Pytania do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Norem
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2015 08:19

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Norem »

Witam, mam pytanie o opcje +staz. Otoz zdarzyla sie taka sytuacja razem z kolega wydalismy ta sama ilosc punktow (konkretnie sztuk 3). Kolega dostal 1% stazu, ja zas jednego uma, nawet nie moglem trenowac ciosu specjalnego.

Czy jest to blad, czy moze nie doczytalem czegos? Dodam ze kolega jest polecony u trenera, ja niestety trenuje na krzywy ryj.

Pozdrawiam.
N.

Ps. Wiem ze zglaszanie nie-bledow nie jest karane, ale przy tak duzych zmianach nie chce po prostu komus zawracac dupy bo zgloszen pewnie jest pelno.
Awatar użytkownika
Einholt
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 15:29

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Einholt »

Witajcie.

Kara za zgon wynosi 10% jedynie w przypadku gdy nasza forma jest 'na maxa', czy niezaleznie od aktualnej formy.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Zurwen »

Norem pisze:Witam, mam pytanie o opcje +staz. Otoz zdarzyla sie taka sytuacja razem z kolega wydalismy ta sama ilosc punktow (konkretnie sztuk 3). Kolega dostal 1% stazu, ja zas jednego uma, nawet nie moglem trenowac ciosu specjalnego.

Czy jest to blad, czy moze nie doczytalem czegos? Dodam ze kolega jest polecony u trenera, ja niestety trenuje na krzywy ryj.

Pozdrawiam.
N.

Ps. Wiem ze zglaszanie nie-bledow nie jest karane, ale przy tak duzych zmianach nie chce po prostu komus zawracac dupy bo zgloszen pewnie jest pelno.
Pełny zawód to 240 pkt stażu, więc 1 punkt stażu to nie 1%; 2,4pkt to 1%. Czyli co ok. 3 pkt stażu będzie trening speca o 1 um.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 185
Rejestracja: 12 lut 2009 21:57

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Gunnar »

Czy rozwazaja drodzy Czarodzieje rozwiniecie mozliwosci dawanych przez FORME na druga osobe?
Nie mamy koni i lukow i miec ich chyba nie bedziemy, ale dzieki mozliwosci leczenia drugiego gracza ze swoich punkcikow,
daloby podstawe do odgrywania kaplana pelna geba!
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Zurwen »

Do zgłaszania pomysłów jest inny dział i inny temat. Jest też odpowiednia komenda na Arkadii. Proszę o nie spammowanie tematu.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2015 12:59 przez Zurwen, łącznie zmieniany 1 raz.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Trfog »

Czy w momencie, w ktorym na danym expowisku nie bedziemy mogli juz niczego sie nauczyc o danym przeciwniku, przestanie wyswietlac sie komunikac w 'ocenie', czy nadal bedzie ta informacja dostepna?
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Goldfinger »

Czy to normalne, że gdy wrzucam exp w formę, komenda "postepy" nie widzi tak gromadzonego expa? (działa tylko przy wrzucaniu w cechy).
Myślałem, że sens rozdzielenia postępów od komendy "cechy" kryje się w tym, by pokazywały przyrost niezależnie od wybrania cech bądź formy.
Migr
Posty: 37
Rejestracja: 30 kwie 2015 18:26

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Migr »

Chciałbym zapytać czy postępy w formie bez wpisania +cechy przed zakończeniem gry przepadają, czy automatycznie przechodzą na cechy?
"Twoj nos atakuje won kiszonej kapusty."
Slain
Posty: 93
Rejestracja: 23 maja 2012 21:05

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Slain »

Czy istnieje możliwość zakodowania nowych opisów ciosów partyzanta, albo podmiana tych istniejących dla jednej konkretnej gildii (tak, jak ma to miejsce w przypadku zmiany opisów ciosów fanatyka dla gildii MC), pod warunkiem, że oczywiście gracz/e je przygotują? Dzikie hałłakowanie, czy wyskakiwanie z wrzaskiem na przeciwnika nie bardzo pasuje do konwencji niektórych gildii, nie mówiąc już o indywidualnym odgrywaniu postaci. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Rafgart »

Vergel pisze:Dzięki za wytłumaczenie, już ogarniam.
Kolejne - miało nie być ekspa podczas orania formy, a tu:

Kod: Zaznacz cały

> Poczyniles minimalne postepy, od momentu kiedy wszedles do gry.
> Jestes w dosc dobrej formie.
> Wykorzystujac dogodny moment wyprowadzasz celne ciecie posrebrzanym dlugim mieczem w malego beczkowatego gremlina, masakrujac go w oslizgle cialo.
Maly beczkowaty gremlin umarl.
Zabiles malego beczkowatego gremlina.
Koncentrujesz sie na walce z szybkim beczkowatym gremlinem.
Wykorzystujac dogodny moment wyprowadzasz celne pchniecie posrebrzanym dlugim mieczem w szybkiego beczkowatego gremlina, raniac go w oslizgle cialo.
Szybki beczkowaty gremlin jest w dobrym stanie.
Poczyniles nieznaczne postepy, od momentu kiedy wszedles do gry.
Jestes w dobrej formie.
Exp jest zawsze, sa wiec i postepy. Jedyne co sie rozni, to gdzie potem ten exp trafia - w cechy czy do formy.
Dhogrin pisze:Pytanie o +cechy. Czy to daje punkty doświadczenia z przelicznikiem z formy 1:1, że wychodzimy na tym tak, jakbyśmy zamiast wbicia 6 punktów formy wbili 6 nieznaków? Czy jest to wersja z mniejszym lub większym bonusem?
Przelicznik jest 1 do 1. Uzywajac tej komendy przesuwasz punkt formy do cech, czyli przywracasz stan, jakbys expil poziom postepow z wylaczona forma.
Einholt pisze:Witajcie.

Kara za zgon wynosi 10% jedynie w przypadku gdy nasza forma jest 'na maxa', czy niezaleznie od aktualnej formy.
Kara zawsze wynosi 10% doswiadczenia + cala forma.
Gunnar pisze:Czy rozwazaja drodzy Czarodzieje rozwiniecie mozliwosci dawanych przez FORME na druga osobe?
Nie mamy koni i lukow i miec ich chyba nie bedziemy, ale dzieki mozliwosci leczenia drugiego gracza ze swoich punkcikow,
daloby podstawe do odgrywania kaplana pelna geba!
Absolutnie nie ma na to szans. Jednym z powodow wprowadzenia formy jest, ze kazdy musi ja budowac sam, wiec musi byc przez czas expienia 'otwarty na interakcje z innymi graczami'.
Trfog pisze:Czy w momencie, w ktorym na danym expowisku nie bedziemy mogli juz niczego sie nauczyc o danym przeciwniku, przestanie wyswietlac sie komunikac w 'ocenie', czy nadal bedzie ta informacja dostepna?
Tak.
Goldfinger pisze:Czy to normalne, że gdy wrzucam exp w formę, komenda "postepy" nie widzi tak gromadzonego expa? (działa tylko przy wrzucaniu w cechy).
Myślałem, że sens rozdzielenia postępów od komendy "cechy" kryje się w tym, by pokazywały przyrost niezależnie od wybrania cech bądź formy.
Nie, ale wedle loga Vergela wyzej wszystko dziala w porzadku. Byc moze miales jakies przesuniecie miedzy postepami a forma, bo przelaczyles opcje juz po zdobyciu czesci doswiadczenia.
Migr pisze:Chciałbym zapytać czy postępy w formie bez wpisania +cechy przed zakończeniem gry przepadają, czy automatycznie przechodzą na cechy?
Forma jest zapisywana i nie znika przy zakonczeniu gry.
Slain pisze:Czy istnieje możliwość zakodowania nowych opisów ciosów partyzanta, albo podmiana tych istniejących dla jednej konkretnej gildii (tak, jak ma to miejsce w przypadku zmiany opisów ciosów fanatyka dla gildii MC), pod warunkiem, że oczywiście gracz/e je przygotują? Dzikie hałłakowanie, czy wyskakiwanie z wrzaskiem na przeciwnika nie bardzo pasuje do konwencji niektórych gildii, nie mówiąc już o indywidualnym odgrywaniu postaci. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Tylko zawody fanatyka i gladiatora sa przygotowane na podmienianie opisow. Rozszerzenie tego na partyzanta byloby dosc pracochlonne. Jesli jednak cos takiego by zostalo zrobione, to Scoia'tael by dostali opisy z hallakowaniem, a wszyscy pozostali neutralne.
Zablokowany