Ogólna mechanika muda

Forum Pomoc dla Początkujących.
Dorgann
Posty: 105
Rejestracja: 23 wrz 2016 12:25

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Dorgann »

Amargein pisze: Mam nadzieję, że to nie dotknęło innych potworów i że takie na przykład wije nie dają jeszcze mniej doświadczenia... Albo że nauczyły się trzymać sztylety w swoich segmentowanych łapkach.
Niektóre mają zęby jak sztylety, mam nadzieje, że drodzy wizowie wzięli to pod uwagę.
Garkain
Posty: 36
Rejestracja: 31 sty 2017 19:29

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Garkain »

Czy istnieja mobki ze 100% blokiem? Albo przynajmniej zblizonym do tego? Nie mam na mysli jakis tlustych npcy, czy tych ktore dzierza jakies magiki. Chodzi mi o mobki dla standardowych ludkow,a nie duzych druzyn zawodowcow. Jestesmy ostatnio na etapie podrozy, zwiedzania i poszukiwania nowych expowisk dla naszej malej, watlej ekipy. Troche sie nam nie widzi tracic bezsensownie naszego "tlustego" poziomu i cech :) Ostatnio stalem przed lokacja z wichtem niedaleko jednego z duzych miast imperialnych, chcialem sprawdzic jak mocno bije i czy jest sens "wyciagac" cokolwiek z niego, ale otwarte drzwi za ktorymi stoi, podpowiadaly czarne scenariusze, i to nie ze strony graczy. :)
Urs
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011 17:05

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Urs »

Nagle potezny ciemnooki zwierzoczlek wykonuje zamaszysty cios pieciostopowa prosta wlocznia, ktory ledwo muska cie w lewe ramie.
Slamazarnym wymachem czarnej dlugiej wloczni probujesz wytracic poteznemu ciemnookiemu
zwierzoczlekowi pieciostopowa prosta wlocznie z reki. Przeciwnik nie daje sie jednak zaskoczyc,
zbijajac w pore twoje uderzenie na bok.
Chwytasz czarna dluga wlocznie prawa reka.
Uderzenie jest tak silne, ze bezwiednie puszczasz czarna dluga wlocznie.
Jestes lekko ranny.
Potezny ciemnooki zwierzoczlek jest ranny.
> Nagle potezny ciemnooki zwierzoczlek wykonuje zamaszysty cios pieciostopowa prosta wlocznia,
ktory rani cie w glowe.
Lekko ranisz poteznego ciemnookiego zwierzoczleka czarna dluga wlocznia, trafiajac go w glowe.
Bol w lewej dloni staje sie mniej odczuwalny.
Chwytasz oburacz czarna dluga wlocznie.


Czy ten mechanizm był zamierzony?
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Gleanevall »

Nie, zrodził się z chaosu. :/

Kod: Zaznacz cały

* dodane zostaja poltorareczne miecze i bronie drzewcowe; taki typ broni
jest bardziej uniwersalny, trudniej go wytracic niz bron dwureczna, 
jednak przy trzymaniu oburacz ma minimalnie slabsza skutecznosc a 
jednoracz - wywazenie; dla pozostalych typow broni egzemplarze poltorareczne
moga sie pojawic, ale jako cos wyjatkowego (magiki itp)
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Adventicus »

Moje pytanie prawdopodobnie było zadane uprzednio, jeli tak przepraszam. Od czego zależny jest tzw "spec gp" losujący się w trakcie walki. Zastanawiam się czy poziom "ataku z zaskoczenia" mojego myśliwego ma jakikolwiek wpływ na "speca gp" losującego się w walce. Przypominam, że myśliwy ma tylko "atak z zaskoczenia" jako umiejętność specjalną.
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Talisa »

Adventicus pisze:Moje pytanie prawdopodobnie było zadane uprzednio, jeli tak przepraszam. Od czego zależny jest tzw "spec gp" losujący się w trakcie walki. Zastanawiam się czy poziom "ataku z zaskoczenia" mojego myśliwego ma jakikolwiek wpływ na "speca gp" losującego się w walce. Przypominam, że myśliwy ma tylko "atak z zaskoczenia" jako umiejętność specjalną.
Tego nikt nie wie :P. To jest czyste RNG, i jakby Ci sie chcialo robic statystyki, to moglbys znalezc swoje % szansy (twoje, bo cechy moga miec znaczenie) - 1000 ciosow na tych samych mobkach powinno dac jednocyfrowa dokladnosc. Jak znam design tzw "procc-ow" z innych gier, to moze byc jeszcze ukryty dlawik PPM, czyli ilosc maks odpalen na minute, spece natomiast moga walic co cios, wiec nie ma ukrytego cooldowna.

Wyjatkowo watpliwe by twoj trening speca mial tu cos do mowienia.
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Toblakai
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2017 15:56

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Toblakai »

Dostrzegajac swa szanse, pewnie uderzasz krawedzia okraglej drewnianej tarczy w korpus brzydkiego wyszczerzonego goblina, otwierajac plytka rane.

Patrzac na opis walki wychodzi na to ze tarcza jest pewnego rodzaju bronia i tu nasuwa mi sie kilka pytan

-czy walka dwiema broniami ma wplyw na walke bronia jednoreczna i tarcza
-jak sa liczone obrazenia od takiego ciosu tarcza pewnie to tajna mechanika muda ale moze ktos cos wie
-tarczownictwo ma wplyw na sile bicia tarcza czy tylko na parowanie ciosow
Ból nie rani.
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Artak »

Toblakai pisze:Dostrzegajac swa szanse, pewnie uderzasz krawedzia okraglej drewnianej tarczy w korpus brzydkiego wyszczerzonego goblina, otwierajac plytka rane.

Patrzac na opis walki wychodzi na to ze tarcza jest pewnego rodzaju bronia i tu nasuwa mi sie kilka pytan

-czy walka dwiema broniami ma wplyw na walke bronia jednoreczna i tarcza
-jak sa liczone obrazenia od takiego ciosu tarcza pewnie to tajna mechanika muda ale moze ktos cos wie
-tarczownictwo ma wplyw na sile bicia tarcza czy tylko na parowanie ciosow
Opisy są tylko opisami :) Tarcza nie zadaje żadnych obrażeń
Awatar użytkownika
Blob
Posty: 179
Rejestracja: 04 mar 2009 08:37

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Blob »

Lata temu dawalo sie zadawac obrazenia tarcza ale zostalo to zmienione. Jeden z wariantów opisu pozostał.
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Fuggazi »

Blob pisze:Lata temu dawalo sie zadawac obrazenia tarcza ale zostalo to zmienione. Jeden z wariantów opisu pozostał.
Czyli kolejna "dobra zmiana"...
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
ODPOWIEDZ