Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Duar
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2014 12:49

Re: Drobne pomysly

Post autor: Duar »

Re Bargian

Broń/zbroja na każdym poziomie zniszczenia/stępienia ma jakąś tam szansę na złamanie/zniszczenie. Mnie ostatnio pękł topór, który naprawiłem na maksa, po 4 uderzeniach ;) Fakt, nie sprawdziłem czy na uderzenie przed był nadal w świetnym stanie czy już w dobrym.

A wartość naprawy chyba nie może przekroczyć wartości sprzętu. Czyli jeśli topór u kowala kosztuje 5 złotych monety to naprawa nigdy nie osiągnie tego pułapu. Jednakże kowal naprawia do maksymalnego możliwego stanu, który maleje wraz z czasem zużywania broni/zbroi.

Takie są moje spostrzeżenia. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Jasko
Posty: 71
Rejestracja: 06 sty 2012 11:17

Re: Drobne pomysly

Post autor: Jasko »

Ucieszylbym sie gdyby plecaki, torby, sakwy itp. mialy jeden wspolny alias - na przyklad pojemnik. Starczylby wtedy jeden alias by napelniac to co sie akurat na plecach nosi.
Awatar użytkownika
Aiathel
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015 01:56

Re: Drobne pomysly

Post autor: Aiathel »

Jasko pisze:Ucieszylbym sie gdyby plecaki, torby, sakwy itp. mialy jeden wspolny alias - na przyklad pojemnik. Starczylby wtedy jeden alias by napelniac to co sie akurat na plecach nosi.
Działa "zalozony" plecak. Np. otworz zalozony plecak
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gleanevall »

Przeczytaj jeszcze raz, co zacytowałeś. ;-)
Awatar użytkownika
Aiathel
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015 01:56

Re: Drobne pomysly

Post autor: Aiathel »

No jak ktoś chce mieć jeden alias na takie rzeczy to wystarczy zrobić dla wszystkich zalozonych toreb, plecakow. Może jest trochę spam ale myślę że działa. Oczywiści, że można zrobić osobną nazwę na to co się zakłada na plecy, ale da się jednym aliasem i bez.
Awatar użytkownika
Hoppa
Posty: 60
Rejestracja: 22 lip 2015 19:20

Re: Drobne pomysly

Post autor: Hoppa »

Ja to rozwiązuję tak, że miałam początkowo alias "nt" - "napełnij torbę" i w zależności od tego, co akurat noszę (aktualnie zwykle plecak) podmieniam rozwinięcie aliasa - "nt" = "napełnij plecak" - robota na dwie sekundy raz na kilkanaście dni, da się przeżyć ;)

Za to czy nie uważacie, że przydałoby się sensowniejsze rozwiązanie dla liczenia kamieni?
Mam przy sobie powiedzmy 15 różnych, z każdego rodzaju po jednej sztuce.
Kiedy wbijam "policz kamienie" wyskakuje mi coś w stylu "widzisz 1 nefryt", to samo przy komendzie "policz wszystkie kamienie" - znowu widzę jeden. Teoretycznie mogę zgłosić na arce jako pomysł lub może raczej jako błąd, ale może tylko mi to przeszkadza i nie zawracać wizom d...głowy?
Awatar użytkownika
Rotkiv
Posty: 175
Rejestracja: 12 lut 2009 22:32

Re: Drobne pomysly

Post autor: Rotkiv »

Połączenie pewnych umiejętności z członkostwem w gildii. Np. podnieść 'lowiectwo' Osadnikom.
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Drobne pomysly

Post autor: Ilane »

Dodać jakieś fajne i unikatowe bonusy stowarzyszeniowe ;)
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Natsume
Posty: 23
Rejestracja: 22 maja 2012 17:42

Re: Drobne pomysly

Post autor: Natsume »

Ilane pisze:Dodać jakieś fajne i unikatowe bonusy stowarzyszeniowe ;)
Macie juz Ulava ;]
Wulgor
Posty: 59
Rejestracja: 21 lip 2015 22:11

Re: Drobne pomysly

Post autor: Wulgor »

A ja mysle, ze przydaloby sie cos w desen przechowalni mies/ryb, np w gdzies w miescie, jakies komorki wypelnione lodem, ktore mozna wynajac, jak np. depozyt. Moja postac na ten przyklad prowadzi handel z innymi postaciami, handluje wlasnie rybami, lecz nie mam bezpiecznych miejsc na odkladanie konkretnych gatunkow ryb, tak aby przetrwaly dluzszy czas, poniewaz nie zawsze moge dlugo byc zalogowany i nie zawsze moi kontrahenci sa zalogowani, kiedy i ja jestem. :D
ODPOWIEDZ