Nowe płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Gerdia »

Czy planowane są jeszcze jakieś diametralne zmiany w szeroko pojętej wiedzy?

O ile rozumiem, że to żywy organizm, o tyle zaczyna być mocno irytujące, że czas poświęcony na odkrycia
owocuje tym, ze po grzebaniu przez Was w wiedzy wycina z listy miejsca, rzeczy itp. które się już oglądało.

Ponadto cała wiedza z bibliotek też jest jak rosyjska ruletka: zużywa się całą manę w bibliotece po to,
żeby dowiedzieć się, że nic się już nie nauczysz, po czym kolejnego dnia okazuje się, że jednak możesz
daną dziedzinę dalej zgłębiać, a kolejnego znowu cała mana zeszła, a nie było żadnego komunikatu
o jakichkolwiek postępach, ot tylko wertowanie ksiąg i nic.

Czy możemy chociaż liczyć na to, żeby nie zżerało całej many jeżeli z danej dziedziny w bibliotekach nie da się już nic zgłębiać,
a komunikat pokazywał się jak nie natychmiast, to max po spadku poziomy many o 1 poziom?

Pozdrawiam,
G. :twisted:

re Zurwen:
Zgłaszane, ale spróbuje raz jeszcze :)
Ostatnio zmieniony 13 mar 2016 12:43 przez Gerdia, łącznie zmieniany 1 raz.
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Zurwen »

'zglos pomysl'
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Khristoff »

Zgłaszałem taki pomysł już dawno temu kilka razy. Strasznie irytujące jest od początku, że jak już się ma wymasowana wiedzę z danego itemu/lokacji, komenda nie zwraca "Niczego się tu już nie dowiesz w tym temacie" tylko startuje, pożera mane często dużo zanim wyświetli komunikat że już się tu nic nie nauczysz.
W mozole wiele osób biegało od biblioteki do biblioteki, notując sobie gdzie już ma się maksa żeby się nie pakować nty raz w to, a tu się nagle okazuje że zmieniacie poziomy...... No ludzie, trochę powagi i szacunku do czasu jaki gracze na to poświęcają. Na dokładkę kolejny raz bez żadnej informacji. Potem się dziwicie że na was psy wieszają ......
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Artak »

A jak dla mnie, to troszkę za bardzo marudzicie. Normalnym jest, że biblioteki starają się powiększać swoje zasoby i normalnym jest, że jak biblioteka zwiększa swój zasób, to nie wyświetla wielkiej informacji o tym. Normalnym też jest, że jeśli biblioteka ma dużo zasobów i (nie)ludź ma dużą wiedzę, to zanim dokopie się do interesującej go informacji/książki/zwoju/karteczki to zajmie to czas, oraz się taki (nie)ludź zmęczy. Więc jak dla mnie to co zauważyłem, że jest teraz (czyli jak ktoś ma małą wiedzę o czymś, to czytając postępy zapierdzielają aż miło, a jak ma dużą wiedzę, to każdy postęp obarczony jest dłuższym czasem) jest spoko.
Co mogłoby zostać dodane i byłoby imho fajne, to możliwość zapytania bibliotekarza, czy od naszej ostatniej wizyty w bibliotece coś się zmieniło.
Awatar użytkownika
Jardir
Posty: 13
Rejestracja: 21 lut 2016 20:58

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Jardir »

Nie znam się, ale się wypowiem.

Czy to nie jest tak - i było to pisane - że część wiedzy lub jakieś punkty dostępu do niej, są nieosiągalne o ile nie zdobędzie się jej większego poziomu?

Czyli w bibliotece X zdobywamy ogólną wiedzę o czymś na 40 punkcików i napotykamy ścianę, ale potem z eksploracji i walki nabijamy 60 punkcików, wracamy do biblioteki X i okazuje się, że możemy coś jeszcze się nauczyć.

Tylko zgaduję, ale łącząc to, co kiedyś czytałem i wątpliwości Gerdii o bibliotekach, to wydaje mi się to sensowne.

I przyznaję rację, że komunikat o tym, że już nie można się czegoś nauczyć z biblioteki, powinny pojawiać się dużo szybciej :)
Awatar użytkownika
Ald
Posty: 160
Rejestracja: 19 sty 2016 21:39
Lokalizacja: Moravskoslezský kraj

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Ald »

Słuchajcie, a to nie jest trochę tak, że gdy bierzesz książkę to musisz ją przeczytać lub przynajmniej porządnie przejrzeć by wiedzieć, że nie dowiedziałeś się z niej niczego nowego? Więc poświęcasz na to czas i jakąś tam energię. Dla mnie obecny system wiedzy jest dość logiczny (choć nie mówię, że Wasze rozwiązania nie byłyby wygodniejsze - bo byłyby, tylko może tutaj chodzi o jakąś namiastkę realizmu).

Tak sobie tylko gdybam.
Dobranoc - powiedział diabeł.
Numeron
Posty: 138
Rejestracja: 31 paź 2010 08:30

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Numeron »

Sam duzo czasu poswiecilem na zglebianie bibliotek, notowanie gdzie ile danych % wpadlo, ot tak dla siebie. I troche jest irytujacy ten random, raz nawet nie zdazy spasc poziom many aby dostac komunikat ze juz wszystko tu przeczytalem, a innym razem zjade prawie cala mane zeby dostac ten sam komunikat. A tu okazuje sie ze znow mam biegac, i poswiecac swoj czas i dostawac sie w niektore trudno dostepne miejsca.
Hogall
Posty: 15
Rejestracja: 01 maja 2015 16:57

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Hogall »

Zycze mg dlugiego kurewskiego zycia.
I tak jak w zgloszeniu:

4]Ogolnie to chuj wam w dupe i na imie :D
Arkadia jest ci wdzieczna za twoje zgloszenie.

Nawet Arkadia jest mi wdzieczna za nazwanie was po imieniu.

Ug

P.S.
Elander mowi: smukly energiczny czlekw stimmingen tez
Bo to byl Straznik Krain tepa dzido, tworzycie cos o czym nie macie pojecia, ale sie wpierdalacie. Tepe chuje :D
Awatar użytkownika
Quantyl
Posty: 18
Rejestracja: 16 kwie 2014 15:10

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Quantyl »

Co decyduje o tym, że testowane sa umiejetnosci (tarczownictwo+parowanie)/2 zamiast tylko tarczownictwa:
a) uzycie slowa puklerz w 'rozpoznawalne nazwy' czy
b) to, że tarcza nie osłania żadnej cześci ciała?
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Haern »

Nazwa puklerz jest chyba najlepszym wyznacznikiem. Drugi punkt nietrafiony - istnieje rodzaj tarcz, który nie osłania żadnej części ciała.
Zablokowany