Opcje skrocone opisy ciosow

Forum wieści z Arkadii.

Czy chcesz na arkadii "opcje skrocone opisy ciosow"?

Tak
46
54%
Nie
22
26%
tesh bym sie napil
17
20%
 
Liczba głosów: 85

Kado
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2015 14:26

Re: Opcje skrocone opisy ciosow

Post autor: Kado »

Piszę o skracaniu opisów.

Może źle się wyraziłem, wiem że ludzie to robią w klientach tak czy inaczej i nadal mi to przeszkadza ale nic z tym zrobić nie mogę, sprzeciwiam się jednak by taka możliwość była szerzej dostępna z poziomu np opcji w grze.
Awatar użytkownika
Nuzu
Posty: 19
Rejestracja: 20 cze 2015 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opcje skrocone opisy ciosow

Post autor: Nuzu »

Kado pisze:Piszę o skracaniu opisów.

Może źle się wyraziłem, wiem że ludzie to robią w klientach tak czy inaczej i nadal mi to przeszkadza ale nic z tym zrobić nie mogę, sprzeciwiam się jednak by taka możliwość była szerzej dostępna z poziomu np opcji w grze.
Na szczęście nie możesz zmusić innych żeby grali tak jak Ty chcesz, każdy gra jak mu się podoba.

Skracanie zresztą może wymagać więcej pracy od wizów, ale opcja ukryj chybione/uniknięte/wyparowane/itp jest potrzebna, szczególnie dla klienta webowego. Np. gdy młody gracz wejdzie na lokacje gdzie zaatakuje go kilku przeciwników, a wyjście z lokacji nie jest standardowe, ekran jest zasypywany komunikatami... wiadomo jak się skończy. :)
Nuzu, myśliwy.
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Opcje skrocone opisy ciosow

Post autor: Talisa »

Zrobmy wiec repozytorium patternow do TF,C/Zmuda i Mudleta na wiki, jesli wizy mysla, ze to okiejszy pomysl. Kazdy "glupi" sobie bedzie mogl sobie wysubowac. Klient WWW jest na razie takim starter packiem do Arki i przez pewnie jeszcze dlugi czas nie bedzie musial miec takiej funkcjonalnosci do podstawowego grania.
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Migr
Posty: 37
Rejestracja: 30 kwie 2015 18:26

Re: Opcje skrocone opisy ciosow

Post autor: Migr »

Nuzu, na ten moment można to obejść w taki sposób, że włączasz opcje kolory, i "brak zadanych/otrzymanych obrażeń" ustawiasz na kolor tła. :D Taka teoria.
"Twoj nos atakuje won kiszonej kapusty."
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Opcje skrocone opisy ciosow

Post autor: Hurio »

Kiedys zaczynalismy gre bez map, z telneta/gmuda32 i bylo dobrze. Jestescie zywym przykladem tych "ktorym daje sie palec a wezma cala reke".
Macie opcje wylaczenie opisywania walki innych, jak Migr napisal ustawienie takich a takich opisow kolorem tla. Czy naprawde wam te ciosy az tak przeszkadzaja? Macie pieknego klienta, nad ktorym ciagle ktos pracuje, macie mape, macie strone Wakahiko, ktora ma naprawde bardzo duzo terenow ale ciagle chcecie wiecej.

A pojedyncze przyklady, ze mlody gracz wejdzie na lokacje z niestandardowym wyjsciem i przy spamie ciosow spanikuje jakos do mnie nie przemawiaja, kara za zgon jest bardzo niska, a duza czesc osob chyba zapomina co daje najwieksza frajde z gry - odkrywanie czegos nowego*.

*Nie dotyczy graczy jarajacych sie zabitym milionowym orkiem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Nuzu
Posty: 19
Rejestracja: 20 cze 2015 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opcje skrocone opisy ciosow

Post autor: Nuzu »

Hurio pisze:Kiedys zaczynalismy gre bez map, z telneta/gmuda32 i bylo dobrze. Jestescie zywym przykladem tych "ktorym daje sie palec a wezma cala reke".
Macie opcje wylaczenie opisywania walki innych, jak Migr napisal ustawienie takich a takich opisow kolorem tla. Czy naprawde wam te ciosy az tak przeszkadzaja? Macie pieknego klienta, nad ktorym ciagle ktos pracuje, macie mape, macie strone Wakahiko, ktora ma naprawde bardzo duzo terenow ale ciagle chcecie wiecej.
Ale ja gram z CMuda (w domu) gdzie mam to wszystko wywalone, grałem z telneta, grałem z gmuda, Arkdiska itp. ;)
Mapę też mam własną, skrypty też sobie piszę sam... ale czemu mam nie chcieć żeby Arkadia byłą lepsza i łatwiej dostępna? Szczególnie kiedy widać że średnia wieku graczy rośnie, a to powoduje że mamy na grę mniej czasu. Dobry klient webowy pozwala nam grać wtedy kiedy mamy wolną chwilę, skąd chcemy, czemu go nie ulepszać?

Z takim podejściem to może cofnijmy też wszystkie ostatnie zmiany, cofnijmy Arkę do stanu sprzed 2000 i zmieńmy system na windows 93... ;P
Nuzu, myśliwy.
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Opcje skrocone opisy ciosow

Post autor: Hurio »

Bo to nie jest ulepszanie, to jest jedynie zawracanie dupy wizom, ktorzy jak trafnie zauwazyles tez maja swoje zycie i nie siedza 24h, takie cos jedynie ulatwieniem gry, ktora jest i tak latwa. Moze od razu z rozmachu poproscie o wartosci liczbowe? Bo idac tym tokiem rozumowania to tez bedzie "ulepszenie".

Zapominacie o jednej rzeczy, ze to jest GRA TEKSTOWA.

Kod: Zaznacz cały

SPEC TY ORKA ZA 9123 HP
Takze grywam z klienta webowego, rzadko bo rzadko ale gram. To co juz jest teraz, czyli kolory, opisywanie walki, mapka, to jest juz naprawde duzo.

@Nuzu: skoro grales to wiesz jak ciezko bylo kiedys, teraz nowi gracze maja maly raj na arkadii. Ale co za duzo to nie zdrowo.
Gazkojn
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2015 12:58

Re: Opcje skrocone opisy ciosow

Post autor: Gazkojn »

Hurio pisze:Bo to nie jest ulepszanie, to jest jedynie zawracanie dupy wizom, ktorzy jak trafnie zauwazyles tez maja swoje zycie i nie siedza 24h, takie cos jedynie ulatwieniem gry, ktora jest i tak latwa. Moze od razu z rozmachu poproscie o wartosci liczbowe? Bo idac tym tokiem rozumowania to tez bedzie "ulepszenie".

Jak pokazują rozmaite problemy tu na forum (wszedłem do lasu i mapka zniknęła)- tak, im lepszy klient tym gorzej ogarnięci gracze. Na pewno nie wszystko trzeba, nie wszystko się powinno itd.

Ale nie rozumiem tej wielkiej niechęci do dyskutowania na jakiś temat. Jest topic, Wizowie są dorośli, wiedzą co mają robić. Będą chcieli to poszukają jakichś rozwiązań tu i ówdzie (może i na forum), nie będą to oleją. Chyba nikomu, kto ma pracę i rozmaite obowiązki nie trzeba tłumaczyć jak bardzo chwalebny jest wolontariat i praca za friko dla frajdy innych ludzi.
Komu się dzieje krzywda, nie można na forum "dyskusyjnym" zacząć dyskusji na jakiś temat bo to jest zawracanie dupy?

Proste pytanie- przydałoby się? Mnie się wydaje, że pewnie tak. Ktoś ma inne zadnie, padają argumenty, ktoś zdanie zmienia albo odpuszcza. Krótka piłka, po co tyle emocji?
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Opcje skrocone opisy ciosow

Post autor: Talisa »

Ludzie czuja sie nieswojo, bo administracja Arkadii jest od dawna znana z mistycznego i niejawnego planowania rozwoju i zmian. Zreszta pewnie dzieki temu, ze nikt nigdy nie dostal tego co "mu sie nalezalo", Arkadia trzyma sie nadal po 17 latach.

Wiec dyskusja nad tym co wizy powinny lub nie powinny zrobic jest po prostu w zlym guscie w tej grze - jakze co prawda akceptowalnym w wielu innych grach, gdzie IMO fora zamieniaja w festiwal zyczen ludzi bez szerszej wyobrazni.
Wraz z ostatnimi zmianami i reklamami przychodza nowi gracze z natury bardziej roszczeniowi, wiec sytuacja tu bedzie rozwojowa.

TL;DR wchodzicie w jedna z najbardziej konserwatywnych spolecznosci MMORPG pasikoniki.
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Gazkojn
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2015 12:58

Re: Opcje skrocone opisy ciosow

Post autor: Gazkojn »

Talisa pisze:Ludzie czuja sie nieswojo, bo administracja Arkadii jest od dawna znana z mistycznego i niejawnego planowania rozwoju i zmian. Zreszta pewnie dzieki temu, ze nikt nigdy nie dostal tego co "mu sie nalezalo", Arkadia trzyma sie nadal po 17 latach.

Wiec dyskusja nad tym co wizy powinny lub nie powinny zrobic jest po prostu w zlym guscie w tej grze - jakze co prawda akceptowalnym w wielu innych grach, gdzie IMO fora zamieniaja w festiwal zyczen ludzi bez szerszej wyobrazni.
Wraz z ostatnimi zmianami i reklamami przychodza nowi gracze z natury bardziej roszczeniowi, wiec sytuacja tu bedzie rozwojowa.

TL;DR wchodzicie w jedna z najbardziej konserwatywnych spolecznosci MMORPG pasikoniki.
Mnie szczerze mówiąc ta cała sprawa lata koło pióra (zwłaszcza po tym jak życzliwi ludzie wyprowadzili mnie z pewnego błędu), ale tylko w sprawie formalnej:
Czy widzielibyscie na arkadii "opcje skrocone opisy ciosow". Zamysl jest taki ze zamiast 3 linijek speca dostawac jedna skondensowana.

Tak z czystej ciekawosci chcialbym poznac statystyke.
Początek wątku. Nie widzę tutaj roszczeń, żądań ani nawet próśb.
Sam miałem napisać właśnie coś w stylu- dzięki temu, że demokracji nie ma i gra nie zmienia się poprzez ankiety, głosowania czy inne płacze- można tu wócić po dziesięciu czy nastu latach i nawet się jeszcze bardziej wciągnąć.
Dyskusja jednak- niezobowiązująca i luźna- zawsze musi mieć swoje miejsce. To chyba nie Opus Dei, że nawet za pewne myśli trzeba się samobiczować? Jeśli tak, to po prostu trzeba to zmienić. Mamy 2015 rok. ;)

PS. EOT ;)
ODPOWIEDZ