Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Vicentil
Posty: 89
Rejestracja: 22 sty 2016 14:55

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Vicentil »

Wyglada na to, ze wczesniej nie zaktualizowalem na tym profilu skryptow. Dziala, dzieki!
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Artak »

Esze pisze:Farandar,
czasami przy ocenianiu pancerza, zwłaszcza karacen, skrypty sie kaszania i zupelnie nie ma opisow.
Zauważyłem to w momencie jak pancerz ma wszystkie statystyki takie same.

Solution:
sctipts -> skrypty -> inventory -> equipment -> ocena zbroi -> trzy na raz -> zmienic

Kod: Zaznacz cały

podmien()
na

Kod: Zaznacz cały

scripts.inv.equipment.podmien()
i wszystko dziala.

Edytka:
Esze pisze:Przydalaby sie tez wiadomosc czy bron jest jednoreczna czy dwureczna.
scripts -> skrypty -> inventory -> equipment -> chwytanie
dodaj sobie za deleteLine() taką linijke:

Kod: Zaznacz cały

cecho("<light_slate_blue>    Chwytanie: <grey>" .. matches[3])
I dostaniesz:

Kod: Zaznacz cały

Oceniasz starannie srebrny wiedzminski miecz dwureczny.
Ten olbrzymi, dwureczny miecz w calosci zostal wykonany z hartowanej stali a nastepnie pokryty 
warstwa srebra. Jego dlugie na prawie piec stop ostrze polyskuje delikatnie zimnym swiatlem. 
Krasnoludzkie runy zdobia powierzchnie klingi, dodajac jej groznego charakteru i nuty tajemniczosci. 
Zwienczenie brzeszczotu przybiera ksztalt ostrego trojkata, zas roznica pomiedzy najcienszym a 
najszerszym fragmentem ostrza wynosi nie wiecej niz cwierc palca. Dzieki takiej konstrukcji orez ten 
mozna zarowno wbic w cialo przeciwnika, jak i ciac nim bez strachu o zlamanie klingi. Najbardziej 
osobliwym elementem broni jest jednak jej rekojesc. Juz zastosowanie podkrzyza - dodatkowego miejsca 
na uchwyt przed jelcem - jest dosc rzadko spotykanym rozwiazaniem. Jednak najbardziej rzuca sie w 
oczy stylizacja zwienczenia rekojesci. Wyprofilowano je bowiem na ksztalt gryfiej glowy, z paszcza 
rozwarta w groznym, bitewnym ryku, a wizerunek ten jest symbolem przynaleznosci do jednej ze szkol 
wiedzminskich.
Wyglada na to, ze jest w znakomitym stanie.

Oceniasz, ze srebrny wiedzminski miecz dwureczny wazy 7100 gramow, zas jego objetosc wynosi 2000 
mililitrow.
Wydaje ci sie, ze jest wart okolo 2600 miedziakow.
    Chwytanie: oburacz    Obrazenia: klute i ciete 
    Typ broni: dwureczny miecz    Wywazenie: genialnie [14/14]    Skutecznosc: fantastycznie 
skuteczne [14/14] 
    Dodatkowe: srebro
Oceniasz starannie krotki srebrzysty katzbalger.
Katzbalger ten posiada klinge o dlugosci okolo dwoch stop, znacznie krotsza niz moznaby sie 
spodziewac po orezu tego typu. Ostrze jest proste, dwusieczne i zakonczone trojkatnym szpikulcem. Po 
jego wygladzie poznac mozna, ze wykonane zostalo ze stali najwyzszej klasy. Zelezce ozdobiono 
zawilymi liniami srebrnych zdobien, stylizowanymi na krasnoludzkie runy. Rekojesc ciasno owijaja 
pasy wysuszonej, zwierzecej skory. Chroni ja faliste jelce, przypominajace weza czy wija, ozdobione 
dwoma niewielkimi hematytami. Z powodu swoich rozmiarow, bron ta zdaje sie byc swietnym narzedziem 
do szybkiej, kontaktowej walki w miejscach, gdzie nie ma zbyt wiele mozliwosci manewrowania czy 
wykonywania obszernych zamachow.
Wyglada na to, ze jest w dobrym stanie.

Oceniasz, ze krotki srebrzysty katzbalger wazy 4300 gramow, zas jego objetosc wynosi 890 mililitrow.
Wydaje ci sie, ze jest wart okolo 480 miedziakow.
    Chwytanie: w dowolnej rece    Obrazenia: klute i ciete 
    Typ broni: miecz    Wywazenie: dosc dobrze [9/14]    Skutecznosc: niezwykle skuteczne [11/14] 
    Dodatkowe: srebro
Edytka 2:
A ja od siebie to bym poprosił w paskach jeszcze formę :) bo nie widzę
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Adremen »

Dzięki Artak za wyłapanie błędu i dodatek z chwytaniem, dodam w następnego wersji.
Forma do pasków też od wersji następnej.
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Artak »

Kolejny błądzik:
skrypty -> inventory -> equipment -> ocena sprzętu

Kod: Zaznacz cały

if TypSprzetu == "tarcza" then
			cecho("<light_slate_blue>  \n  Parowanie: <grey>" .. scripts.inv.equipment.parowanie)
		end
Trzeba zamienić na

Kod: Zaznacz cały

if scripts.inv.equipment.TypSprzetu == "tarcza" then
			cecho("<light_slate_blue>  \n  Parowanie: <grey>" .. scripts.inv.equipment.parowanie)
		end
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Adremen »

Arkadia skrypty, wersja 1.5

Co w tej wersji?

1. Statystyki obrażeń/parowania etc.
'/stat'
Statystyki, które wyglądają tak. Skrypt wyłapuje wszystkie patterny, wziąłem je ze skryptów TFowskich. Powinny być wszystkie, ale jest oczywiście szansa, że jakichś nowych opisów nie ma. Jest też opcja to zobaczenia które obrażenia/parowania/unii są wyłąpywane poprzez ustawienie '/stat_log [wartosc]'. Więcej w '/skrypty'

2. Aliasy do walki drużynowej + minimalna modyfikacja okna drużynowego.
Dodane aliasy (wycinek z '/walka'):

Kod: Zaznacz cały

| /ra - rozkazuje druzynie zaatakowac cel. ('/ra 0' lub '/ra 1' itp)             |
| /rz - rozkazuje druzynie zaslonic cel. ('/rz @' lub '/rz B' itp)               |
| /wa - oznacza kogos jako cel ataku. ('/wa 0' lub '/wa 1' itp)                  |
| /wz - oznacza kogos z druzyny jako cel obrony. ('/wz @' lub '/wz b' itp)       |
Poza tym, w oknie są teraz oznaczane cele ataku/obrony jako '>' przy ID poszczególnego wiersza. Przyklad. Oznaczenie celu obrony zielonym, ataku czerwonym.

3. Kalendarz i oceny.
Kalendarz ma teraz dopisaną informację o porze roku.

Kod: Zaznacz cały

> czas
Jest w przyblizeniu druga po poludniu, czwarty dzien pory Saovine (pozna jesien) wedlug rachuby 
czasu Starszego Ludu.
Przy cenach pojawiają się teraz dopiski z wartością:

Kod: Zaznacz cały

Wydaje ci sie, ze jest warta okolo 640 miedziakow, czyli 2 zl, 13 sr, 4 mdz.
4. Nowe aliasy
Dwa nowe aliasy:

Kod: Zaznacz cały

| /wyc [numer] - wyciecie wszystkie z ciala [numer]. (np '/wyc 2')               |
| /ocenkamienie - podliczenie lacznej wartosci kamieni.                          |
'/ocenkamienie' działa dla kamieni trzymanych w ręce.

5. Ocena broni/zbroi.
Zmieniłem to odrobinę i teraz jest wyrównany tekst + podawany jest chwyt broni + tarcza już działa (dzięki @Artak za komentarze). Wygląda to teraz tak:

Kod: Zaznacz cały

 Typ broni: miecz                            Chwyt: oburacz                          
 Obrazenia: klute i ciete                    
 Wywazenie: doskonale [12/14]                Skutecznosc: dosyc skuteczne [8/14]   
 
---

 Typ zbroi: tarcza                           Klute: dosc dobrze [8/12]               
 Ciete: niezle [7/12]                        Obuchowe: przyzwoicie [6/12]            
 Parowanie: raczej skuteczne [7/14]          
6. Inne.
alt+3 teraz tylko do zbierania. Bind do lampy to teraz alt+4.
Dodana forma do pasków.

Instalacja
Standardowa - usunąć paczkę, restart mudleta, zainstalować nową paczkę. Pomoc w '/skrypty'.

Wszelkie uwagi, błędy i propozycje jak zwykle mile widziane.
Załączniki
skrypty15.zip
(25.87 KiB) Pobrany 111 razy
Awatar użytkownika
Vicentil
Posty: 89
Rejestracja: 22 sty 2016 14:55

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Vicentil »

Dzięki!

Mam pytanie w zwiazku z tym, ze uzywam skryptow i mappera z Mudletem 3 (obsluga retiny). Planujesz przejsc na te wersje? W koncu nie ma co czekac w nieskonczonosc na aktualizacje (z tego, co widzialem, nowe wersje wychodza b. rzadko). Pytam, bo w takiej sytuacji moglbym przygotowac liste bugow.
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Adremen »

Vicentil pisze:Dzięki!

Mam pytanie w zwiazku z tym, ze uzywam skryptow i mappera z Mudletem 3 (obsluga retiny). Planujesz przejsc na te wersje? W koncu nie ma co czekac w nieskonczonosc na aktualizacje (z tego, co widzialem, nowe wersje wychodza b. rzadko). Pytam, bo w takiej sytuacji moglbym przygotowac liste bugow.
Kiedyś na pewno, ale nie wiem kiedy dokładnie, ostatnio mam dość mało czasu, poza tym 3.0 to wciąż delta.
Poproszę o listę bugów, jeśli nie są one kluczowe to dostosowanie tego pod 3.0 nie jest problemem (w sumie to sam chętnie bym na 3.0 przeszedł, bo też pracuję na retinie).
Terum
Posty: 60
Rejestracja: 01 gru 2015 15:17

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Terum »

Zaczął mi się strasznie gubić mapper i ciągle muszę używać funkcji /zlok - gubię się w Imperium a dokładnie w Nuln czy jest jakaś możliwość poprawy lub usprawnienia pracy mapy? Dodam, że używam mapy dołączonej do paczki. Wydaje mi się, że jak rysowałem swoją to nie było takich zawieszek.
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Adremen »

Terum pisze:Zaczął mi się strasznie gubić mapper i ciągle muszę używać funkcji /zlok - gubię się w Imperium a dokładnie w Nuln czy jest jakaś możliwość poprawy lub usprawnienia pracy mapy? Dodam, że używam mapy dołączonej do paczki. Wydaje mi się, że jak rysowałem swoją to nie było takich zawieszek.
Czy to tylko w Nuln, czy na traktach, gdzie jest GMCP również? Całe Nuln (chyba oprócz kanałów) też ma GMCP, więc nie powinno.
Nic nie zmieniałem w chodzeniu, jak działało tak działa cały czas. Mapper może się gubić, ale w miejscach gdzie nie ma GMCP, czyli jakieś bagna, lasy itp, w Nuln nie powinien.
Czy jak się gubi w Nuln to jest jakiś komunikat? Najlepiej by też było gdybyś odezwał się do mnie na ircu na #arkadia, nick: dzordzyk. Wtedy ew. wezmę od Ciebie więcej informacji i jeśli jest jakiś błąd to poprawię.
Awatar użytkownika
Vicentil
Posty: 89
Rejestracja: 22 sty 2016 14:55

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Vicentil »

Niedlugo wylistuje bugi.

Co do mappera - tak, to zdecydowanie najslabszy element tej swietnej paczki, ostatnio kreslenie mapy pewnej kopalni zajelo mi jakies 3 godziny, bo mapper ciagle sie gubil i zle rysowal sciezki.

Proces wyglada tak, ze sprawdzam czy dane wyjscie istnieje, wracam, rozpoczynam rysowanie - dodaje lokacje obok tej, na ktorej jestem, wylaczam rysowanie, przechodze na nowo zmapowana lokacje, wlaczam rysowanie, wracam na poprzednia, aby sie zlinkowaly i tak dalej. Jest to meczace, choc od lat nie uzywalem mappera i nie wiem jak sprawuje sie np. ten z TF-a (slyszalem, ze bardzo dobrze).
ODPOWIEDZ