Ogólna mechanika muda

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Kargrim
Posty: 12
Rejestracja: 06 kwie 2015 22:46

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kargrim »

Terum pisze:
Kargrim pisze:Czy jest coś takiego, że gorzej niż normalnie walczy się przy pierwszych przeciwnikach po pobudce?

Czy może to moja wyobraźnia.
Wpływ na walkę ma zmęczenie i ilość spożytego alkoholu lub kac na, którym znajduje się postać to jedyne zmienne mogące mieć wpływ na skuteczność walki. Warto to sprawdzić po przebudzeniu i upewnić się, że do walki przystępujesz maksymalnie " zmęczony" i "trzeźwy" lub "lekko podpity".
Mam tego świadomość, być może to przypadek ale parokrotnie zaobserwowałem, że nie jestem w stanie (na pełnej sytości postaci) zabić jednocześnie pewnych 4 osobników co po paru walkach i odpoczynku przychodzi mi z łatwością.
Ottson
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2016 01:34

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Ottson »

Nie mam zadnych dowodow ale juz jakis czas temu zaobserwowalem to samo. ale moze to wyobraznia :D
Awatar użytkownika
Kerhenia
Posty: 91
Rejestracja: 15 sty 2015 21:58

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kerhenia »

Ja zaobserwowałam to również. Do tego pamiętam, jak ktoś kiedyś mnie prowadził i mówił, że najpierw lepiej rozgrzewkę zrobić na pojedynczych przeciwnikach.
Dziwne. ;)
Dobra, niby logiczne, ale mechanicznie chyba dziwne.
Awatar użytkownika
Kobu
Posty: 64
Rejestracja: 19 paź 2015 14:53

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kobu »

Kargrim pisze:
Terum pisze:
Kargrim pisze:Czy jest coś takiego, że gorzej niż normalnie walczy się przy pierwszych przeciwnikach po pobudce?

Mam tego świadomość, być może to przypadek ale parokrotnie zaobserwowałem, że nie jestem w stanie (na pełnej sytości postaci) zabić jednocześnie pewnych 4 osobników co po paru walkach i odpoczynku przychodzi mi z łatwością.
Potwierdzam, choć za mało testów by się upewnić.
Ale i druga sprawa. Nie walczę na pełnej sytości lecz na granicy z najedzonym. Nie sprawdzałem tego ale też - tak na logikę przez porównanie ze 'światem snów'
Czy my się czego za bardzo nie doszukujemy? :) Może to zwykły random? :)))
Irvin

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Irvin »

Nie moze byc random jak za kazdym razem maja to samo.


Ja tam nawet nie zwrocilem uwagi poprostu staje i mloce do odciecia xD.
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Maylinne »

Nie mają za każdym razem tak samo, tylko ignorujecie obserwacje nie pasujące do wydumanej teorii. Tak czasem działa niedoskonały umysł ludzki.

A co do najedzenia, to im bardziej jesteś najedzony, tym szybciej odpoczywasz zmęczenie i kondycję. Więc jednak opłaca się chodzić na pełnej sytości.
Irvin

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Irvin »

I pic gorzale!
Gonred
Posty: 33
Rejestracja: 02 lis 2015 08:49

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Gonred »

Mam pytanie o odbieranie przedmiotów wygranych na licytacji. 2016-06-02 ok 23 wylicytowałem 2 przedmioty, aukcje kończyły się na następny dzień ok 5 rano. Wczoraj nie miałem możliwości odebrania przedmiotów, dzisiaj po pojawieniu się w domu aukcyjnym dostaję informację o konieczności spłacenia należności ( co sugeruje że aukcje wygrałem ) , po czym przy próbie odebrania przedmiotów mam komunikat:
Nie czeka na ciebie zaden przedmiot do odebrania.
Wedle informacji na tabliczce ma on czekać 36 godzin lub do apokalipsy ( ale ta była kilka dni temu ). Coś robię nie tak, czy jest jakiś błąd?
Tarran
Posty: 43
Rejestracja: 10 mar 2016 20:45

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Tarran »

Ja mam dwa pytania:

1. Wspinaczka - co ta umiejętność tak naprawdę daje? Ja teraz mam tę umiejętność dosyć wysoko, ale kiedy w ogóle jej nie miałem, to nie czułem specjalnej różnicy - w przepaście nie spadałem jeżeli zachowałem ostrożność, a teraz, mimo doskonałej wspinaczki, pewnie bym spadł, gdybym nadal nie uważał. Żebym się jakoś specjalnie mniej męczył w górach niż kiedyś, też nie zauważyłem. Choć może obie kwestie wynikają z tego, że różnice są zbyt subtelne, bym mógł je dostrzec. Na co więc wpływa wspinaczka tak naprawdę oprócz samego momentu wspinania się gdzieś (rozpadliny, mury itp). Czy zmniejsza zmęczenie w górach albo redukuje niebezpieczeństwo wpadnięcia w przepaść lub śmierci podczas upadku?

2. Mam sokoła, bardzo często ujawnia on różne emocje, jak na przykład przeciągły pisk i to także wtedy gdy mam go przy sobie a nie na ramieniu. Czy takie piski itp są słyszalne dla innych graczy na przykład w momencie kiedy sam jestem ukryty?
Awatar użytkownika
Onvalia
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2016 16:27

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Onvalia »

Zdarzyło mi się słyszeć ptaka, nie widząc właściciela. Jeśli chcesz tego uniknąć, włącz wyciszenie zwierzęcia. :)
ODPOWIEDZ