18ste urodziny

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Zorilazor
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2015 19:56

18ste urodziny

Post autor: Zorilazor »

Tak sie mnie zdaje, ze za niedlugo wypada 18sta rocznica otwarcia Arkadii (grudzien 1997?)
Pytanie w zwiazku z tym takie: Czy sa planowane jakies 'obchody' pelnoletnosci? ' :)

I sugestia mala, jezeli wsrod naszych wizow mamy jakiegos 'Wiza prasowego' to moze to dobra okazja do pozytywnego PR-u i kontaktu z jakimis tam magazynami czy tez serwisami internetowymi o grach. Ktos sie moze zlituje i pusci artykul o najstarszym nalogu polskiego internetu.
Pomoglo by to pewno w rekrutacji nowego pokolenia graczy. Ja sam sie dowiedzialem o mudach z artykulu, chyba w Top Secretcie, wieki temu.
Wulgor
Posty: 59
Rejestracja: 21 lip 2015 22:11

Re: 18ste urodziny

Post autor: Wulgor »

Ja to sie napije na 18 urodziny Arki :)
Awatar użytkownika
Angauriela
Posty: 29
Rejestracja: 08 maja 2015 10:06
Lokalizacja: Pyrlandia
Kontakt:

Re: 18ste urodziny

Post autor: Angauriela »

Prasa to mógłby być dość skomplikowany temat... ale może by tak puścić jakiś artykuł na wypoku?
Lecz cieniom zbrakło nagle sił, a cień się mrokom nie opiera!
I powymarły jeszcze raz, bo nigdy dość się nie umiera...
I nigdy dość, i nigdy tak, jak tego pragnie ów, co kona!...
I znikła treść — i zginął ślad — i powieść o nich już skończona!
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: 18ste urodziny

Post autor: Goldfinger »

W Secret Service się dowiedziałeś.

Btw. w Pixel-u poszukują artykułów. Arka się w to pismo wpasowuje w 100% (zwłaszcza ze swoimi korzeniami). Macie pomysły jak podejść do takiego artykułu, żeby zrobić ciekawą reklamę i zaciekawić?

Można im link do klienta webowego podrzucić i na pewno się coś będzie działo...
Kjell
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2015 11:01

Re: 18ste urodziny

Post autor: Kjell »

Pixel to ci oszuści od crowdfundingu?
Awatar użytkownika
Zorilazor
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2015 19:56

Re: 18ste urodziny

Post autor: Zorilazor »

To chyba nowe Secret Service to oszusci?

Tego artykulu w Secret Service to wczesniej nie widzialem, ale na bank byly jakies inne kiedys tam w Top Secrecie :) W '98 to ja juz mialem mocna postac na Chicken's Denie i gdzies tam jeszcze, co juz nie pamietam. :P :P

Dobre pomysly z wykopem i pixelem. Moze w 'banku opisow' dac temat 'artykul promujacy 18ste urodziny arki' to sie jakis pisarz znajdzie :D

https://www.dropbox.com/s/b1kjs3vd24uuv ... 9%2098.pdf
Kjell
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2015 11:01

Re: 18ste urodziny

Post autor: Kjell »

No właśnie miał być nowy SS, a wyszedł z tego Pixel z kropką i była haja (chaja?) aż w końcu obiecali zwracać pieniądze indywidualnie, jeśli ktoś się strasznie uprze. A tak to obiecywali, że pismo będzie jeszcze lepsze, tylko co z tego, jeśli wypromowali się na marce, do której nie mieli praw (cyt. z pamięci: sprawy prawnicze zapięte na ostatni guzik).
Awatar użytkownika
Galatea
Posty: 113
Rejestracja: 24 maja 2013 12:54

Re: 18ste urodziny

Post autor: Galatea »

To ja mam w sumie ofertę nie do końca w temacie, ale też w klimatach promowania Arkadii.

Przyszło mi ostatnio współorganizować konferencję Nauczanie Poprzez Granie, która będzie miała miejsce 18-19 września w Warszawie. Cały czas robimy zmiany w programie i myślę, że można do niego wrzucić jeszcze parę elementów. Jeżeli zatem ktoś ma doświadczanie w przemawianiu lub sądzi, że przemawiać potrafi, a do tego czuje powołanie, by promować Arkadię, to mogę udostępnić aulę/salę w trakcie trwania konferencji, by na przestrzeni godzinki ktoś przeprowadził stosowny panel. Co prawda ze względu na charakter konferencji trzeba by w to wpleść odrobinę zagadnień edukacyjnych, czyli mudy rozwijają wyobraźnię, mudy pobudzają kreatywność, mudy uczą poprawnej polszczyzny, mudy motywują do nauki programowania, ale jak komuś taka wizja niestraszna i lubi sobie pogadać do ludzi - zapraszam do kontaktu.

Ewentualnie jeżeli mamy jeszcze jakieś ulotki z ostatniej akcji promocyjnej, to również na czas trwania konferencji mogę je gdzieś na uczelni wyeksponować. Nie wiem jeszcze jaka będzie frekwencja, ale do jakiejś tam grupy młodych ludzi będzie można dotrzeć.
Troal zaklada na szyje niewielka drewniana fujarke.
Awatar użytkownika
Hoppa
Posty: 60
Rejestracja: 22 lip 2015 19:20

Re: 18ste urodziny

Post autor: Hoppa »

Ciekawy pomysł z tą konferencją. Wiadomo, ilu będzie uczestników po stronie słuchaczy?
Mi przychodzi jeszcze na myśl, że można spróbować się dogadać z osobami zarządzającymi tym profilem:
https://www.facebook.com/PNGiSAM?ref=ts&fref=ts
Na tę chwilę mają prawie pięć tysięcy fanów i aktualizacje profilu robią bardzo często. A że Arka jest osadzona w realiach Sapkowskiego i w dodatku można o niej opowiedzieć jako o czymś w rodzaju żywej książki, którą się na raz czyta i pisze razem z innymi graczami, to może by przeszło. Jeśli uznacie, że można kombinować i w tę stronę to mogę do nich napisać. Zdaje się, że ktoś na forum miał kiedyś jakieś bannery reklamowe Arkadii? Znalazłoby się coś w miarę aktualnego w formacie obsługiwanym przez fb?
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: 18ste urodziny

Post autor: Goldfinger »

Z tego co mi wiadomo twórcy pisma zaoferowali zwrot wszystkim, którzy poczuli się oszukani po kampanii. Cały zespół redaktorski w tym Micz i Haszak zostali twardo przy Łapuszu, a jedyną osobą, która reprezentowała odmienne stanowisko, posiadając równocześnie prawa do nazwy był Pegaz. W każdym razie dyskusji w necie na ten temat było multum i każdy może wyrazić własne zdanie, a także porozmawiać z zainteresowanymi przez ichnie forum.

Abstrahując od powyższego i oceniając pismo po numerach, które do tej pory się ukazały, dalej wydaje mi się, że to najlepsze miejsce na ewentualne artykuły o Arkadii.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2015 17:01 przez Goldfinger, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ