KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Forum wieści z Arkadii.
Abuan
Posty: 102
Rejestracja: 05 sty 2017 13:06

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Abuan »

Zranilas mnie bez slow!
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Terenes »

Abuan pisze:Mam wrazenie ze bycie graczem, ktory zabija innych graczy jest przez niektorych odbierane tak samo zle jak bycie zlodziejem samochodow albo nawet porywaczem dzieci!!! Nie rancie nas tak bezwzglednie! To boli!
Jesli gracz zabija gracza jest to zdecydowanie zadanie dla prokuratury i grozi za to wyższa kara niż za kradzież samochodów. Nawet bym nie przypuszczał, że ktoś przenosi PK do rila.
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Xion »

Ja byłbym ogólnie ostrożny z rzucaniem pojęciami "większości" i "mniejszości". To, że ktoś głośniej krzyczy wcale nie znaczy, że jest go więcej - po prostu ci, którzy dany temat mają gdzieś, siedzą cicho. Trochę jak z wyborami w Polsce.
Życie jest sumą przypadków.
Abuan
Posty: 102
Rejestracja: 05 sty 2017 13:06

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Abuan »

Ty zostaw mojego Jarka w spokoju!
Awatar użytkownika
Ysar
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2016 08:29

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Ysar »

Xion pisze:Ja byłbym ogólnie ostrożny z rzucaniem pojęciami "większości" i "mniejszości". To, że ktoś głośniej krzyczy wcale nie znaczy, że jest go więcej - po prostu ci, którzy dany temat mają gdzieś, siedzą cicho. Trochę jak z wyborami w Polsce.
Skoro mają gdzieś to znaczy, że... Mają gdzieś. Głos poddany głosem nieważnym, zająć stanowisko można w każdej chwili, bo nikt jeszcze nie blokuje wolności wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Stanno
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2016 10:10
Lokalizacja: Oberbayern

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Stanno »

Nie wiem czy faktycznie ktoś "ma to gdzieś", ale jak wyrazi się jakieś inne zdanie od zdania tych największych krzykaczy, to zostanie się w najlepszym wypadku wyśmianym i potraktowanym jak ignorant. Dlatego nie dziwię się wcale, że większość woli sobie dać spokój.
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Xion »

Ysar pisze:
Xion pisze:Ja byłbym ogólnie ostrożny z rzucaniem pojęciami "większości" i "mniejszości". To, że ktoś głośniej krzyczy wcale nie znaczy, że jest go więcej - po prostu ci, którzy dany temat mają gdzieś, siedzą cicho. Trochę jak z wyborami w Polsce.
Skoro mają gdzieś to znaczy, że... Mają gdzieś. Głos poddany głosem nieważnym, zająć stanowisko można w każdej chwili, bo nikt jeszcze nie blokuje wolności wypowiedzi.
Cieszę się zatem, że nie jesteś Czarodziejem lub osobą zarządzającą... czymkolwiek, właściwie. Problem polega bowiem na tym, że podejmując decyzje, które dotyczą kwestii globalnych trzeba brać pod uwagę również tych, którzy się nie wypowiadają publicznie, a na których dana kwestia wpływa. Nie tylko tych, którzy się domagają żeby zrobić im dobrze oraz tych którzy przeciwko temu protestują.

I dobrotliwie pomijam kwestię, że ta wspomniana "większość", to w porywach kilkanaście osób gardłujących w temacie PvP przy każdej możliwej okazji. Śmiem twierdzić, że niekoniecznie reprezentatywna dla muda.
Życie jest sumą przypadków.
Abuan
Posty: 102
Rejestracja: 05 sty 2017 13:06

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Abuan »

Przedmowco:
Co ty opowiadasz!
Jakich spraw globalnych?
Tu sie nie dzieje nic globalnie. Ty DOSTAJESZ mozliwosc. Nikt ci nie narzuca tego, zeby z tej mozliwosci skorzystac.
Chcesz rpgowac na poczcie w Novigradzie to sobie dalej rpguj. Chcesz chodzic po gorach sinych i zbierac rzadkie okazy rododendronow to zbieraj. Kto ci tego zabroni?
Chcesz wlaczyc sie do konfliktu to sie wlacz.
Chcesz w czasie tego konfliktu angazowac sie w PvP to sie angazuj. Mozesz robic co zechcesz. Nikt cie nie zmusza do niczego.
Orrgar

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Orrgar »

Xionie cale imperium procz paru halflinow jest aktywnie zaangazowane w pvp... Smiem twierdzic ze to spora czesc muda.
Awatar użytkownika
Ysar
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2016 08:29

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Ysar »

Xion pisze: Cieszę się zatem, że nie jesteś Czarodziejem lub osobą zarządzającą... czymkolwiek, właściwie. Problem polega bowiem na tym, że podejmując decyzje, które dotyczą kwestii globalnych trzeba brać pod uwagę również tych, którzy się nie wypowiadają publicznie, a na których dana kwestia wpływa. Nie tylko tych, którzy się domagają żeby zrobić im dobrze oraz tych którzy przeciwko temu protestują.

I dobrotliwie pomijam kwestię, że ta wspomniana "większość", to w porywach kilkanaście osób gardłujących w temacie PvP przy każdej możliwej okazji. Śmiem twierdzić, że niekoniecznie reprezentatywna dla muda.
Ja też się bardzo cieszę, że nie jestem bo skoro mam czytać w myślach ludziom, którzy sami nie wiedzą czego chcą albo nie chce im się nawet odezwać jeśli jednak wiedzą to dziękuję. I wierz mi nikt nie będzie się domyślać czego chcesz a czego nie chcesz, nikt nie będzie patrzył na Twoje interesy jeśli nie zadbasz o nie sam. Jeśli myślisz inaczej to współczuję. Czy w gierce, czy w życiu. Dobrotliwość zaś jest zbedna bo jak wskazał Orrgar mówimy o większości osób grających w Imperium jak i ogromnej gildii SC z własnymi konfliktami w Ishtar.
ODPOWIEDZ