ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Forum wieści z Arkadii.
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Yves »

Wszyscy wiemy jak wiele jest nieaktualnych informacji na ArkadiaWiki. Teoretycznie każdy gracz może je uzupełnić, jednak nie wszystkim chce się czytać jak to zrobić. Dlatego jeśli ktoś ma chęć zamieścić uwagi/artykuł/coś innego dotyczącego Wiki może to zrobić tutaj. Zapraszam wszystkich do włączenia się w pracę.


Sam chciałbym zacząć od Gildii Podróżników. Lista podana w linku jest już nieaktualna i wypadałoby ją odnowić. Sam nie jestem w stanie tego dokonać, dlatego proszę wszystkich o pomoc (szczególnie graczy z młodymi postaciami).

Metoda pracy jest prosta: należy pójść do odpowiedniego miejsca trenowania i liczyć od zera (albo od zmiany poziomu np. trochę-pobieżnie) poziomy umiejętności, aż trener stwierdzi że więcej nas nie umie nauczyć.

Zapisałem już część dostępnych treningów:

Kod: Zaznacz cały

Quenelles:
   tropienie - (23)
   lowiectwo - (22)
Mahakam:
   skradanie sie - 15
   ukrywanie sie - 20
Novigrad:
   wspinaczka - (21)
Wyzima:
   skradanie sie - 20
   wyczucie kierunku - 15
   plywanie - (33)
11 - liczba bez nawiasu oznacza graniczną liczbę treningów
(11) - liczba w nawiasie oznacza, że tyle treningów na pewno można wykonać, ale istnieje możliwość dalszego trenowania (po prostu nie doszedłem do granicy możliwych treningów - trzeba to nadal sprawdzić)

Z góry dziękuję za pomoc. :)

P. S. Jeśli ktoś liczy od konkretnego poziomu (a nie od zera) to niech pamięta, że poziomy zmieniają się przy liczbach 11, 21, 31, 41, 51, 61, 71, 81, 91.
Po cóż Ci jad z ust sączyć? Czyż serce to nakazało?
Oczyść swe myśli dziecko, byś martwym za życia nie było.
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Herin »

Pytanie. Próbowałem założyć konto na ArkadiaWiki. Niestety Wiki wita mnie cały czas komunikatem:
Fatal error: Call to undefined method ArkadiaAuthPlugin::getArkaResult() in /home/www/wikipedia.arkadia.rpg.pl/mediawiki/extensions/ArkadiaAuthPlugin/ArkadiaAuthPlugin.php on line 102
Ciasteczka mam włączone, próbowałem z dwóch przeglądarek. Jakby ktoś władny się temu przyjrzał.
Awatar użytkownika
Aran
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2009 02:14

Re: ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Aran »

Spróbuj teraz - powinno już działać dobrze.
Loguj się po imieniu i haśle postaci.
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Herin »

Aran pisze:Spróbuj teraz - powinno już działać dobrze.
Loguj się po imieniu i haśle postaci.
Dziękuję. Teraz jest wszystko ok.
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Herin »

Jest jakiś problem z dodawaniem grafik i generowaniem miniatur po przesłaniu pliku na Wiki (ścieżki w skrypcie/brak convert lub coś w ten deseń)

Kod: Zaznacz cały

Błąd przy generowaniu miniatury sh: /usr/bin/convert: not found
Awatar użytkownika
Aran
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2009 02:14

Re: ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Aran »

Sprawdź teraz.
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Herin »

Aran pisze:Sprawdź teraz.
Wszystko śmiga. Dziękuję.

Dhogrin eeee.. aaa.. :oops:
Jesio tam trochę do wklepania, i ostatnia przebieżka przez krainy... Pielgrzymie dopomóż.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2015 12:43 przez Herin, łącznie zmieniany 1 raz.
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Dhogrin »

Chciałbym w tym miejscu publicznie pochwalić i podziękować Herinowi, który odkąd tylko zyskał dostęp do ArkadiaWiki, nie robi chyba nic innego, niż aktualizowanie tej encyklopedii. :D
Od przeszło tygodnia dzień w dzień edytuje całą masę artykułów a także pisze wiele nowych, dzięki czemu można powiedzieć, że Wiki w chwili obecnej jest całkiem aktualnym i bardzo obszernym źródłem Arkadyjskiej wiedzy. :)
Wulgor
Posty: 59
Rejestracja: 21 lip 2015 22:11

Re: ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Wulgor »

Czy niewlasciwym bylo by stworzenie bazy z opisami/ocenami/miejscami, gdzie mozna znalezc konkretne zbroje/bronie? :)

Edit:

@Saaviel Po przemysleniu przyznaje Ci racje, wracam odkrywac :)
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2015 16:06 przez Wulgor, łącznie zmieniany 1 raz.
Saaviel
Posty: 26
Rejestracja: 17 lis 2014 22:12
Lokalizacja: Malbork

Re: ArkadiaWiki - uzupełniamy!

Post autor: Saaviel »

@Wulgor Jako nowy gracz, przyzwyczajony do produkcji gdzie masz wszystko na tacy, dalej powiem tak było by to niewłaściwe. Odkrywanie które bronie i pancerze są lepsze jest elementem gry, zmusza nas do myślenia i zmieniania kombinacji, sprawdzania bądź interakcji z innymi graczami. Gdyby taki spis się pojawił każdy "n00b" mógłby mieć dobry szpej który teraz odróżnia tych "niedzielnych" graczy od tych co podchodzą do gry poważniej. Do tego dochodzi radość z odkrywania czegoś samemu, dzięki naszej ciężkiej pracy ;)
ODPOWIEDZ