Hacki zyciowe do Mudleta

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Hacki zyciowe do Mudleta

Post autor: Tercoral »

To juz takie gdybanie, ale ogolnie z obecna polityka wizow to nie sadze zeby dali unikalny hash kazdej lokacji. Rafgart nawet gdzies pisal ze nie po to kodowali gubienie sie zeby teraz mozna bylo sie znajdowac. Wiec chyba bedzie trzeba ulepszyc skrypt mappera tak zeby dzialal dobrze nawet na tych kiepskich lokacjach. :P A gmcp traktowac jako prezent za dobre sprawowanie sie.
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Hacki zyciowe do Mudleta

Post autor: Talisa »

Kombinujecie. GMCP to GMCP, sa trakty i miasta. Szukanie po shorcie przydaje sie tylko w paru miejscach. Np. pewien lasek kolo bobolakow (powtarzaja sie tylko 3 shorty - mam alias ktory ustawia mnie momentalnie na wlasciwe miejsce). Lokacji z unikatowymi shortami jest 30-costam %, moja mapa ma 24k lokacji w CMUDzie. Nie oplaca sie.
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Awatar użytkownika
Zorilazor
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2015 19:56

Re: Hacki zyciowe do Mudleta

Post autor: Zorilazor »

Nie bardzo rozumiem, 30% czego?

czy sie oplaca czy nie to kwestia gustu. Ja sobie koduje dla przyjemnosci i mam taki cel zeby sie nie gubilo nigdy, chyba ze wejdzie sie na lokacje na ktorych trzeba uzywac kompasu. Wypobrazam sobie szukanie wg takiego systemu:
1) tam gdzie sa dane gmcp to szukac wg gmcp i jak nie ma lokacji to dodawac z automatu na pozycjach x/y takich samych jak na mapie.
2) tam gdzie gmcp nie ma to szukac wg hasha krotkiego opisu
3) sprawdzic pozycje znalezionego pokoju z krotkiego opisu wzgledem ostatniego pokoju i wklepanego kierunku/komendy czyli jezeli dalismy "w" to czy znaleziona lokacja jest faktycznie na zachodzie.
4) Jezeli lokacja znaleziona po hashu nie znajduje sie we wlasciwej pozycji to przeszukac mape w okolicy gdzie pokoj sie powinien znajdowac np 1-3 pozycje roznicy na osi x jezeli poszlismy na zachod. Jak sie znalazlo to sprawdzamy czy hash jest taki sam, jak nic sie nie znalazlo to dodajemy nowy pokoj.
5) W ostatecznosci szukac po dlugim opisie ze 'sp' - tu jeszcze do konca nie wymyslilem

Powinno jakos tam dzialac, chyba ze sie na ciemnych lokacjach pogubi
Awatar użytkownika
Akali
Posty: 124
Rejestracja: 05 maja 2015 19:21
Lokalizacja: København
Kontakt:

Re: Hacki zyciowe do Mudleta

Post autor: Akali »

Zorilazor pisze:Nie bardzo rozumiem, 30% czego?
Talisa pisze:Lokacji z unikatowymi shortami jest 30-costam %, moja mapa ma 24k lokacji w CMUDzie.
Jak uda Ci się zrobić punkty 1-5 to będziesz jechał po lokacjach jak czołg,
całkiem RPG'owo jeśli grasz krasnoludem.

:roll:
Akali, zaklinaczka Smoków Chaosu, kultysta Slaanesha, włóczykij.
Arkadia.ethel.pl :: Licznik Poziomów | Mapa | Wiedza
Arkadia MUD Discord :: https://discord.gg/s3KDVSf
Twitch.tv :: https://www.twitch.tv/nurgiel
Awatar użytkownika
Zorilazor
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2015 19:56

Re: Hacki zyciowe do Mudleta

Post autor: Zorilazor »

Dla mojego seconda elfa (ktorego jeszcze nie mam ale moglbym miec w przyszlosci) to zakoduje w przyszlosci erpegowe gubienie sie co druga lokacje :P
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Hacki zyciowe do Mudleta

Post autor: Tercoral »

No ja bym zaczal od nielagujacego i nie bugujacego przy chodzeniu mappera, a pozniej robil jakies niegubienie sie. Bo wizowie juz zadbali o to zeby sie zgubic :P
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Hacki zyciowe do Mudleta

Post autor: Talisa »

Ni tam. Wiekszosc lokacji z takimi samymi shortami lezy kolo siebie :P.

10x prosciej napisac triggery na wszystkie mozliwe komunikaty po wydaniu komendy ruchu. Wtedy jedynie druzyna zostaje i jej niestandardowe komunikaty przejscia.
Z perspektywy kogos, kto ma niezle niegubiaca sie mape
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Tugrun
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2013 14:43

Re: Hacki zyciowe do Mudleta

Post autor: Tugrun »

Witam.
Mam problem z mapperem. Gdy gram sam, lub prowadzę drużynę wszystko działa całkiem dobrze. Problem pojawia się, gdy jestem w drużynie, którą prowadzi ktoś inny. Wtedy mapper nie podąża za prowadzącym. Zostaję w miejscu, w którym dołączyłem do drużyny. Jakieś pomysły jak powinien wyglądać taki skrypt?
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Hacki zyciowe do Mudleta

Post autor: Tercoral »

Nikt ci chyba na to pytanie nie odpowie z marszu, bo to zalezy co masz w skryptach :P

Chociaz ja sprobuje:

Mapper podaza jak ma jakas komende do obrobienia np "n" i z niej czyta jak przesunac kropke graficznie.

Mnie sie wydaje, ze nie masz w ogole skryptow do oddczytania "podazasz za XX na N" jako "n" wiec sobie napisz/zdobadz jakies.

Ja mam cos na swoim dropboxie. Wiec mozesz moj conf okroic do mappera tylko i sobie cos zlozyc co bedzie jako tako dzialalo. (Temu mapperowi duzo brakuje)
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Zorilazor
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2015 19:56

Re: Hacki zyciowe do Mudleta

Post autor: Zorilazor »

Tugrun pisze:Witam.
Mam problem z mapperem. Gdy gram sam, lub prowadzę drużynę wszystko działa całkiem dobrze. Problem pojawia się, gdy jestem w drużynie, którą prowadzi ktoś inny. Wtedy mapper nie podąża za prowadzącym. Zostaję w miejscu, w którym dołączyłem do drużyny. Jakieś pomysły jak powinien wyglądać taki skrypt?
Tak jak napisal Tercoral, musisz miec jakis sposob odczytywania ruchu druzyny i wrzucania do mappera. Powinno to byc w miare proste bo jezeli masz dobrze dzialajacego mappera to juz kierunki jakos ta przetwarzasz.

ja, zeby nie mielic calego tekstu mam zalozony color trigger na niebieski tekst jako filtr i potem taki pattern do wykrywania kierunkow:

Kod: Zaznacz cały

odazasz za .* na (.*)\.
potem zamiana dlugich kierunkow na skroty i podrzutka do mappera:

Kod: Zaznacz cały

skad_przyszedlem = odwrocKierunki(SkrocKierunki(matches[2]))
ODPOWIEDZ