Pytania do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Danthe
Posty: 45
Rejestracja: 28 lis 2012 15:00

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Danthe »

Czy pelna wiedze mozna uzyskac z jednego zrodla? Np tylko z biblioteki, albo tylko z walki, czy trzeba wykorzystac wszystkie mozliwe? Rowniez wszystko zobaczyc i z kazdym NPCem pogadac?
Ellax
Posty: 65
Rejestracja: 14 lis 2012 21:28

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Ellax »

Czy jest w Waszych planach zakodowanie wynagradzania doświadczeniem za czynności inne niż wyłącznie zadania i walka?
- zbieranie ziół,
- uczenie języków,
- rąbanie drzew,
I inne, w przyszłości dostępne czynności?
Zawsze musi być jakiś cel, żeby odczuwało się chęć.
Awatar użytkownika
Nazira
Posty: 199
Rejestracja: 12 lut 2012 01:11

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Nazira »

A ja mam dwa pytania odnośnie naszych zwierzaków, które frapują mnie już od jakiegoś czasu.
1. Dlaczego nie można wysyłać zwierzaka na pocztę podczas walki? Radzimy sobie z dopełnianiem lamp podczas walki, z obsługą plecaka, a nie umiemy powiedzieć zwierzowi żeby przyniósł nam list? Bywa to okropnie upierdliwe kiedy idzie się gdzieś wspólnie pod czyimś dowództwem i żeby wysłać list trzeba wbić się w moment kiedy akurat się nie walczy.
2. Czy góra rozważa opcję poluzowania męczenia zwierząt. Kiedy idzie się gdzieś i trzeba się szybko dogadać nagle okazuje się, że po trzech kursach na pocztę zwierzę jest nie do użytku. Pół biedy jeśli ma się niedaleko pocztę lub kogoś ze zwierzakiem. Ale problem zaczyna się gdy tego nie ma.

Z góry dziękuje za odpowiedź :)
Nazira z Val'Kare, Zarzadczyni Zajazdu 'Bialy Kiel', Naczelna Wiedzma 'Bialego Kla', smoczyca.<3
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Aleksa »

Zapytam jeszcze tak na podsumowanie,

Jakie kolejne najblizsze zmiany planujecie, mozecie uchylic rabka tajemnicy? :)
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Allrauna
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2009 17:32

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Allrauna »

Czy zdobyta wiedza przyspieszy exp na danych mobach czy wrecz odwrotnie? Zasadnicze pytanie ;)
Awatar użytkownika
Vergel
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2015 12:11

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Vergel »

Postać na niejedno widział zabijała 3-4 moby danego rodzaju na poziom postępów.
Po włączeniu opcji przyrostu formy poprzez walkę zabiłem ich 12 i nadal moja postać jest w przeciętnej formie.
Aż tak przycięliście tego ekspa dla niejedno-gpków?...
Awatar użytkownika
Isil
Posty: 214
Rejestracja: 17 mar 2014 10:19

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Isil »

A ja zapytam o stwory pokoniunkcyjne i wycinanie z nich bebechow.
Przed zmianami z pajakow kolo Bodrogu moglam wycinac odnoza, oczy i gruczoly, teraz tylko odnoza i oczy; z endriag kly, teraz nie moge.
To blad czy raczej skutek uboczny zaszlych zmian?
Edith: Albo poprostu biednemu wiatr w plecy bo taki system wiedzy... I sie przebalansowalo na niekorzysc. :?
"Umiesz sobie wyobrazic Isil na czele zbrojnej bandy, ktora udaje sie w swiat mordowac? (...) Jeszcze w polowie marszu zaczelaby spiewac, a jak doszloby do potyczki, to domagalaby sie kultury i kwiatow. To sie nie uda."
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Rafgart »

Daleylia pisze:A czy korzystając z tego, że tak chętnie odpowiadacie dziś na nasze pytania, mogę ponowić swoje pytanie odnośnie rozdawania monet w grze? Czy są jakieś ograniczenia? Czy mogę stanąć na środku Nuln i oddać monety komukolwiek?
Jesli nie lamie to zasad muda, to oczywiscie mozna.
Danthe pisze:Czy pelna wiedze mozna uzyskac z jednego zrodla? Np tylko z biblioteki, albo tylko z walki, czy trzeba wykorzystac wszystkie mozliwe? Rowniez wszystko zobaczyc i z kazdym NPCem pogadac?
Zalezy od typu wiedzy. Te obecnie dostepne mozna teoretycznie uzyskac w pelni tylko samej z walki. Jednak oznaczaloby to lata ciaglego bicia bardzo trudnych przeciwnikow. Pozostale dwa zrodla wiedzy (biblioteki i eksploracja) pelnia wiec funkcje uzupelniajaca. Suma wiedza ze wszystkich zrodel moze przekraczac 100, wiec jesli ktos uzyska bardzo duzo z walki, to nie musi wszystkiego ogladac.
Byc moze niedlugo pojawia sie jednak typy wiedzy, ktore opieraja sie tylko na eksploracji i/lub bibliotekach.
Ellax pisze:Czy jest w Waszych planach zakodowanie wynagradzania doświadczeniem za czynności inne niż wyłącznie zadania i walka?
- zbieranie ziół,
- uczenie języków,
- rąbanie drzew,
I inne, w przyszłości dostępne czynności?
Nie.
Nazira pisze:A ja mam dwa pytania odnośnie naszych zwierzaków, które frapują mnie już od jakiegoś czasu.
1. Dlaczego nie można wysyłać zwierzaka na pocztę podczas walki? Radzimy sobie z dopełnianiem lamp podczas walki, z obsługą plecaka, a nie umiemy powiedzieć zwierzowi żeby przyniósł nam list? Bywa to okropnie upierdliwe kiedy idzie się gdzieś wspólnie pod czyimś dowództwem i żeby wysłać list trzeba wbić się w moment kiedy akurat się nie walczy.
2. Czy góra rozważa opcję poluzowania męczenia zwierząt. Kiedy idzie się gdzieś i trzeba się szybko dogadać nagle okazuje się, że po trzech kursach na pocztę zwierzę jest nie do użytku. Pół biedy jeśli ma się niedaleko pocztę lub kogoś ze zwierzakiem. Ale problem zaczyna się gdy tego nie ma.

Z góry dziękuje za odpowiedź :)
Wszystko ma swoje ograniczenia, zwierzeta pocztowe rowniez. I nie bedzie tu nic zmieniane.
Aleksa pisze:Zapytam jeszcze tak na podsumowanie,

Jakie kolejne najblizsze zmiany planujecie, mozecie uchylic rabka tajemnicy? :)
Na te chwile zadne duze zmiany nie sa planowane. W najblizszym czasie chcialbym przygotowac nowa wersje klienta WWW.
Allrauna pisze:Czy zdobyta wiedza przyspieszy exp na danych mobach czy wrecz odwrotnie? Zasadnicze pytanie ;)
Przyspieszy.
Vergel pisze:Postać na niejedno widział zabijała 3-4 moby danego rodzaju na poziom postępów.
Po włączeniu opcji przyrostu formy poprzez walkę zabiłem ich 12 i nadal moja postać jest w przeciętnej formie.
Aż tak przycięliście tego ekspa dla niejedno-gpków?...
Ilosc doswiadczenia na punkt formy jest taka sama niezaleznie od poziomu, wiec i wysilek powinien byc dosc zblizony. Tak jak juz napisalem wyzej, dla postaci na niskich poziomach nie ma zaleznosci, ze postep do punktu formy ma sie jak 1 do 1.
Isil pisze:A ja zapytam o stwory pokoniunkcyjne i wycinanie z nich bebechow.
Przed zmianami z pajakow kolo Bodrogu moglam wycinac odnoza, oczy i gruczoly, teraz tylko odnoza i oczy; z endriag kly, teraz nie moge.
To blad czy raczej skutek uboczny zaszlych zmian?
Edith: Albo poprostu biednemu wiatr w plecy bo taki system wiedzy... I sie przebalansowalo na niekorzysc. :?
Musisz uzupelnic wiedze o pokoniunkcyjnych poprzez eksploracje, bo nie zostala ona automatycznie przeniesiona (nie bylo wiadomo co kto wczesniej juz zobaczyl).
Awatar użytkownika
Vergel
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2015 12:11

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Vergel »

Dzięki za wytłumaczenie, już ogarniam.
Kolejne - miało nie być ekspa podczas orania formy, a tu:

Kod: Zaznacz cały

> Poczyniles minimalne postepy, od momentu kiedy wszedles do gry.
> Jestes w dosc dobrej formie.
> Wykorzystujac dogodny moment wyprowadzasz celne ciecie posrebrzanym dlugim mieczem w malego beczkowatego gremlina, masakrujac go w oslizgle cialo.
Maly beczkowaty gremlin umarl.
Zabiles malego beczkowatego gremlina.
Koncentrujesz sie na walce z szybkim beczkowatym gremlinem.
Wykorzystujac dogodny moment wyprowadzasz celne pchniecie posrebrzanym dlugim mieczem w szybkiego beczkowatego gremlina, raniac go w oslizgle cialo.
Szybki beczkowaty gremlin jest w dobrym stanie.
Poczyniles nieznaczne postepy, od momentu kiedy wszedles do gry.
Jestes w dobrej formie.
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Dhogrin »

Pytanie o +cechy. Czy to daje punkty doświadczenia z przelicznikiem z formy 1:1, że wychodzimy na tym tak, jakbyśmy zamiast wbicia 6 punktów formy wbili 6 nieznaków? Czy jest to wersja z mniejszym lub większym bonusem?
Zablokowany