Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Tercoral »

Ethel:
Moze duzo powiem, jak na siebie, ale widzialem juz rozne rzeczy z OBU stron wiec malo mnie zdziwi. No jest jak jest. :)

Akali:
Oj tam, mam nadzieje, ze czepiasz sie literowki, a nie sensu zdania. :P (Mysle, ze u SLA czy RH, by przeszlo.) W sumie nawet chcialbym, byc tak przyjety do gildii. I pozniej odkrywanie tajemnic kaplic i odgrywanie podnoszenia tego ciezaru bycia wojownikiem mrocznych bogow, a na koncu nagroda w postaci templarki. Mysle, ze to, by byla wspaniala zabawa.

Bo sadze ze w realiach arki kultysci sa bardzo jednorazowi. Raz dodany opis do bazy przekresla jakiekolwiek proby manipulacji i namawiania na mrocznych bogow, bo pol imperium zaczyna cie ganiac.

Hm, gratuluje podejscia do gildii... Moze wkleisz opis przyjmywania? I powiesz w jakich sytuacjach mutki sa mutkami, a w jakich inna rasa.

Ale nie wazne. :P EOT
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Akali
Posty: 124
Rejestracja: 05 maja 2015 19:21
Lokalizacja: København
Kontakt:

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Akali »

Tercoral pisze: Hm, gratuluje podejscia do gildii... Moze wkleisz opis przyjmywania?
znowu bez przesady...
Tercoral pisze: I powiesz w jakich sytuacjach mutki sa mutkami, a w jakich inna rasa.
http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Mutacje
"Ponadto, jeżeli jedna z mutacji jest w pełni rozwinięta - na piąty poziom - to rasa zmienia się na mutant. Wyznawcy Chaosu mogą również na takich rozwiniętych mutacjach wykonywać dodatkowe emocje."
Akali, zaklinaczka Smoków Chaosu, kultysta Slaanesha, włóczykij.
Arkadia.ethel.pl :: Licznik Poziomów | Mapa | Wiedza
Arkadia MUD Discord :: https://discord.gg/s3KDVSf
Twitch.tv :: https://www.twitch.tv/nurgiel
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Paulie »

Tercoral pisze: Hm, gratuluje podejscia do gildii... Moze wkleisz opis przyjmywania?
Symbol nie jest zarezerwowany dla gildii.
Tercoral pisze: I powiesz w jakich sytuacjach mutki sa mutkami, a w jakich inna rasa.
O tym pisal Rafgart na wiesciach przy okazji globalnych zmian w mutacjach, wiec to jest akurat poprawne pytanie, ktore mogloby sie znalezc w tym temacie w ramach pomocy dla poczatkujacych.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Aleksa »

Akali, dzięki wielkie. Doceniam, że udostępniłeś mi informacje o tej "JAKŻE OGROMNEJ TAJEMNICY".
Gdyby się dało dawać punkciki za dobre odpowiedzi, dałabym ich od razu Ci ze 100! (nawet jakbym miała klikać godzinę)
Pozdrawiam
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Doryn
Posty: 26
Rejestracja: 30 paź 2014 11:55

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Doryn »

Mam pytanie, w pewnym zajezdzie spotkalem zoldakow z zaopatrzenia, poprosilem o sprowadzenie pewnych spinek. Moje pytanie jest nastepujace:
Ow panowie wedruja bardziej po bretonii, czy blizej Nuln? Pozdrawiam :)

Edit:

Re down

W sensie caaaaale imperium? :D
Ostatnio zmieniony 24 cze 2015 20:21 przez Doryn, łącznie zmieniany 1 raz.
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Yves »

Imperium. Karczmy. Chyba, że o czymś nie wiem.
Po cóż Ci jad z ust sączyć? Czyż serce to nakazało?
Oczyść swe myśli dziecko, byś martwym za życia nie było.
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Yves »

Co to znaczy "szczawikowaty"?
Po cóż Ci jad z ust sączyć? Czyż serce to nakazało?
Oczyść swe myśli dziecko, byś martwym za życia nie było.
Awatar użytkownika
Astrid
Posty: 94
Rejestracja: 21 kwie 2009 15:06
Lokalizacja: Jakieś dziwne miejsce

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Astrid »

Powiem jak ja to odbieram.
Szczaw ma zielony kolor, zieleń kojarzy się z niedojrzałością, zakładam więc, że postać jest raczej młoda. Szczaw jest też bardzo wiotki, a jako pożywienie - mało treściwy, co daje wrażenie, że postać jest chucherkowata.
Kce obrazek? Tu się odezwie i wywoła Astrid trzy razy:

https://www.facebook.com/paszczearkadii
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Yves »

:) Ja też tak to sobie tłumaczę. Jestem bardzo ciekawy co twórca miał na myśli i jaka jest etymologia (tak się to nazywało, nie?) tego słowa. Czasem też zastanawiam się nad kabłąkonogi. (Kto to wymyślał? :P )

Ja na miejscu wizów bym zmodyfikował tą listę. Brakuje mi paru określeń (np. szalony), a te powyższe są strasznie niejasne.
Ale jest jak jest, w zasadzie to nie jest źle. :D

Tylko ten szczawikowaty mi do końca życia nie da spokoju.
Po cóż Ci jad z ust sączyć? Czyż serce to nakazało?
Oczyść swe myśli dziecko, byś martwym za życia nie było.
Awatar użytkownika
Angauriela
Posty: 29
Rejestracja: 08 maja 2015 10:06
Lokalizacja: Pyrlandia
Kontakt:

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Angauriela »

Szczawikowaty = cienki, słaby.
"Szczawik" to określenie popularne w leksyce dresiarskiej, używane zastępczo z "leszczem". A skoro można być leszczowatym, czemu nie szczawikowatym? :p
A kabłąkonogi IMO jest czytelne. Kabłąk - "rączka" w koszu, zwykle w kształcie łukowatym. Kabłakonogi zatem = krzywonogi.
Zwykle określenie to było używane względem tego specyficznego skrzywienia nóg, formującego się wskutek częstego jeżdżenia konno.
Lecz cieniom zbrakło nagle sił, a cień się mrokom nie opiera!
I powymarły jeszcze raz, bo nigdy dość się nie umiera...
I nigdy dość, i nigdy tak, jak tego pragnie ów, co kona!...
I znikła treść — i zginął ślad — i powieść o nich już skończona!
ODPOWIEDZ