Propozycje zmian ....

Forum wieści z Arkadii.
Dhorw
Posty: 122
Rejestracja: 14 mar 2014 12:16

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Dhorw »

Wy tu sobie gadu gadu, a wizowie i tak maja to gdzies coscie tu napo(s)cili.


Koduja to, co chca - czyli fryzurki, buklaczki, kaftaniki. Po jaki ch...?

Nawet arena jest DALEJ zbugowana.

Lepiej pograc w cos innego, niz miec nadzieje na ciekawa zmiane w arce.


Pozdrawiam!
Ysar

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Ysar »

Koduja to, co chca - czyli fryzurki, buklaczki, kaftaniki. Po jaki ch...?
Bo są ludzie, którzy poza pvp i pvm lubią też fryzurki i bukłaczki. Im większa różnorodność tym świat mniej powtarzalny. Rozumiem, że są też ludzie co mają w nosie wygląd i klimatyczne zachowanie postaci i+ lecą tekstami rodem z irca na mudzie ale to raczej nie do końca o to chodzi w grze rpg. ;P
Maro
Posty: 32
Rejestracja: 13 lut 2016 17:08

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Maro »

To moze i ja dodam pare slow od siebie...

PvP - jestem obecnie po zmianach noobem, ze tak powiem w tej kwestii....
Ostatnio nawet wyslalem list do wroga - a gram mutantem, nie jestem zrzeszony - chcialem umowic sie na pojedynek, wszystko oczywiscie rpgowo, list poszedl, odpowiedzi - nie dostalem, wiec sklaniam sie ku temu ze PK to mentalnosc graczy...
Znam ludzi ktorzy lubia sie w to bawic, i nie wazne jest, jaki maja poziom, umy, poprostu chca sie pobic - padna - odexpia...
Ale wkurza mnie to, jak juz dochodzi do walki, przeciwnik ucieka, a pozniej jeden lata i sprawdza, czy aby napewno sobie atakujacy poszli...

Moj pomysl - eventy - jestem mutantem - chce miec event - w ciagu 14 dni - przykladowo - zabij jak najwiecej ludzi, albo wyrznij nuln w pien - w tym momencie gildia gladiatorow/Zakonu/Najemnikow - dostaje informacje - ze widziano np patrol zwierzoczlekow, ze szykuja najazd na Nuln. Mutanci wpadaja, reszta broni miasta - oczywiscie exp za to, jak najbardziej, albo titl - obronca Imperium, np.... I to ma moim zdaniem sens, obecnie... Bo jak Ide z gildia Mutantow, spotykam worgow ktorzy jesli nie sa w sile wiekszej x2 nie walcza, a pozniej jeden z wrogow lata lokacja po lokacji i sprawdza, czy aby napewno nas nie ma, albo nie jestesmy pocieci jest dla mnie chore....
Ja lubie sobie powalczyc, padne, trudno, nie padne, dobrze, nie ma znaczenia, liczy sie zabawa....
Na przestrzeni mojej gry - a gram od 1999r, sporo sie pozmienialo, sporo zmian zaszlo, ale teraz za nic mozna dostac pioruna.
Jestem mutantem, jak ktos mi napyskuje, co mam zrobic? Przeprosic ze sie odezwalem? Dac mithryla i zyczyc powodzenia? Nie, nie tak to ma byc.
Pomysl z ogluszeniem bardzo mi sie podoba, ale to juz bylo walkowane, odkad pamietam...
Ale dla mnie glownie mentalnosc graczy jest rozwiazaniem.
Mamy swoje lata, i ktos kto ma legende, pracuje, ma dzieci, obiera kartofle czy tez frytki robi, nie bedzie chcial odexpiac poziomu na ktory pracowal x czasu, na starych zasadach...
Mimo obnizenia progu za zgon, wiem cos o tym, ale dla mnie - jak mowie - padne, trudno, liczy sie zabawa, po to w ta gre gramy.
PVP obecnie nie istnieje, jesli ktos padnie, to przez zgon glupi - pad lacza/odejscie od kompa...
Dlatego jestem za eventami, obrona miast, atak na cos, a jesli brak wykonania - kara, dla stowarzyszenia - np titl - niegodny obronca imperium, niegodny wyznawca mrocznych bogow, etc...
Bo wielu graczy juz naprawde ma dosyc, ja wiem, ze duzo osob nie lubi PK - i nic nie mam do nich - znam osobe, ktora mimo iz jestem mutkiem potrafi ze mna poerpegowac, i nie musze jej zabijac...
Wszystko zalezy od graczy...
Pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Xion »

Maro pisze:Na przestrzeni mojej gry - a gram od 1999r, sporo sie pozmienialo, sporo zmian zaszlo, ale teraz za nic mozna dostac pioruna.
Jak rany, piszecie o tych piorunach w co trzecim poście, a właściwie ilu z was faktycznie dostało piorunem "za nic"? Pochwalcie się chłopaki, będziecie lepszymi męczennikami za sprawę.
Bo wielu graczy juz naprawde ma dosyc (...)
Ja może jestem dziwny, ale jak mam czegoś dosyć, to tego nie robię. Chyba że muszę. Rozumiem że tych wielu graczy musi grać w Arkadię? To jakaś straszliwa kara, granicząca z łamaniem praw człowieka. Biedni ludzie...


A, jeszcze Dhorw poruszył fascynującą kwestię:
Dhorw pisze:Koduja to, co chca - czyli fryzurki, buklaczki, kaftaniki. Po jaki ch...?
Wiem że to będzie szok, ale wizowie w olbrzymiej większości kodują to, co... uwaga... uwaga... ktoś wymyślił, opisał i zgłosił, czyli ewidentnie ktoś tego chciał. Tak się dziwnie i nietypowo składa, że obecnie są to właśnie fryzurki, bukłaczki i kaftaniki. A wy ile dokładnie opisaliście i zgłosiliście tych wymarzonych eventów i innych kuluarowych pragnień?
Życie jest sumą przypadków.
Irvin

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Irvin »

Maro nie wiem kiedy i z kim latasz, ale od jakiegos czasu "spotykamy sie" czesto z nimi i praktycznie zawsze sa rowne/ +1/-1 osob po jednej ze stron.

poza tym swoja droga to nie jest szlachetny pojedynek rycerzy... tylko brutalna wojna ktora rzadzi sie swoimi prawami a wy jestescie plugastwem,plaga i zaraza tego swiata ktore trzeba wytepic i nikt na honor patrzyc nie bedzie tylko urznie leb i zawiesi na blankach.

Tak droga erpegowa jakbys mial ochote.

Tak samo muty nie patrza czy obroncow jest malo czy duzo, chca spalic nulna do cna i podbic caly swiat dla swych panow.

Wiec tematy o liczebnosci sa po prostu slabe i sa tematem zastepczym.
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Bam »

Z innej beczki trochę. Nie czytałem wszystkich postów na forum, może przez to nie rozumiem, dlaczego mając np. dwie wyidlowane bronie w danym zawodzie przy zmianie na zawód, który posiada te same bronie w ofercie zatrzymujemy umiejętności tylko jednej z nich.

Dwa razy tracimy pół roku na to samo tak naprawdę, zero przy tym frajdy z gry czy coś.
Endless learning the basics...
Obrazek
Terum
Posty: 60
Rejestracja: 01 gru 2015 15:17

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Terum »

Maro pisze:To moze i ja dodam pare slow od siebie...

PvP - jestem obecnie po zmianach noobem, ze tak powiem w tej kwestii....
Ostatnio nawet wyslalem list do wroga - a gram mutantem, nie jestem zrzeszony - chcialem umowic sie na pojedynek, wszystko oczywiscie rpgowo, list poszedl, odpowiedzi - nie dostalem, wiec sklaniam sie ku temu ze PK to mentalnosc graczy...
Maro a nie pomyślałeś sobie, że nie dostałeś odpowiedzi na Twoją propozycję z innego powodu niż mentalność graczy?
Zresztą zaliczyliśmy ostatnio, krótkie starcia gdy Ty wraz z kompanami mieliście siły w stosunku 3 do 1?
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Bam »

A gdyby tak zamiast całkowitego braku widoczności gdzie wyszedł przeciwnik wprowadzić losowy odstęp czasu pomiędzy tym jak wyszedł, a informacją podającą w którą stronę wyszedł i czasem by to było 0,2 sekundy, a czasem np. 1 sekunda.
Endless learning the basics...
Obrazek
Silvanir
Posty: 16
Rejestracja: 22 gru 2015 16:02

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Silvanir »

Tak se czytam i czytam te 14 czy tam 16 stron i idzie mi to, ze tak wyraze sie obrazowo, jak zjadanie czegos co przed chwila zwrocilem.
Jestem świeży i cienki w te klocki jak dupa weza, jednak coś mnie w te gre wciągnęło. Ale faktycznie widzę tutaj coś co nazwę tragicznym podejściem ze strony wizow. Wszak jeśli jest tak jak piszecie, że mutantów albo inny rudzielec boi się zloic dupe pyskaczowi, bo nad takim czuwaja magowie to sorry ale to jest... nie mam nawet słowa. No kurde no. Warmlotek i swiat Sapka to światy w których trup się sciele gęsto. I jeśli ktoś należy do wyznawców cholernego Khorna albo innego Malala to powinien miieć pełne prawo do siania chaosu w postaci utrupiania innych, a szczególnie zbyt pyskatych, albo takich co sie wygadać ze sytuacji nie potrafią. Dlatego jedynym rozwiązaniem (Niemożliwym) była by kontrola każdego starcia na nowych zasadach tak żeby nie trzeba się bylo bać pioruna. Ale też próg "młodego gracza" jest dobrą opcja, i dlatego myślę że powinien on trwać do dlawika. I do tego czasu gracze byli by nietykalni, dopóki by sami nie fikali. No bo sorry ale wyzwanie czempiona kaplicy jest chyba lekką przesadą. A potem, po zejsciu protecta to już jesteś graczu zdany na siebie i swój roleplay.
Poza tym. To nie do pomyślenia żeby areny nie działały jak bogowie nakazali. Mówiąc wprost. Wizowie. Nie musicie nas wiecznie glaskać.

E: Wybaczcie chaotycznosc wypowiedzi ale tak już mam ;-;
Co żołnierz je?
Żołnierz je obrońcą Ojczyzny!
Davith
Posty: 88
Rejestracja: 09 gru 2010 17:16

Re: Propozycje zmian ....

Post autor: Davith »

Wypada chyba przypomniec ile jeszcze rok temu bylo placzu o to ze sa Elitarki i o strasznej karze za zgony a odexpianie tyle zajmuje. Jak okropne sa ciosy w plecy i w ogole ten straszny niesprawiedliwy swiat Arki.

No to macie zamiast tego tekstowego WOWa o charakterystce opowiesci z Narni. Wszyscy maja wszystko i nie ma niesprawiedliwosci. A ze to wszystko kosztem braku jakiegokolwiek kolorytu i sytuacja w ktorej lapanie pokemonow daje wiecej emocji niz Arkadia...Coz przeciez tego wlasnie chcieliscie i przez lata wyplakaliscie.

Przyjemnego robienia Legendy szybernasta poatacia bo chyba tyle Wam zostalo.
ODPOWIEDZ