Gildie, zawody i kluby

Forum Pomoc dla Początkujących.
Dracon
Posty: 10
Rejestracja: 03 wrz 2015 08:43

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Dracon »

Fel a kim chcesz grać - jaką postacią? Każdy z zawodów jest unikalny lecz w połączeniu tylko z konkretną rasą efekt staje się zabójczy:)
Awatar użytkownika
Fiora
Posty: 21
Rejestracja: 21 kwie 2015 04:40

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Fiora »

A ja do Fela powiem tak - po prostu graj. Próbuj, zmieniaj, baw się.
Podobno na Arce nie ma gorszych/lepszych zawodów, są za to zawody które TOBIE bardziej podpasują w swoim stylu gry, którymi będzie Cię bawić gra na codzień. Na forum się nie przekonasz co i jak (suche formułki nijak mają się do gry samemu, a i za nimi lubią stać osobiste ą i ę), za to w grze jak najbardziej możesz tego doświadczyć. No i teraz zawód nic Cię nie kosztuje. No może staż można wziąć jako 'koszt', ale szczerze, w całości gry to drobnostka.

PS Pozdrowienia, Draconie.
Fel
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2015 08:24

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Fel »

Dziękuję za wszystkie powyższe :)

Póki co zmieniłem z gladiatora na miecznika, bo jednak wolałbym ciut bardziej
być przydatny w drużynie i... moja wydajność bojowa póki co spadła o 50% (sic!).
Póki co miecznik przy gladiatorze ostro posysa niestety i każda sekunda to męka
oraz łapanie się co kilka chwilę na planowaniu powrotu do Novi i dołączeniu
spowrotem do gladów. Modlić się tylko o poprawę z przyrostem stażu...
... oraz cierpliwości w wytrwaniu na swoim, bo nie ukrywam, że miecznik
jako taki zawsze kręcił mnie najbardziej. (ot krasnolud w ciężkiej zbroi
i olbrzymim claymorem, a co!)

;)
Awatar użytkownika
Denea
Posty: 246
Rejestracja: 16 mar 2010 01:30
Lokalizacja: Legionowo

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Denea »

Herin pisze:
Amras pisze:
Witam, przede wszystkim musisz mieć polecenie od jakiegoś stowarzyszenia na wytrenowanie 100% danego zawodu oraz mieć odpowiednia ilość stażu. Jeśli jesteś polecony i już masz skończone wszystkie szkolenia to komenda gzpomoc możesz uzyskać informacje ile czasu jeszcze pozostało do możliwości treningu dodatkowej bronie
Nic z tych rzeczy, treningi w dodatkowej broni są dostępne i dla postaci nie należących do stowarzyszenia.
Potwierdzam. Nie naleze juz do zadnego stowarzyszenia, a moja postac wlasnie rozpoczela trening czwartej juz broni (tak chwale sie :) ). Trzeba tylko nabic odpowiednio duzo stazu bedac w stowarzyszeniu.
Ble... Ble? Ble!
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Gleanevall »

Pieprzenie od rzeczy. Kwestia dotyczy tego, ze do treningu dodatkowych broni JEST potrzebne polecenie od stowarzyszenie.
Awatar użytkownika
Denea
Posty: 246
Rejestracja: 16 mar 2010 01:30
Lokalizacja: Legionowo

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Denea »

Gucio. Staz jest potrzebny. Polecenie jest potrzebne tylko zeby 100% zawodu miec. Dodatkowa bron nie ma tu nic do rzeczy.
Ble... Ble? Ble!
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Hurio »

Z perspektywy nowego gracza jest potrzebne.

Polecenie znosi limit stazu (z limitem stazu na 75% nie bedzie sie go zdobywac wiec nie bedzie mozna zdobyc nowej broni).
Z perspektywy nowego gracza, lub gracza po zmianie zawodu nie jest mozliwe posiadania wielu broni bez gildii/polecenia zawodu.
Jedyna mozliwosc to: pojsc do gildii, zdobyc polecenie, naidlowac staz na bronie, odejsc z gildii i cieszyc sie wieloma bronmi.
Awatar użytkownika
Gustav
Posty: 14
Rejestracja: 29 mar 2011 00:19

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Gustav »

Czy mając zawód kupca w którym nie ma umiejętności bojowych, mam jakiś cios specjalny?

Wykorzystujac dogodny moment wyprowadzasz celne pchniecie lsniacym smuklym mieczem w koscistego szalonego potwora, raniac go w
prawa noge.
Wykorzystujac dogodny moment probujesz wyprowadzic celne ciecie lekkim porecznym lewakiem w koscistego szalonego potwora, lecz
ten zwinnie unika ciosu.

To są ciosy specjalne?
Subiektywny subiekt?
Narmaniel

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Narmaniel »

To jest tak zwany "cios specjalny" GP (Gildii Podróżników). Ma go każdy, kto nie ma ciosu specjalnego z trenowanego zawodu. Czyli: Kupcy, Odkrywcy, Myśliwi i jeszcze kilka innych zawodów by się znalazło.
Sani
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2015 19:51

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Sani »

Czy w zawodzie myśliwego ciężar ekwipunku wpływa na ukrywanie się?
ODPOWIEDZ