Gildie, zawody i kluby

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Rukhar
Posty: 85
Rejestracja: 16 gru 2016 16:23

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Rukhar »

Postępy nie nabijają się za bieganie po arkadii z włączonymi długimi opisami, a za oglądanie rzeczy na tychże lokacjach. Np. idąc traktem i mając włączone długie opisy możesz się natknąć na jakieś ciekawe rzeczy typu zwalona kłoda lub miasto widoczne w oddali. Wpisujesz wtedy 'obejrzyj kłode', 'obejrzyj miasto'. I dokładnie za to się dostaje postępy. Polecam nabijać te postępy w miastach, bo jest tam dużo więcej do obejrzenia niż na traktach. Generalnie oglądaj wszystko. :)

Kod: Zaznacz cały

ob siebie
Jestes turem, znanym jako:
Ob_205914, tur.
Jestes w swietnej kondycji.
Krzesislaw
Posty: 10
Rejestracja: 04 lut 2017 22:47

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Krzesislaw »

O, nie miałem o tym pojęcia.

Zrobiłem z 15 mietków na paczkach z buta i dziwiłem się, że wciąz włóczykij...
Garkain
Posty: 36
Rejestracja: 31 sty 2017 19:29

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Garkain »

Mysle ze to bedzie dobry temat..
Chodzi mi o zmiane zawody. Czy jesli wzialem sobie np. fanatyka ktory ma bron (miecze) /dual/parowanie i uniki. Powiedzmy wytrenowalem sobie je na 40%. Dzisiaj chcialbym sobie zmienic na partyzanta walczacego toporami. I moje pytanie. Czy wytrenowan dual/parowanie/uniki beda spadac? Czy pozostana na poziomie 40% i beda "czekac" az nowy etat dojdzie do tego etapu i bede mogl je wtedy dalej trenowac? Bo to ze bron zacznie spadac - wybralem inna, to sie domyslam. Ale co z umiejetnosciami ktore juz wytrenowalem, i nowy zawod je ma do trenowania rowniez?
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Werbat »

Jeśli stary zawód ma pokrywające się umiejętności wyżej, to spadną do poziomu maksa w nowym; jeśli nowy ma wyżej, nic nie spadnie i w jakimś momencie stażu będziesz mógł dotrenować.

W sumie ten miecz też Ci nie powinien spaść, bo po reformie oba te zawody są multi-weapon i _chyba_ jak masz wytrenowane wszystkie na fanatyku na to doskonale (74%, afair) spadają wszystkie do 70%, a nie tylko główna, a reszta do GP. Ale tu niech się ktoś bogatszy w doświadczenie wypowie.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Garkain
Posty: 36
Rejestracja: 31 sty 2017 19:29

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Garkain »

Werbat:
Czyli jesli teraz mam np. parowanie na 50% a nowy zawod (max ma np. 60%) , ale z racji rozpoczecia stazu od nowa, parowanie bedzie "czekac" az sie stazem zrownam z obecnym, czy spadnie do poziomu "poczatku stazu" i bede musial wladowac w nie znowu kase?

Jesli mowimy o konkretnych zawodach to zamiana barbarzyncy na straznika (zamieniac? :mrgreen: ) . Barba mam poczatek, jakies 2-3 tygodnie. Jesli juz zmieniac to raczej teraz, niz pod koniec? :? Barb i straznik maja inne bronie, parowanie, uniki (brak koniecznosci "dotrenowania" tarcz itp) pozostaja. Kwestia tego czy bede musial znowu ladowac kase w parowanie/uniki i czekac na strazniku az osiagna ten mikro poziom ktory teraz mam? :) Czy poprostu zostana na obecnym poziomie a przy nastepnej wizycie u nowego trenera poprostu nie bede mogl ich jeszcze trenowac?
Duar
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2014 12:49

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Duar »

Jeśli ty masz 50% a nowy zawód ma 60%, to umiejętność nie spadnie, tylko zostanie na obecnym poziomie. Po osiągnięciu odpowiedniego stażu w nowym zawodzie znów pojawią się treningi w tej umiejętności.
Garkain
Posty: 36
Rejestracja: 31 sty 2017 19:29

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Garkain »

O to mi chodzilo :) Dzieki Duarze i Werbacie za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Ysar
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2016 08:29

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Ysar »

Może ktoś kiedykolwiek zmieniał i zechce się podzielić wiedzą - czy atak z zaskoczenia partyzanta przenosi się na atak z zaskoczenia myśliwego (po zmianie zawodu z partyzanta na myśliwego)? Chodzi mi o poziom treningu.

edit Dzięki wielkie za odpowiedź ;)
Ostatnio zmieniony 20 lut 2017 13:04 przez Ysar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Werbat »

Spece się na 99% nie przenoszą.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Ilane »

Na 100% się nie przenoszą ;)
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
ODPOWIEDZ