próbowałeś komendy /walka_restart?
2. W pliku konfiguracji postaci podalem, ze ma byc dzwiek przy kazdym ataku. Niestety nie ma zadnego dzwieku, Czy mam jakos to skonfigurowac? Wrzucic gdzies plik dzwiekowy?
Tak, w folderze z profilem Arkadia (czy jak go nazwałeś) musisz mieć folder sounds i w nim plik dźwiękowy.
3. Czy jest opcja skroconych opisow walki?
Tak aby zamiast:
[unk] Potezny bezwzgledny czarny ork probuje cie trafic lewa stopa, lecz tobie udaje sie uniknac
tego ciosu.
Bylo tylko: [Unk]?
Nie ma.
4. Czy sa jakies szybkie bindy? Tzn. tak abym mial do wpisania tylko "1 werbata", "2 orka" i od razu po wklepaniu "1" atakowalbym?
Tak. Sprawdź sobie /walka i masz tam komendy /z lub /zz
5. Jak sie robi kolorowanie? Chcialbym aby goblin mial czerwony napis i zolte tlo.
/tcolor goblin[a-z]*

Na więcej póki co nie chce mi się odpowiadać bo stwierdzam, że odpowiedzi znajdziesz w pomocy do skryptów
komenda: /skrypty
oraz na stronie domowej projektu http://arkadia.kamerdyner.net
Crer
Posty: 204
Rejestracja: 03 sty 2015 09:09

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Crer »

Dziekuje za odpowiedzi!


Niestety okna kondycji nie ma w ogole. Nie wlacza sie zadna z komend. Masakra :(

W pomocy /walka nie ma nic jak zrobic bindy tego typu jak wymienilem. Dostaje list, ze ida na nas mutanci. Od razu chce przygotowac ataki na 3 z nich. Jak to zrobic? Chce by byl atak, rozkaz na X pod 1, pod 2 na Y itd.

Czy kolorowanie, ktore wskazales na goblina zostanie zapisane na zawsze?
Skad wziales liste kolorow by wygladalo tak jak powiedzialem? W komendzie /kolory nie ma kombinacji kolorow.

Jak zrobic bind na numerycznej bym pod 5 mial zerknij;kondycja wszystkich?
Moira
Posty: 84
Rejestracja: 29 wrz 2012 19:37

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Moira »

okno kondycja jest pod mapa.... Przynajmniej u mnie bylo po odpaleniu skryptow ;)
Zora
Posty: 24
Rejestracja: 24 mar 2017 08:51

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Zora »

Ja klikam prawym na pasek mapki i zaznaczam status bar i wtedy jest okienko od kondycji :)
ODPOWIEDZ