Ogólna mechanika muda

Forum Pomoc dla Początkujących.
Saaviel
Posty: 26
Rejestracja: 17 lis 2014 22:12
Lokalizacja: Malbork

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Saaviel »

Do typu broni z tego co się orientuję, czyli jeśli to miecz jednoręczny to jak dobrze na miecz jednoręczny i analogicznie dla reszty, przy czym nigdy nie można być pewnym czy tak naprawdę jest, ocenę trzeba mieć wysoko by w ogóle jako tako oceniać :P
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Fuggazi »

Saaviel pisze:Do typu broni z tego co się orientuję...
Really? Czyli fantastycznie skuteczny miecz nie równa się fantastycznie skutecznemu mlotkowi?

Dalej: czy miecz jest lepszy od maczugi?
I jeszcze dalej: to w takim razie jak wygląda top 10?

Może czas się przerzucić na sztylety?
No chyba że Saaviel wygaduje głupoty... Oby ;)
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Narmaniel

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Narmaniel »

UWAGA! SPEKULACJE I PLOTY!

Top 10 to chyba kwestia rodzaju obrażeń, jakie zadaje broń. IMHO młoty i maczugi były najwyżej na tej liście, bo dobra obrona przed obrażeniami obuchowymi jest chyba najtrudniej dostępna.

Tak też słyszałem, że drzewce zadają spore obrażenia, ponieważ Myśliwy musi jakoś z zaskoczenia ubić zwierzaka.

A w temacie:
Arkadia uczy, żeby nie stosować do niej zasad logiki i analogii, mimo to spróbujmy. Jeśli wyśmienicie chroniąca lekka zbroja jest gorsza od ciężkiej zbroi o takiej samej ochronie, to logicznym byłoby, gdyby istniała taka gradacja w broniach. Tylko pytanie - czy miecz jest lepszy, czy gorszy od młota? A może to nie kwestia rodzaju broni, tylko właśnie typu obrażeń jakie zadaje? Świetne w kłutych nie równa się świetnemu obuchowych?

Powergamerskie, akademickie rozmowy o mechanice Arkadii. <3
Kitol
Posty: 16
Rejestracja: 09 wrz 2015 16:44

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kitol »

Czy żeby nożownikiem zaatakować z zaskoczenia trzeba coś dodatkowo wpisywać? Wystarczy być ukrytym i wpisać "zabij"?
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Tryggvi »

Sprawdź ?zaskocz.
Kobu
Posty: 65
Rejestracja: 19 paź 2015 14:53

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kobu »

Czy ktoś mógłby podzielić się swoimi przemyśleniami nt. walki tarczą i pawężą? Logika podpowiada, że ta druga powinna chronić większy obszar ciała ale powinno się nią gorzej manewrować? Czy w ogóle arka rozróżnia te typy (np. tak jak zbroja ciężka/lekka) czy to bez znaczenia i to tylko inna nazwa tarczy? Tarcze generalnie zdobywam czarne orki/zbóje czarny bór/pod Blaviken. A dobra pawęż (ale bez zwoływania wyprawy gildiowej :) ? Dla mnie tarczownictwo to podstawa, więc o puklerzach nawet nie wspominam.
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Hurio »

Mnie sie wydaje ze im wyzej masz umiejetnosc tarczownictwa tym lepsza jest mniejsza tarcza. Pawez jest dobry przy niskim poziomie umiejetnosci. Takie mam odczucie.

Uzywanie puklerzy zalezne jest od dwoch umiejetnosci (parowanie+tarczownictwo bodajze).
Vaden
Posty: 2
Rejestracja: 01 lis 2015 19:38

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Vaden »

Hej
Mam pytanie do formy i expa
10% utraty expa przy zgonie jest zawsze, czy tylko jak się ma włączona formę, bo nie jest chyba jasno napisane.

Pozdrawiam
V.
Gofur
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2015 19:45

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Gofur »

Witam mam problem. Dostalem paczke ktora musze dostarczyc na poczte w Bogenhafen. Moje pytanie brzmi. Jak mam 9ddac paczke jezeli nikogo nie ma w budynku? Jezeli zle zaszedlem powiedzcie.
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Herin »

Gofur pisze:Witam mam problem. Dostalem paczke ktora musze dostarczyc na poczte w Bogenhafen. Moje pytanie brzmi. Jak mam 9ddac paczke jezeli nikogo nie ma w budynku? Jezeli zle zaszedlem powiedzcie.
Tak samo jak paczkę adresowaną do osoby, na docelowej lokacji komenda 'oddaj paczke'.
ODPOWIEDZ