Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Rafgart »

A na pewno nie ukrylo sie w menu rozwijanym przyciskiem z prawej przy polu komend?
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Raenn »

Mały tip dla tych, którzy mają problemy z tym już sławetnym bugiem - pare dni temu przeprowadziłam troche testów i moje wnioski są takie, że bardziej skąplikowane sieci z bramami i całym tym syfem na którym po prawdzie nie bardzo się znam mają skłonność do zawodzenia. Czasami pomaga zmiana przeglądarki, więc warto posiadać chociaż z trzy. Natomiast im prostsza sieć tym mniej problemów miałam. Dalej, niewątpliwie wpływ mają zapory sieciowe. Przy najwyższym bezpieczeństwie pomimo dodania arki do zaufanych pojawia się błąd (we wcześniejszej wersji jednak też nie działało). Odnosze wrażenie, że ta wersja jest jeszcze bardziej podatna na zablokowanie. Tego jednak jeszcze szczególnie nie sprawdzałam, ale jak komuś będzie pilnie potrzebne zalogować się po zbugowaniu żeby uniknąć zgona to można próbować.
Awatar użytkownika
Thorffin
Posty: 62
Rejestracja: 05 lis 2012 20:08

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Thorffin »

Sytuacja dosłownie sprzed chwili.

Grałem sobie spokojnie cały dzień, kiedy nagle komenda "nie weszła", wpisywałem kierunek bez odpowiedzi z muda. Wyłączyłem przeglądarkę i próbuję odpalić klienta, ale wywala błąd z zablokowanym portem i protokołem Websocket.

Na IE też nie mogę się połączyć. Instaluję Chromę.

EDIT:

W trakcie pisania posta się naprawiło... WTF?
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Haern »

Wypadki przy pracy zdarzają się każdemu (nie, to nie ja ;) ).

Klient jest teraz dostępny jako główna strona muda (www.arkadia.rpg.pl).
Villon
Posty: 44
Rejestracja: 27 sie 2016 20:00

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Villon »

Rafgart pisze:A na pewno nie ukrylo sie w menu rozwijanym przyciskiem z prawej przy polu komend?
Niestety wygląda to tak jak w poscie Adrasteja kilka stron temu czyli widze liste rozwijaną ale akurat tego pola z Logami nie ma. Probowalem dawac na pełny ekran ale to chyba nie kwestia rozdzielczości.

Sprawdzilem tez na FF i nawet IE i tak samo to wygląda czyli brak przycisku z logami.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Rafgart »

Czyli w konsoli dla kazdej przegladarki komenda:
$('html').hasClass('storage');
zwraca true, a ty nie masz przycisku?
Podaj specyfikacje sprzetu i systemu.
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Fuggazi »

Myślałem, że z tym Websocketem to przesadzacie okrutnie, bo na Safari nie miałem z tym (i nadal nie mam) problemu.
Ale od kiedy przesiadłem się na Firefoxa (ze względu na opcje przeglądania logów - znowuż w Safari ta opcja nie działa), to logowanie do Arkadii stało się jedną wielką loterią - raz działa, raz nie działa. Nie jestem w stanie zauważyć w tym żadnej prawidłowości - wydaje się to być niezależne od środowiska sieciowego. Wczoraj przez Firefoxa w pracy mogłem się połączyć, dziś już nie. MASAKRA!
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Fuggazi »

Taki eksperyment wykonałem: odinstalowałem jedyny dodatek do firefoxa który miałem, "Proxy Selector" i po restarcie przeglądarki mogę w końcu zalogować się do Arki.
Spróbujcie u siebie, może to problem z dodatkami.
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Awatar użytkownika
Thorffin
Posty: 62
Rejestracja: 05 lis 2012 20:08

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Thorffin »

Dzisiaj od rana rozjeżdża mi się oficjalny klient w FF na tyle, że nie mam możliwości korzystania z niego. Od razu po wejściu na stronę jedyne co widzę to ten czarny pasek u góry i piękno tło z bramą. Jeszcze wczoraj od razu były pola na login i hasło. Po kliknięciu "Połącz" po prawej pojawia mi się piękny arkadyjski smok w wymiarach około 10cmx10cm, jak w logu na forum, i nic więcej. Po przewinięciu niżej sam napis "Witaj na Arkadii", żadnych pól do logowania.

Na IE działa w porządku, wyłączyłem wszystkie dodatki w FF, ale problem nie zniknął.
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Fuggazi »

To nie problem z dodatkami.
Coś w FF się zacina, ale co, pojęcia nie mam.

Ale mi pomaga restart przeglądarki, z poziomu komend na "pasku programisty":
Narzędzia/Pasek programisty
w lini poleceń wpisać "restart".
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
ODPOWIEDZ