Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Shira

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Shira »

Nie wiem czy to pytanie powinnam zamieścić tutaj, ale wolę się upewnić, zanim okaże się, że to co wykorzystuję w grze kwalifikuje postać czy konto do kasacji. Sprawa dotyczy najnowszych wieści i GMCP, jestem zupełnie atechniczniczna, więc w większości i tak nie rozumiem co zostało wprowadzone, ale pytania mam proste:
1. Jeśli używam aliasu kondycja wszystkich do sprawdzania kondycji postaci, członków drużyny i wrogów w czasie walki, czy zalicza się to jako automat do sprawdzania kondycji?
2. Czy jeśli potrzebuję na początku walki odmienić sobie danego potworka czy gracza raz, bo jest mi to potrzebne do skracania tejże walki, czy podpada to pod fragment wieści "odmieniania postaci"?

W pytaniach chodzi mi tylko o odpowiedź, czy podpadają pod nadmienioną w wieściach kasację czy nie. Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Fiora
Posty: 21
Rejestracja: 21 kwie 2015 04:40

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Fiora »

1. Komenda 'kondycja wszystkich' jest komendą samej Arkadii. Dopóki nie masz bota, który wpisuje ową komendę co 2-3 sekundy to jest dobrze.
2. W tym drugim... hmmm... Na początku każdej walki, czy za pierwszym (i tylko wtedy) spotkaniem?
Shira

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Shira »

2. Raz, za pierwszym spotkaniem, chyba, że robię czyszczenie skryptów raz na kilka miesięcy, wtedy kolejny raz.

Dziękuję za odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
Fiora
Posty: 21
Rejestracja: 21 kwie 2015 04:40

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Fiora »

W takim razie nie sądzę (aczkolwiek wytłumaczone jest to bombowo), by korzystanie ze słownika postaci po stronie programu naruszało ten punkt.
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Aleksa »

jak jest walka 15x 15 to sama wciskam alias na kondycje co chwile praktycznie, jestem botem? :D

przy takich i wiekszych walkach jest taka sciana tekstu ze nie da sie inaczej :P a za suby jakos nie chce mi sie zabrac na razie.
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Haern »

Właśnie do tej sytuacji jest nowe GMCP i wcześniej wprowadzone informowanie o zmianie stanu, dzięki któremu dostajesz informacje o kondycji każdego na lokacji w momencie jej zmiany i możesz to sobie wyświetlić w oknie obok, bez potrzeby odpytywania MUDa za pomocą komendy <k wszystkich>. Nie jest to obowiązkowe, ale możliwe.
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Aleksa »

chetnie to wszystko wykonam o ile bede umiec... problem jeszcze taki ze czekam az ktos zrobi paczke do zmuda :( bo sama na tym gmcp sie az tak nie znam.
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Awatar użytkownika
Fiora
Posty: 21
Rejestracja: 21 kwie 2015 04:40

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Fiora »

Otóż to. Przekodowywanie ewentualne skryptów pod GMCP jest przeupierdliwe (a tym bardziej wcale nie jest proste), by cała reszta innych skryptów działała tak jak wcześniej. Ciekawa jestem ile osób kodujących samemu 'weekendowo' (nie na poziomie Zurwena na przykład) przesiądzie się na tenże system. Może jakaś statystyka za jakiś czas wśród użytkowników Arki?

PS By nie robić podwójnego posta - czy komenda pocztylionów 'pcprzedstaw sie' wpisuje nas w 'kto' osobie której się przedstawiliśmy?
Ta komenda bardzo różni się TECHNICZNIE (wiem, że wygląda inaczej) od zwykłego 'przedstaw sie'?
Awatar użytkownika
Irelia
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2013 10:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Irelia »

Aleksa pisze:chetnie to wszystko wykonam o ile bede umiec... problem jeszcze taki ze czekam az ktos zrobi paczke do zmuda :( bo sama na tym gmcp sie az tak nie znam.
ZMud nie wspiera GMCP =/

ja powoli robie przeprowadzke do CMud'a, tylko z tego powodu.
Irelia, Niesmiala Pakerka z Miejskiej Silowni, czlowiek.
Gular
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2015 16:28

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gular »

Czy moglbym kogos poprosic o wrzucenie linku do aktualnej listy NPCow i zadan ? Z gory dziekuje.
ODPOWIEDZ