Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Zora
Posty: 24
Rejestracja: 24 mar 2017 08:51

Re: Drobne pomysly

Post autor: Zora »

A dla mnei to jest tak:
Jesli postac boi sie dodtykac to niech nie dotyka.
Jesli postac natomiast uznaje sie za bohatera, ktory pragnie uratowac swiat przed spaczeniem , niech sobie zbiera. (przeciez zostawiajac szczatki ktos postronny moze je dotknac itd, ziemia tez moze sie spaczyc).
Dla mnie to Arkadia -czyli ani WH, ani Wiesiek. Ma własne zasady.
Zawsze mozna by stworzyc szalenca alchemika, ktory pragnie zbierac szczatki, by stworzyc lek na mutacje, albo uwolnic swiat od chaosu.

RPG ma rozne strony, zalezy jaka przyjmiemy.
Nobia
Posty: 112
Rejestracja: 14 lis 2011 17:39

Re: Drobne pomysly

Post autor: Nobia »

Dzień dobry,

Czy jest możliwe zakodowanie informacji, która pojawialaby się podczas ataku na daną postać, kiedy tej padło łączę, ale jakimś sposobem została w grze (np. Była związana walka).

Coś typu:
"ta postać zerwała kontakt z rzeczywistością, czy na pewno chcesz to zrobić?"
Walkirr
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2016 06:03
Lokalizacja: San José, Costa Rica

Re: Drobne pomysly

Post autor: Walkirr »

Ysar pisze:W sumie rozwinięcie systemu aukcji byłoby fajnym pomysłem, zwiększenie limitów, możliwość przeglądania konkretnych typów broni, zbroi
Można przeglądać konkretne typy np:

Kod: Zaznacz cały

przejrzyj miecze
Fakt, że młode postacie nie mają na arkadii za dużo alternatywny jeśli chodzi o zarabianie i wszyscy łapią się za szczątki. Imperium tutaj kuleje i to bardzo. Można by wykorzystać coś co już istnieje - trofea. Wystarczyłoby postawić jakiegoś npca, który by je skupował. Takich npcy mogłoby być kilku skupujących różne trofea. W Nuln np Cesarz wydał edykt walki z zielonymi i chaosem itd...
Drubin
Posty: 63
Rejestracja: 06 lip 2015 22:14

Re: Drobne pomysly

Post autor: Drubin »

Co myslicie o pomysle by dla wyznawcow z klubow religijnych stworzyc zestandaryzowane tytuly widoczne jako wyroznienie? Oczywiscie obecnie szereg klubow wyznaniowych dodaje swoje czesci do opisu, albo ma identyfikowalny przedmiot, ktory mozna idlowac.

Ja mam na mysli te, ktore nie daja tytulu w opisie, albo idlowalnego przedmiotu (np. Sigmar czy Morr). Staz moglby sie naliczac iloscia skladanych ofiar dla bostwa albo w inny sposob.

Na poczatek byloby cos takiego:

Drubin Oldfoot, Nowicjusz Kultu/Imie bostwa

czyli

Drubin Oldfoot, Nowicjusz Esmeraldy albo
Drubin Oldfoot, Nowicjusz Kultu Esmeraldy


i potem wraz ze wzrostem idla mogloby pojsc:

- Akolita Kultu
- Czlonek Kultu
- Wierny Kultu
- Wyznawca Kultu
- Wierny Wyznawca Kultu
- Zealota Kultu
- Fanatyk Kultu
- ostatni stopien moznaby customizowac per wyznanie (np. Zasluchany w Glos Smierci dla Morra, Mistrz Rzemieslnik Kultu Grungniego) - choc na to sie nie upieram.

Oczywiscie same tytuly do przemyslenia i obgadania, ale mysle, ze to ciekawy pomysl, ktory da sie w miare latwo zaadoptowac do calkiem sporej ilosci klubow.
Awatar użytkownika
Denea
Posty: 246
Rejestracja: 16 mar 2010 01:30
Lokalizacja: Legionowo

Re: Drobne pomysly

Post autor: Denea »

re up:
Ogolnie mysle, ze ok i w ogole niezly pomysl, ale niektorzy juz i tak maja dlugie, rozwleczone tytuly. Dodawac kolejne to troche chyba za duz by bylo. :)
Ble... Ble? Ble!
Tarran
Posty: 43
Rejestracja: 10 mar 2016 20:45

Re: Drobne pomysly

Post autor: Tarran »

Walkirr pisze:
Ysar pisze:W sumie rozwinięcie systemu aukcji byłoby fajnym pomysłem, zwiększenie limitów, możliwość przeglądania konkretnych typów broni, zbroi
Można przeglądać konkretne typy np:

Kod: Zaznacz cały

przejrzyj miecze
Fakt, że młode postacie nie mają na arkadii za dużo alternatywny jeśli chodzi o zarabianie i wszyscy łapią się za szczątki. Imperium tutaj kuleje i to bardzo. Można by wykorzystać coś co już istnieje - trofea. Wystarczyłoby postawić jakiegoś npca, który by je skupował. Takich npcy mogłoby być kilku skupujących różne trofea. W Nuln np Cesarz wydał edykt walki z zielonymi i chaosem itd...
Po pierwsze Imperium ma znacznie lepszy exp i sprzęt, więc może już wystarczy, co? Po drugie to bzdura, że młode postaci nie mają gdzie zarabiać. Idealne na początek są paczki. Po wymaksowaniu reputacji w trzech strategicznie położonych obszarach dają znacznie większy zarobek niż szczątki, a osiągnięcie tej reputacji jest wielokrotnie krótsze i łatwiejsze niż zdobycie odpowiedniej wiedzy koniecznej do przyzwoitego zarobku na szczątkach.
Awatar użytkownika
Ysar
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2016 08:29

Re: Drobne pomysly

Post autor: Ysar »

Tarran pisze:więc może już wystarczy, co?
To nie jest temat na przerzucanie która domena ma lepiej, a która gorzej - po prostu w Imperium brak czegoś co by było podobnie fajne i wymagało starania się co szczątki. I to niekoniecznie dla młodych postaci - wiadomo na początku zarabiasz paczkami (ponoć lepiej i szybciej właśnie w Ishtar), ale później - starszy i poważniejszy już sobie raczej z paczkami nie polatasz na taką skalę. Zdobywanie trofeów i handel nimi zrobione w klimatyczny sposób (tak jak szczątki) tylko podnosi przyjemność z gry.
Awatar użytkownika
Gianna
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2015 11:23
Lokalizacja: Luccini

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gianna »

Re Drubin: fajny pomysł, zwłaszcza ten ostatni specjalny opis w zależności od wyznawanego Bóstwa. Imho i tak można wybrać tylko jeden tytuł jeśli chodzi o wyróżnienie, więc to by wcale aż tak niczego nie rozwlekało (chociaż ja tam zawsze lubiłam epicko długie tytuły, na przykład taki ;)), a to może sporo dodać do odgrywania postaci - a nuż ktoś chce odgrywać bardziej religijnie, albo może nawet kapłana jakiegoś bóstwa.
Maly zezowaty kurczak piszczy: Zostawilem Giannie dobre auto, ale zgubila.

"Najlepsza Gianna to martwa Gianna." Werbat

Obrazki
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Drobne pomysly

Post autor: Airhil »

Ja bym się cieszył z tytułu nauczyciela dla posiadaczy słowników :D
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Drobne pomysly

Post autor: Adventicus »

Gianna pisze:Re Drubin: fajny pomysł, zwłaszcza ten ostatni specjalny opis w zależności od wyznawanego Bóstwa. Imho i tak można wybrać tylko jeden tytuł jeśli chodzi o wyróżnienie, więc to by wcale aż tak niczego nie rozwlekało (chociaż ja tam zawsze lubiłam epicko długie tytuły, na przykład taki ;)), a to może sporo dodać do odgrywania postaci - a nuż ktoś chce odgrywać bardziej religijnie, albo może nawet kapłana jakiegoś bóstwa.
No to jeszcze brakuje nam arkadyjskiego Ojca Dyrektora ;)
ODPOWIEDZ