Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Adrasteja
Posty: 25
Rejestracja: 12 gru 2014 22:22

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Adrasteja »

Gdy chcę na koniec gry zapisać loga z całego dnia, w okienku pokazuje mi się zapis z ostatnich kilku minut. Reszty nie ma. Da się coś na to zaradzić?
Wcześniej wszystko było ok.
"Patrzajcież, jaki to mądry i jaki miły pomidorek..."
Plisko
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2016 09:57

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Plisko »

Moze ktos by mi pomogl i podal jak sie da podmienic opisy specy.Kilkaprzykladow reszte juz sam wg wzorca zrobie.
Niestety dlugie opisy na komorce zamazuja calkowicie obraz.
Giscard
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2017 12:43

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Giscard »

Klikasz na przekształcanie tekstu, kopiujesz z arkadii fragment, który chcesz zastąpić, "nie zmieniaj tekstu" zmieniasz na "zmień tekst" i wpisujesz w pole "Zmieniony tekst..." stworzony przez siebie opis.

Np. zamiast "Ruszasz do przodu, w pol kroku wyprowadzajac szybkie uderzenie prostym rycerskim mieczem, ktore bolesnie zacina", ja mam "Poteznym ciosem swojej rycerskiej rekawicy posylasz przeciwnika na ziemie, po czym wznosisz miecz wysoko nad glowe i rabiesz". Jeśli natomiast zależy Ci na lapidarności opisów, wpisz 1/6, 2/6, 3/6 itp. Wtedy Twój opis będzie wyglądał tak: 4/6 zombiego, trafiajac go w prawe ramie. Szkopuł w tym, że dla każdej broni musisz to robić osobno.
Awatar użytkownika
Mnemon
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2016 22:12

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Mnemon »

Witam wszystkich.
Zacznę od tego, że nie grałem w Arkadię przez około rok. Ostatnio wróciłem do grania, bo to uzależnia bardziej niż narkotyki 8-) . Wszystko fajnie śmigało dopóki nie spróbowałem odpalić aliasów. Nie wiem dlaczego, ale moje aliasy które składają się z paru komend nie działają kompletnie. Reszta aliasów, która zawiera tylko jedną komendę działa. Podejrzewam iż może to mieć coś wspólnego z separatorem komend, ale kiedy go zmieniałem na inny i tworzyłem nowy "złożony" alias, dalej było to samo. Widziałem różne zmiany, w stylu zmiennych itp. ale one też mi nie działają, więc to raczej nie o to chodzi. Proszę pomóżcie, bo bez aliasów to ciężkie życie.. :|
Król bezgranicznie kochał swą małżonkę, królową, a ona całym sercem kochała jego. Coś takiego musiało skończyć się nieszczęściem.
Slam
Posty: 25
Rejestracja: 06 gru 2016 16:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Slam »

W aliasach nie uzywasz separatora tylko naciskasz enter i wpisujesz nastepna komende tj:


wez monety z sakiewki
kup bilet
wloz monety do sakiewki
Awatar użytkownika
Mnemon
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2016 22:12

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Mnemon »

Dzięki, uratowałeś mi życie. :D
Król bezgranicznie kochał swą małżonkę, królową, a ona całym sercem kochała jego. Coś takiego musiało skończyć się nieszczęściem.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Rafgart »

Adrasteja pisze:Gdy chcę na koniec gry zapisać loga z całego dnia, w okienku pokazuje mi się zapis z ostatnich kilku minut. Reszty nie ma. Da się coś na to zaradzić?
Wcześniej wszystko było ok.
Jesli zaznaczysz fragment loga, to zapisze sie tylko ta czesc. W przeciwnym wypadku powinien byc caly. U mnie to dziala na kazdej przegladarce, sprawdz u siebie na innych to bedzie wiadomo czy to kwestia programowa czy sprzetowa.
Giscard pisze:Szkopuł w tym, że dla każdej broni musisz to robić osobno.
Nie musisz, trzeba uzyc zmiennej wyrazenia regularnego. W tym przypadku wzorzec powinien wygladac tak:

Kod: Zaznacz cały

^Ruszasz do przodu, w pol kroku wyprowadzajac szybkie uderzenie ([\w\s]+), ktore bolesnie zacina
Opis broni trafi do zmiennej $0.

Troche wiecej o wyrazeniach regularnych dalem tutaj:
viewtopic.php?p=50580#p50580
Intia
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2016 23:45

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Intia »

Rafgart, wydaje mi się, że Adrastei nie o to chodziło. Ja też mam dziwny problem z logami i po pierwsze - nie chcą się zapisywać (co jest upierdliwe, ale po prostu zaznaczam sobie interesujący mnie fragment i wklejam do jakiegoś notatnika), a po drugie - czasem chcę zajrzeć do loga i nagle okazuje się, że jest tylko jego część. Na przykład loguję się o 19, a zapis jest od 21. Zdarzało się nie raz, że patrzyłam w loga, który normalnie pokazywał się w całości, ale z zapisywaniem chciałam poczekać do północy, żeby mieć wszystko w jednym kawałku, ale niestety, do północy interesujący mnie fragment się ulatniał. W ustawieniach nic nigdy nie grzebałam, więc nie wiem o co chodzi.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Rafgart »

Jesli logi sie nie zapisuja, to musisz mi podac jaki masz system operacyjny, przegladarke i czy cos sie wtedy pojawia w konsoli WWW przegladarki.
A co do ucinania wyswietlanych logow, to podaj mi ich date.
Intia
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2016 23:45

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Intia »

Używam Win XP i Chrome. Co do konsoli, to prosiłabym o dokładniejsze objaśnienie czego i jak szukać :)
Jeśli chodzi o daty... Przeglądam logi i dochodzę do wniosku, że prawie każdy jest ucięty (zazwyczaj na początku), ale najbardziej szkoda mi tych z ostatnich dni, czyli od 17 do 20 włącznie. Jeśli da się coś z tym zrobić, byłabym przeszczęśliwa.
ODPOWIEDZ