Nowe płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Fuggazi »

Nie jestem wizem, ale na ich miejscu też bym się wkurzył. I widziałem to już to widziałem setki razy: "od zgłaszania błędów jest komenda 'zgłos' na Akradii a nie forum!" (aż dziwne, że to w tym wątku jeszcze nie padło...)
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Awatar użytkownika
Darqhar
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2015 15:10
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Darqhar »

Ale ja nie wiem czy to błąd, czy norma. To moja pierwsza apokalipsa.
"Com napisał, tom napisał" (J 19:22b)
Saaviel
Posty: 26
Rejestracja: 17 lis 2014 22:12
Lokalizacja: Malbork

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Saaviel »

Zazwyczaj jeśli nie masz pewności zgłoś, raczej od tak nie strzelają piorunami ;)
Gridi
Posty: 13
Rejestracja: 01 maja 2015 21:02

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Gridi »

Witam, zdziwiony po pracy probuje zalogowac się na swoją postać w Arkadii, jednak wg klienta nie ma takowej. Loguje się na konto- a tam info, że nie mam żadnej postaci podczepionej pod maila. Czy Wizowie mogliby w miare możliwości powiedzieć co się stało ? Jest jakaś usterka na serwerze czy coś ?
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Hurio »

Darqhar pisze:Ale ja nie wiem czy to błąd, czy norma. To moja pierwsza apokalipsa.
Pamietaj ze zadne zgloszenie bledu nie jest karane, jesli masz watpliwosci zglaszaj bez obaw.
Awatar użytkownika
Tuna
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2013 07:09

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Tuna »

Kod: Zaznacz cały

> Listy nieprzeczytane:
 1. Temat: Ulepszenia w warsztacie                                               
Nadawca: Ulik                           N, 16 VIII 2015, 21:28:57
pl 1

List : 1
Od   : Ulik
Temat: Ulepszenia w warsztacie
Do   : (...)
Data : N, 16 VIII 2015, 21:28:57

(w tym miejscu bardzo dobre wiadomości)

Pozdrawiam i nie zapomnijcie podziekowac naszemu
lokalnemu, dobremu Czarodziejowi.

Pozdrawiam, Ulik.
Oczywiście, że dziękuję naszemu lokalnemu, dobremu Czarodziejowi. <3
Ulf pisze:Witaj Tuńczyku!
ps wiedziałaś, że Tuńczyk - to po łacinie 'Przyjaciel Żółwia' (Tuń - przyjaciel, Czyk - żółwia)? ;)
Rork pisze:“ Tuńczyk ma 14% białka! masa po nim przyrasta szybciej niż populacja cyganów na Słowacji! ”
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Aleksa »

Odkopałam sobie temat list gończych, który został poruszony już przez Torgena w marcu... Obecnie nie otrzymaliśmy żadnego konkretnego stanowiska Czarodziejów w tej sprawie (no chyba że przeoczyłam, ale starałam się przejrzeć wszystko). Pytanie dalej brzmi, kiedy można zabić kogoś podejrzanego? Mogę zabijać po opisie postaci? - uważam to za głupotę, jednak jak inaczej to realizować? Skoro jest wyznaczona nagroda za głowę i chce ją zdobyć, to co stoi na przeszkodzie? Jeśli nie mogę, to jaką funkcję mają te tablice? Ostrzegawczą? Mają służyć NPCom i nagrody za ich glowy także są dla NPCów? Myśle, że brakuje konkretnej informacji właśnie na tym liście gończym.


Nie poluję na fraga, po prostu pragnę usłyszeć jednoznaczne stanowisko, czy jeśli czysto teoretycznie zabije npc, pojawię się na liście gończym, to czy ktokolwiek ma prawo zabić mnie za opis wyglądu postaci? Jeśli by skupić się na regulaminie.... Myślę, że pora nad nim popracować na nowo, a przynajmniej punkcie dotyczącym:

"Zabijanie postaci innych graczy jest na Arkadii możliwe, istnieją jednak pewne ograniczenia. Zabronione jest zabijanie innych:
- bez przyczyny lub pod byle pretekstem; co więcej, ofiara musi znać powód ataku
- wielokrotnie z tego samego powodu
- na lokacji startowej po zalogowaniu
Zabicie drugiej postaci jest uznawane za ostateczność przy rozwiązywaniu konfliktów, dlatego też obowiązkiem gracza jest uzyskać przed atakiem absolutną pewność, że nie dojdzie do żadnej pomyłki."

Uzasadniam to w ten sposób iż:

1. bez przyczyny lub pod byle pretekstem; co więcej, ofiara musi znać powód ataku - bycie na liście gończym to nie byle pretekst moim zdaniem,
Albo właśnie pytanie do Wizów co jest byle pretekstem, a co nie?
2.wielokrotnie z tego samego powodu - czyli co, jak mutant zabije mnie 1 raz, bo należę do jego wrogiej gildii, to już drugi raz z tego powodu nie może? No chyba coś tu nie tak....
3. obowiązkiem gracza jest uzyskać przed atakiem absolutną pewność, że nie dojdzie do żadnej pomyłki - jak ma nie dojść do pomyłki, skoro podejrzany nie musi się nawet przestawić? ----> według regulaminu nie ma takiego głupiego obowiązku.

Pora to jakoś uregulować, osobiście drażni mnie bicie po opisach.... Proszę o jakieś stanowisko, bądź rozwiązanie w tej sprawie.
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Nevare
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2009 19:27

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Nevare »

Odkopałam sobie temat list gończych, który został poruszony już przez Torgena w marcu... Obecnie nie otrzymaliśmy żadnego konkretnego stanowiska Czarodziejów w tej sprawie (no chyba że przeoczyłam, ale starałam się przejrzeć wszystko). Pytanie dalej brzmi, kiedy można zabić kogoś podejrzanego? Mogę zabijać po opisie postaci? - uważam to za głupotę, jednak jak inaczej to realizować? Skoro jest wyznaczona nagroda za głowę i chce ją zdobyć, to co stoi na przeszkodzie? Jeśli nie mogę, to jaką funkcję mają te tablice? Ostrzegawczą? Mają służyć NPCom i nagrody za ich glowy także są dla NPCów? Myśle, że brakuje konkretnej informacji właśnie na tym liście gończym.


Nie poluję na fraga, po prostu pragnę usłyszeć jednoznaczne stanowisko, czy jeśli czysto teoretycznie zabije npc, pojawię się na liście gończym, to czy ktokolwiek ma prawo zabić mnie za opis wyglądu postaci? Jeśli by skupić się na regulaminie.... Myślę, że pora nad nim popracować na nowo, a przynajmniej punkcie dotyczącym:

"Zabijanie postaci innych graczy jest na Arkadii możliwe, istnieją jednak pewne ograniczenia. Zabronione jest zabijanie innych:
- bez przyczyny lub pod byle pretekstem; co więcej, ofiara musi znać powód ataku
- wielokrotnie z tego samego powodu
- na lokacji startowej po zalogowaniu
Zabicie drugiej postaci jest uznawane za ostateczność przy rozwiązywaniu konfliktów, dlatego też obowiązkiem gracza jest uzyskać przed atakiem absolutną pewność, że nie dojdzie do żadnej pomyłki."

Uzasadniam to w ten sposób iż:

1. bez przyczyny lub pod byle pretekstem; co więcej, ofiara musi znać powód ataku - bycie na liście gończym to nie byle pretekst moim zdaniem,
Albo właśnie pytanie do Wizów co jest byle pretekstem, a co nie?
2.wielokrotnie z tego samego powodu - czyli co, jak mutant zabije mnie 1 raz, bo należę do jego wrogiej gildii, to już drugi raz z tego powodu nie może? No chyba coś tu nie tak....
3. obowiązkiem gracza jest uzyskać przed atakiem absolutną pewność, że nie dojdzie do żadnej pomyłki - jak ma nie dojść do pomyłki, skoro podejrzany nie musi się nawet przestawić? ----> według regulaminu nie ma takiego głupiego obowiązku.

Pora to jakoś uregulować, osobiście drażni mnie bicie po opisach.... Proszę o jakieś stanowisko, bądź rozwiązanie w tej sprawie.
https://www.youtube.com/watch?v=0Rc-5llpD6M
Hogall
Posty: 15
Rejestracja: 01 maja 2015 16:57

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Hogall »

Mam takie pytanie, o co chodzi z tym niewidzialnym wyjsciem z lokacji?


xxx przybywa z zachodu.
xxx atakuje cie!
STOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOP MIJA CIE
STOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOP MIJA CIE
STOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOP MIJA CIE
STOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOP MIJA CIE
Odpychasz xxx ciezka matowa paweza i lekko kaleczysz go ciosem koscianej jednorecznej maczugi w nogi.
xxx uciekl ci.
xxx podaza na polnocny-wschod.
# # #
# #
# #
#
#
ne
Trakt do Przeleczy Czarnego Ognia.
Trakt wiedzie na zachod i polnocny-wschod.
xxx.
Atakujesz xxx.
> kondycja wszystkich
[0] [ # # # # - - - ] TY
> ne
Ruszasz truchtem na polnocny-wschod.
Trakt do Przeleczy Czarnego Ognia.
Trakt wiedzie na poludniowy-zachod i wschod.


czas
Jest w przyblizeniu pierwsza po poludniu w Koenigstag, dwudziesty dziewiaty dzien miesiaca Brauzeit wedlug Kalendarza Imperialnego.


Zrozumiale ze w nocy mozna nie zobaczyc gdzie ucieka, ale w srodku dnia?
Rafghal
Posty: 18
Rejestracja: 24 kwie 2015 15:16

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Rafghal »

Możliwe, że po burzy jest jakiś błąd.
Jak czyściliśmy jaskinie, to nie zawsze było widać, że się gdzieś poszło z drużyną albo drużyna poszła, a ty zostając zaplątany w sieci nawet tego nie zauważyłeś.
Zablokowany