Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gerdia »

Dodam, że wszelka polemika na ten temat, zwłaszcza przedstawicieli innych ras
to nic innego jak uszczypliwość względem krasnoludów i tak trochę utarło się
przez lata, że krasnoludek nie ma ... w dużej mierze dlatego, że zdecydowana większość
kobiet woli grać pięknymi, wiotkimi elficami, a nie hardymi krasnoludkami, więc
krasnoludy powodów do narzekań nieco mają ;)

Ale nie mogę się zgodzić, że ten temat ciężko poruszyć jest na arkadii.
Idzie młody, niedoświadczony krasnolud co nigdy kobiety (rasy wszelakiej) w alkowie nie widział,
a może właśnie coś gdzieś podejrzał i zaczął się zastanawiać ... Idzie więc do seniora, który się
poważaniem wśród rodaków cieszy. Stawia mu gorzałkę, potem drugą, a przy jakiejś kolejnej,
jak w krwi odwaga będzie odpowiednio stężona, pyta się o to co mu na wątrobie leży.

Pozdrawiam,
G. :evil:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Rafghal
Posty: 18
Rejestracja: 24 kwie 2015 15:16

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Rafghal »

A zakłopotany senior nie będąc pewnym odpowiedzi spytałby, czy matki swojej na oczy nie widziałem :D
Czyli oficjalnie można przyjąć, że owszem, zdarzają się przypadki brodatych krasnoludek, ale to raczej w ramach choroby, natomiast porzadna, zdrowa krasnoludka brody nie ma.
EDIT: @Upup Faktycznie, ja ten cytat z Pratchetta pamiętam.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2015 18:38 przez Rafghal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Herin »

Rafghal pisze:A zakłopotany senior nie będąc pewnym odpowiedzi spytałby, czy matki swojej na oczy nie widziałem :D
Czyli oficjalnie można przyjąć, że owszem, zdarzają się przypadki brodatych krasnoludek, ale to raczej w ramach choroby, natomiast porzadna, zdrowa krasnoludka brody nie ma.
Można trafić na opinie, że krasnoludki mają brody, czasem nawet pojawia się to w grafikach (nawet niedawno na to trafiałem), jednak jest prawdopodobnie przyciągnięte z Tolkiena i paru wyrwanych z kontekstu zdań. Na Arkadii jednak od praktycznie samego początku przyjmuje się (bywały już takie dyskusje), że krasnoludki nie maja bród (nawet swego czasu za taka kalumnię rzuconą na płeć piękna z gór można było dostać w papeć ;])
Esath
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2015 11:53

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Esath »

witam
Proszę o pomoc, czy po nabiciu maksymalnej formy doswiadczenie samo zostanie przekierowane do cech? czy trzeba zmienić w opcjach?


Dzięki z góry za odpowiedzi

E
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Tercoral »

Automatycznie sie przekierowuje.
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Gustav
Posty: 14
Rejestracja: 29 mar 2011 00:19

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gustav »

Ile wolnych slotów ma... dajmy na to... ucho? Ile kolczyków wejdzie do ucha? Kiedyś było tak, że w pewnym momencie wchodziło niepoliczalne określenie jak np. "wiele". Czy nadal tak jest?
Subiektywny subiekt?
Narmaniel

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Narmaniel »

Ostatnio nie byłem w stanie zrobić sobie w uchu więcej dziurek niż 3.
Awatar użytkownika
Gustav
Posty: 14
Rejestracja: 29 mar 2011 00:19

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gustav »

Faktycznie!

> przekluj lewe ucho
Alez w lewym uchu nie ma juz miejsca na dalsze przekluwanie!

Trzy to maksimum. Szkoda.
Subiektywny subiekt?
Namor
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2015 11:47

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Namor »

Czesc,

Ktory jest obecnie rok w arkadyjskim Starym Swiece?
W jakim czasie osadzone jest Ishtar?

Z gory dzieki
Awatar użytkownika
Fiora
Posty: 21
Rejestracja: 21 kwie 2015 04:40

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Fiora »

Kiedyś Kerhenia zadała to pytanie, i otrzymała taką oto odpowiedź:
Terenes pisze:
Kerhenia pisze: Nurtuje mnie od dłuższego czasu pewne pytanie... Głupio mi trochę o to pytać, ale... Nie chodzi mi o konkretny rok. Jaki mamy czas w Ishtar?
Mnie głównie interesuje to, czy jesteśmy po Pierwszej Wojnie Północnej?(bo z tego, co zrozumiałam, to nie po drugiej.)
I jak się mają dokładniej stosunki państw do Nilfgaardu? I ludzi do Nilfgaardczyków? No... I może nieludzi też :D A co tam!
Ishtar dzieje się w okresie międzywojennym (poza wspomnianymi niescislosciami, ktore jednak latwo mozna zignorowac). Są szpiedzy, prowokatorzy, scoia'teal, wojny celne i havakarzy, pełna nieufność.

(...)
Gumrak pisze:Wydaje mi się, że przed przewrotem na wyspie Thanedd, czyli przed I wojną północną. Ale pamiętam, że Ktoś wspominał kiedyś, że są pewnie nieścisłości w chronologii, związane z postaciami/miejscami/wydarzeniami.
I Wojna Północna to zdobycie Cintry i klęska Nilfgaardu pod Sodden, I na Arkadii jest bez wątpienia po niej. Rozumiem ze tobie chodzilo o II wojne.
ODPOWIEDZ