Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Bargian
Posty: 49
Rejestracja: 11 lis 2015 00:02

Re: Rozwój postaci

Post autor: Bargian »

Pytanie odnosnie intelektu i odwagi. Tak jak kiedys maja marginalne znaczenie czy troche zostalo zwiekszone?

Tzn tak, z tego co doczytalem to intelekt wplywa na sile specjala, targowanie, na mane i pomaga przy chyba 1 zadaniu. Cos jeszcze? :)
Odwaga to zeby moc zaatakowac stwora tak?
Mam na swoim krasnoludzie w tej chwili 2/2/1/0/0 i jakos tak mam ochote troche inta bardziej podniesc, zastanawiam sie czy warto. Nie planuje zawodu kupca.
Daleylia
Posty: 47
Rejestracja: 10 lis 2014 10:33

Re: Rozwój postaci

Post autor: Daleylia »

Intelekt jest potrzebny do zglebiania wiedzy, uczenia sie jezykow, tropienia, zbierania ziol, etc.

Odwaga jest potrzebna do zaslon, przelamywania, itd. Bez odwagi na odpowiednio wysokim poziomie nie dostaniesz sie w pewne miejsca na Arkadii.
Muzikuhr
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2015 22:05

Re: Rozwój postaci

Post autor: Muzikuhr »

Hej, pytanie do osób z dużą "wiedzą": czy wpływa ona w zauważalnym stopniu na ilość zadawanych obrażeń?
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Rozwój postaci

Post autor: Talisa »

Zdecydowanie. Testowane mentalista, gdzie sila bojowa rosnie niewiele wraz z postepami. Czesciowa wiedza znacznie przyspieszyla przemial mobkow w jednym miejscu.
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Fuchs
Posty: 3
Rejestracja: 23 cze 2013 12:43

Re: Rozwój postaci

Post autor: Fuchs »

Wzór na wyliczanie 75% umiejętności w nieetatowym zawodzie kupca dotyczy także umiejętności targowanie się. Wynikałoby z niego, że etatowy kupiec ma ją na trochę ponad połowie dobrze. Potwierdza to także rozmowa z pewnym kupcem.
Jednak z moich obserwacji wynika, że wzrost ceny w odniesieniu do umiejętności targowania jest dość mocno nieliniowy - początkowe treningi umiejętności nie przynoszą dużego wzrostu cen za sprzedawane przedmioty (nawet zakładając modyfikator w postaci mentali).
Pytanie czy umiejętności bojowe też zachowują się w ten sposób? Czy np różnica w sile ciosu pomiędzy poziomem pobieznie a zadowalajaco (10%) jest taka sama jak pomiędzy dobrze a znakomicie? (Moim zdaniem wartość jest liniowa lub dużo bardziej liniowa)
Efektem takiego stanu rzeczy jest duża dysproporcja w cenie pomiędzy kupcem etatowym a nie.
Pomijam tutaj kwestię usunięcia mądrości która także uderzyła we wszelkiej maści postacie zależne od cech mentali (Dla mojej postaci było to ok 7% w cenie jaką otrzymywałem za przedmiot czyli dużo).

Interesuje mnie wasza opinia na ten temat (w szczególności innych osób posiadających postacie z zawodem kupca)

ReDown: Dzięki za opnie. Lubię mieć rację chociaż szkoda zawodu.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2016 21:05 przez Fuchs, łącznie zmieniany 1 raz.
Deval
Posty: 43
Rejestracja: 04 mar 2011 19:38
Lokalizacja: Carbon

Re: Rozwój postaci

Post autor: Deval »

Miałem zrobiony ten zawód i w obecnej postaci okazał się dla mnie "niegrywalny".
Chyba, że będziesz cieszył się sprzedawaniem rzeczy które sam zdobędziesz i okazjonalne
złomu dla kogoś. Kamieni raczej nikt u Ciebie nie sprzeda ponieważ za duża jest przepaść
pomiędzy tym co uzyskasz, a tym co zaoferuje kupiec z CKN mający bonusy do targowania.

Zawód opłaca się go zrobić jeżeli:
- planujesz dołączyć do CKN, ?Alderazzi?
- Twój plan na grę to odgrywanie handlarza pomimo powyższych wad
Awatar użytkownika
Shevi
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2013 17:49

Re: Rozwój postaci

Post autor: Shevi »

Witam, mam pytanie odnośnie stażu zawodu:
Czy jeżeli wytrenuję w pełni jeden zawód AJ (dostępne 75%) i zmienię go na inny, to staż z tego pierwszego zachowa się, tak jak dzieje się to przy stażach etatowych, czy kasuje się do zera? Czy jeśli zdecyduję się wrócić po czasie do tego pierwszego, będę mogla wytrenować go od razu do końca, czy znowu trzeba czekać na staż?
Gdy na dziewczynę zawołają: żono!
Już ją żywcem pogrzebiono!
Adam Mickiewicz
Bargian
Posty: 49
Rejestracja: 11 lis 2015 00:02

Re: Rozwój postaci

Post autor: Bargian »

O ile dobrze zrozumialem to co bylo pisane na temat stazow, to staz w kazdym zawodzie naliczany jest oddzielnie i jak masz w jednym zawodzie ab%, zmieniasz zawod to w nowym nalicza sie od zera, jak wrocisz do pierwszego to w nim dalej bedzie ab%.
Czyli teoretycznie mozna miec wszystkie zawody na 100%.
Jednak, jak opuscisz zawod to umy z niego pomalu zaczynaja spadac do wartosci z gp - lub wartosci jakie masz w nowym zawodzie. (nie wiem co to dokladnie znaczy pomalu w tym przypadku).
Cochis
Posty: 119
Rejestracja: 13 lut 2009 14:58
Lokalizacja: San Antonio

Re: Rozwój postaci

Post autor: Cochis »

Wg mojej wiedzy pomału oznacza ok1% na każda godzinę grania.
[...] jest dorosly, dojrzaly, ma swoje hobby ... bawi sie klockami Lego [...]
Awatar użytkownika
Shevi
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2013 17:49

Re: Rozwój postaci

Post autor: Shevi »

Ale właśnie chodzi o to, czy jeśli opuszczę zawód i spadną mi umy (i ok), a za 2 miesiące stwierdzę, że jednak do niego wracam, to potrzebuję jedynie kasy na pełne wytrenowanie tych 75% które miałam i mogę to zrobić za jednym zamachem, bo kto bogatemu zabroni, czy muszę od nowa nabijać staż?
Gdy na dziewczynę zawołają: żono!
Już ją żywcem pogrzebiono!
Adam Mickiewicz
ODPOWIEDZ