Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Danthe
Posty: 45
Rejestracja: 28 lis 2012 15:00

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Danthe »

Mozesz porownac sile/zrecznosc/wytrzymalosc z przeciwnikiem. Ocena zalezy od tej umiejetnosci i zapewne inteligencji. Daje jako taki obraz czy warto kogos/cos zaatakowac i jak sie bedzie wygladac po starciu
Awatar użytkownika
Hoppa
Posty: 60
Rejestracja: 22 lip 2015 19:20

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Hoppa »

Crysiana pisze: pod komenda "przedstawieni" widzisz osoby które Ci się przedstawiły i które spotykasz na tyle często aby ich imiona nadal pamiętać - w odróżnieniu do zapamiętanych, których pamiętasz niezależnie od częstotliwości spotykania.
Ktoś się orientuje, ile to jest "na tyle często"? Bo jak sprawdzałam w przedstawionych to są tam też osoby, które spotkałam tylko raz, np. dwa tygodnie temu i dalej się wyświetlają w "kto".
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gleanevall »

Lista 'przedstawieni' ma pojemność 200 osób (u mnie, może odkrywca, czy kupiec mają wiecej?). Kiedy osiągniesz tę liczbę i przedstawi ci się kolejna osoba, z przedstawionych zniknie najdawniej spotkana, niezapamiętana osoba.
Awatar użytkownika
Hoppa
Posty: 60
Rejestracja: 22 lip 2015 19:20

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Hoppa »

To świetne rozwiązanie, dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gerdia »

Gleanevall pisze:[...] może odkrywca, czy kupiec mają wiecej? [...]
Odkrywca na pewno.

Kod: Zaznacz cały

Kazdy odkrywca posiada kilka specyficznych zdolnosci:
       - potrafi zapamietac wieksza ilosc imion spotkanych osob
Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Feanen
Posty: 29
Rejestracja: 16 cze 2015 08:02

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Feanen »

Z góry przepraszam, jeśli temat był poruszany, ale nie znalazłem odpowiedzi.
Ciekawi mnie kwestia zgodności z zasadami pretekstu zabijania innej postaci. Czy zostało gdzieś doprecyzowane, jak obecnie jest to interpretowane?

1) Czy samo bycie na liście gończym jest takim pretekstem? A co jeśli postać atakującego wywodzi się z zupełnie innej krainy niż obszar listu gończego i guzik ją powinno obchodzić? Co z upewnieniem się, że to nie sobowtór?

2) Jak ma się sprawa z "niemiłą" danej postaci rasą/pochodzeniem/klubem/wyznaniem?
przykłady: a) mutant, b) Skelligijczyk<->Nilfgaardczyk, c) straż krain, d) Sigmar <-> Khaine
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Talisa »

1. I tak, i nie. Zalezy gdzie na liscie gonczym wisisz. Bycie nieludziem i wiszenie w Deavon, to pewna smierc. Bycie ogrem i wiszenie gdziekolwiek w Imperium to smierc. Chociaz i za Quenelles jakis elf potrafi pogonic. Ostatnio z tym zabijaniem jest najlepiej od 10 lat chyba - niezgildiowani sa zosawiani wzglednie w spokoju. Gildie to inna sprawa, trzeba sie wywiedziec, zanim sie dolaczy.

2. Jak dobrze rpguje to spokojnie moze zaatakowac (atakowanie i zabijanie to 2 rozne rzeczy na arce), watpie zeby specjalnie gonil po calym swiecie. Natomiast atakujac postacie bez slowa i bez specjalnego powodu w koncu doczeka sie upomnienia. Jednakowoz, schodzi sie z reguly z drogi wiekszym grupom, szczegolnie na ich terenach.
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Trooph
Posty: 43
Rejestracja: 20 sty 2013 21:52

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Trooph »

Witam
Mam pytanie odnosnie Wiedzy.
Zuzylem juz cala mane kilkukrotnie jak i bilem mobki ktore wciaz pokazuje mi ze moge sie dowiedzeic cos o nich walczac z nimi..
Mowie tu o goblinoidach i nieumarlych.
Zabilem jednych i drugich a wiedza o nich wciaz jest znikoma. Nawet po ubiciu kilku ozywiencow oraz koncentracji na nieumarlych wiedza wcaiz stoi na znikomej...
Czy mam zglaszac buga?
Jestem bystry- troche
Kjell
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2015 11:01

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kjell »

Hehe, za dużo byś chciał i za szybko, Trooph :) W bibliotece komunikat o postępach jest względnie często, ale jeśli chodzić o tłuczenie NPC, to musisz przemielić dziesiątki (a potem pewnie i setki), a nie (sic!) kilka. Nie masz buga. Powodzenia. ;)
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Herin »

Trooph pisze:Witam
Mam pytanie odnosnie Wiedzy.
Zuzylem juz cala mane kilkukrotnie jak i bilem mobki ktore wciaz pokazuje mi ze moge sie dowiedzeic cos o nich walczac z nimi..
Mowie tu o goblinoidach i nieumarlych.
Zabilem jednych i drugich a wiedza o nich wciaz jest znikoma. Nawet po ubiciu kilku ozywiencow oraz koncentracji na nieumarlych wiedza wcaiz stoi na znikomej...
Czy mam zglaszac buga?
Jestem bystry- troche
Przejrzyj logi, jak uzbierasz ~11 komunikatów
"Wydaje ci sie, ze twoja wiedza o goblinoidach wzrosla nieznacznie."
To możesz liczyć na przeskok poziomu wiedzy.
Komunikaty w bibliotece czy z ekspoloracji "Dowiadujesz się czegoś więcej o.." to tylko komunikaty, ze udało ci się szczęśliwie pozyskać trochę wiedzy na dany temat, bijąc moby takich nie zobaczysz, a wiedza będzie się i tak kumulować. Przynajmniej ja to tak widzę po ilości komunikatów przeliczonych z logów po trzech typach na których się koncentruje.
Edit: Na spadek aktualnego widocznego poziomu wiedzy ma tez wpływ upicie podobnie jak na inne umy.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2015 04:17 przez Herin, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ