Dlaczego likwiduje się zadania?

Forum wieści z Arkadii.
Tarran
Posty: 43
Rejestracja: 10 mar 2016 20:45

Dlaczego likwiduje się zadania?

Post autor: Tarran »

Zastanawia mnie, dlaczego systematycznie usuwane są kolejne zadania?
Od początku. Chyba nie zdradzę nikomu wielkiej tajemnicy, jeżeli napiszę, że w internecie krąży lista z zadaniami (około siedemdziesiąt zadań). Z przekazów historycznych (sic!) wiem, że ich właściwa rola skończyła się wiele lat temu. Jednak skoro już ktoś je zakodował, to stanowią miły przerywnik, fajnie od czasu do czasu było jakieś zrobić. Tymczasem zauważyłem, że najwyraźniej kolejne są systematycznie usuwane, często bez przyczyny. Wystarczy porównać listę z rzeczywistością. Rozumiem jeszcze, jeżeli dzieje się tak ze względu na jakąś całkowitą przebudowę terenu. Jednak komu przeszkadzały zadania z korytem w Mahakamie, tłumaczeniem dla Friny czy z Barrentem na Skellige? Takich przykładów jest sporo. Tak na oko to zlikwidowano już chyba co trzecie zadanie z tej listy i trudno znaleźć tego wytłumaczenie. Chyba niemal wszyscy zgadzają się, że zadania nikomu nie szkodzą, niektórzy na pewno je lubią i są miłym przerywnikiem. Skoro już ktoś poświęcił czas na ich zakodowanie, to gdzie jest sens ich likwidowania? Naprawdę nie mogę tego pojąć.
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Dlaczego likwiduje się zadania?

Post autor: Fuggazi »

Bo to "dobra zmiana". Standaryzacja, unifikacja. Równo musi być!
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Dlaczego likwiduje się zadania?

Post autor: Tercoral »

Czyli tak jakby arkadia sie zamienia w jedno wielkie patrzenie na wynik wzoru "ledwo muskasz" heh rozrywka jak kazda inna. Ale faktycznie lepiej balans utrzymac i mniej pracy dla wizow.
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Ralandil
Posty: 231
Rejestracja: 02 sty 2012 13:07
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Dlaczego likwiduje się zadania?

Post autor: Ralandil »

Tarran.
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - zadania z kartki.
Athel Loren shall not suffer the presence of Men, nor Orcs, nor Dwarfs, nor Beastmen. If a foe takes a single step upon such sacred soil, they shall not take another.

TinTin++ Mud Client Manual
Tarran
Posty: 43
Rejestracja: 10 mar 2016 20:45

Re: Dlaczego likwiduje się zadania?

Post autor: Tarran »

Nie bardzo widzę logikę w tych wszystkich argumentach. Większość zadań, przynajmniej na razie, została, więc jaka standaryzacja? Po prostu część polikwidowano nie wiadomo dlaczego. I co ma piernik do wiatraka, przecież zadania w niczym nie przeszkadzają.
Tak samo z tą kartką Ralandilu. Kto chce bawi się za kartką, kto chce bez niej, kto chce się nie bawi, bo i tak szybciej się expi niż traci czas na zadania, przy których można jeszcze zginąć, co to za argument do usuwania. Rozumiałbym gdyby ktoś wymagał od widzów kodowania nowych zadań, ale co im przeszkadzają już zakodowane?
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Dlaczego likwiduje się zadania?

Post autor: Adventicus »

Ralandil pisze:Tarran.
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - zadania z kartki.
Pomijamy juz zupelnie fakt, iz wizowie sami puscili w obieg liste zadan (bez rozwiazan), no ale co ja tam wiem (z ciezkim westchnieniem stawiam kropke wspominajac stare czasy gdy wraz z innymi ogrami wycinalo sie wszystkich NPCow od Krainki po Kreutz ze szczegolnym naciskiem na burdele w Bissingen I Nuln).
Awatar użytkownika
Soel
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2017 10:17

Re: Dlaczego likwiduje się zadania?

Post autor: Soel »

Też jestem ciekawy co się dzieje w kuluarach. Ba, dałbym się piorunem strzelić za jakikolwiek komunikat o stanie bieżących prac na mudzie! Czy w najbliższym czasie planowane są jakieś zmiany? Może potrzeba pomocy z opisami lub zwykłej konsultacji?

Komunikacja kuśtyka, a po postach na forum daje się odczuć narastającą frustrację graczy. Nie umniejszając olbrzymiego wkładu czarodziejów, my też poświęcamy swój czas na tworzenie tego świata. Przyjemniej byłoby cosik wiedzieć.

Adventicus pisze:wizowie sami puscili w obieg liste zadan (bez rozwiazan)
Mówisz o tej liście? To chyba nawet nie jest jedna trzecia wszystkich zadań. Na moje oko bardzo dobry pomysł, zwłaszcza z punktu widzenia osób z niewielkim stażem.
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Dlaczego likwiduje się zadania?

Post autor: Ilane »

Zadań jest dużo więcej niż było, tylko:
1) dają inne nagrody niż exp.
2) nie ma ich na kartce.
Ostatnie, o którym wiem pojawiło się w przeciągu 2-3 tygodni.
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Zora
Posty: 24
Rejestracja: 24 mar 2017 08:51

Re: Dlaczego likwiduje się zadania?

Post autor: Zora »

Ilane, to świetna wiadomość. Cieszy mnie to, że trzeba szukać nowych rzeczy. Zadania to nierozerwalna część Arkadii, bez nich było by smutno.
Walkirr
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2016 06:03
Lokalizacja: San José, Costa Rica

Re: Dlaczego likwiduje się zadania?

Post autor: Walkirr »

Mi też brakuje kilku starych, klimatycznych zadań. I także nie rozumiem po co usuwać coś co działało od lat.
ODPOWIEDZ