Pytania do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Gumrak
Posty: 29
Rejestracja: 27 lip 2012 13:31

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Gumrak »

Czy coś się dzieje niedobrego z serwerem dzisiaj?
Od 9 do teraz duże lagi, zrywanie, niemożność połączenia się z serwerem na kilkadziesiąt sekund po zerwaniu. Z tego co widzę, to większość grających ze mną ma podobnie. Prosiłbym o rzucenie okiem czy wszystko jest w porządku.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Herenvarno »

Czy po zmianie agresywności niektórych mobków, z powodu zwiększenia w ten sposób trudności ubicia takiego przedstawiciela**, została zwiększona pula expa za nie***?

* - z "atakuj, jeśli ktoś z twego gatunku jest atakowany " na "atakuj zawsze"
** - tym bardziej jeśli występuje stadnie
*** - z punktu widzenia postaci zaczynajacej wedrowke, gdzie pojedynczy przedstawiciel moze stanowic wyzwanie, a znalezienie pojedynczego osobnika jest rownoznaczne z przejsciem przez pozycje wiekszych grup mobow.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Gertruda
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2012 11:58

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Gertruda »

Haern pisze:Natsume (umiejętności walki z bestiami chaosu): kiedy zmiany zostaną zakończone; prawie nigdy nie podajemy terminów żadnych planowanych zmian, i to się raczej nie zmieni, ze względu na hobbystyczną naturę naszych działań na Arkadii.
(...)
Czy bedziecie tacy mili i powiadomicie nas, kiedy te zmiany zostana zakonczone i wzrost tych umiejetnosci znow bedzie dzialal? ;)
Regnar
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2015 20:35

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Regnar »

Gertruda pisze:
Haern pisze:Natsume (umiejętności walki z bestiami chaosu): kiedy zmiany zostaną zakończone; prawie nigdy nie podajemy terminów żadnych planowanych zmian, i to się raczej nie zmieni, ze względu na hobbystyczną naturę naszych działań na Arkadii.
(...)
Czy bedziecie tacy mili i powiadomicie nas, kiedy te zmiany zostana zakonczone i wzrost tych umiejetnosci znow bedzie dzialal? ;)
Dlaczego naliczanie do tych umiejetnosci zostalo wylaczone? Skoro w tym gmeracie to moze do czasu az przestaniecie gmerac wlaczycie naliczanie po staremu? Teraz mamy sytuacje w ktorej gracze ktorzy dorobili sie wczesniej tych umow maja przewage nad tymi ktorzy tej umiejetnosci z niewiadomych przyczyn nie moga "podniesc" a tym samym nie maja mozliwosci wyciecia z pokoniunkcyjnych npcy roznego rodzaju szczatkow i ich pozniejszej sprzedazy.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2015 08:45 przez Regnar, łącznie zmieniany 1 raz.
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Yves »

Czy wszystkie NPCe, które ujawniają swoje imiona, służą w jakimś celu? Tzn. trenują, opowiadają o świecie, doświadczeniach, dają zadania, pochodzeniówki. Mam bowiem wrażenie, że niektóre istnieją tylko dla paczek. Pytam ze względu na to, że czasem chciałbym wyciągnąć jakieś ciekawostki i informacje od NPCa, ale nie wiem czy takie działania mają sens.

Czy czarodzieje ustalali kiedykolwiek historię połączenia domen Starego Świata i Ishtar? Zawsze gdy wymyślałem historię postaci, trudno mi było ustosunkować się do współistnienia światów. Jak? Jakieś portale, zakrzywienia czasoprzestrzeni? Przecież obie domeny mają Wielki Ocean/Morze po stronie zachodniej. Sam mam pomysł na uzasadnienie, logiczny i sensowny, tak w razie czego. ;)
Po cóż Ci jad z ust sączyć? Czyż serce to nakazało?
Oczyść swe myśli dziecko, byś martwym za życia nie było.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Haern »

Herin pisze:Czy moglibyście stworzyć/wypracować lepszy mechanizm ostrzeżeń o Apokalipsie?
Pady (zarówno odłączenie wtyczki serwera jak i zamknięcie się programu Arkadii) nigdy nie są przewidziane, zapowiedziane ani planowane.
Herenvarno pisze:Czy po zmianie agresywności niektórych mobków, z powodu zwiększenia w ten sposób trudności ubicia takiego przedstawiciela**, została zwiększona pula expa za nie***?
Nie, i nie zostanie.
Gertruda pisze:Czy bedziecie tacy mili i powiadomicie nas, kiedy te zmiany zostana zakonczone i wzrost tych umiejetnosci znow bedzie dzialal? ;)
Naturalnie.
Regnar pisze: Dlaczego naliczanie do tych umiejetnosci zostalo wylaczone? Skoro w tym gmeracie to moze do czasu az przestaniecie gmerac wlaczycie naliczanie po staremu? Teraz mamy sytuacje w ktorej gracze ktorzy dorobili sie wczesniej tych umow maja przewage nad tymi ktorzy tej umiejetnosci z niewiadomych przyczyn nie moga "podniesc" a tym samym nie maja mozliwosci wyciecia z pokoniunkcyjnych npcy roznego rodzaju szczatkow i ich pozniejszej sprzedazy.
Było już tłumaczone. Trwają prace, i póki nie zostaną zakończone, nie ma technicznej możliwości włączenia naliczania tych umów. Nie stosujemy w takich kwestiach półśrodków czy jakiegoś rodzaju prowizorycznych mechanizmów tymczasowych. Kwestia tych umiejętności nie jest aż tak kluczowa, by robić z tego poważny problem - musicie jeszcze trochę wytrzymać.
Yves pisze:Czy wszystkie NPCe, które ujawniają swoje imiona, służą w jakimś celu?
Nie.
Yves pisze:Czy czarodzieje ustalali kiedykolwiek historię połączenia domen Starego Świata i Ishtar?
Według mojej wiedzy - nie.
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Hurio »

Czy limit wagi noszonego sprzetu u nozownika zostaly zmienione, czy to jest tylko odczucie paru osob?
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Rafgart »

Gerdia pisze:
Ethel pisze:[...]Otoz problem jest tej natury: mam postacie A i B, moj kolega ma postacie X i Y. Postacie A i X sa w jednej gildii i mnostwo razem gramy. Postacie B i Y z kolei logujemy czasem, zeby przemielic exp w jakiejs innej czesci swiata. Watpliwosc pojawila sie taka, ze byc moze nie jest mile widziane, ze gracze graja w tym samym gronie graczy, nawet jesli swiaty postaci sa od siebie rozdzielne.
W skrocie: czy niewlasciwie interpretuje "grupe osob" jako "grupe postaci"? Bardzo prosilabym o odpowiedz.
Wracam do tego pytania, bo wątpliwości w tej kwestii porusza coraz więcej osób, a nie dopatrzyłam się odpowiedzi na to pytanie.

Pozdrawiam,
G. :twisted:
$7 Zabronione jest rozpowszechnianie z zalozenia niedostepnych dla graczy
informacji. Dotyczy to zarowno mechaniki muda jak tez tozsamosci
wlasciciela postaci i/lub konta. W sytuacji gdy inni gracze wiedza, ze
jakies postaci maja tego samego wlasciciela, bedzie on traktowany jako
osoba odpowiedzialna za wszystkie wynikajace z tego faktu konsekwencje.
$5 Zabronione jest mieszanie swiata rzeczywistego ze swiatem muda.
W szczegolnosci dotyczy to utozsamiania postaci z gry z osoba jej
wlasciciela i przenoszenia pomiedzy nimi sympatii lub antypatii.
W takiej sytuacji obie powyzsze zasady sa lamane.
Einholt pisze:Witam,
zastanawiam sie czy ktokolwiek na gorze kontroluje zachowanie graczy w stosunku do innych graczy (tak mam na mysli glownie zabijanie). Fakt, uwolnienia zawodow do ilus tam % moze dac komus przekonanie, ze pojecie 'gracza GP' juz nie istnieje i wyzwolic zachowania wczesniej sankcjonowane. Pytam poniewaz juz druga osoba w ostatnim czasie, z ktora mialem stycznosc w grze, mowi mi ze daje sobie spokoj z Arkadia bo ma dosc notorycznego atakowania/zabijania, bo ktos sobie cos ubzdural/pomylilo mu sie. Zdaje sobie sprawe, ze PK jest nieodlacznym aspektem gry, nie znaczy to jednak, ze osoby, ktore na nie checi nie maja musza sie ograniczac do gildii niebojowych by go uniknac. Czy w waszym rozumieniu nie ma na Arkadii miejsca dla osob, chcacych byc rycerzem, zabojca czy obronca starszych ras czy nawet ogrem czy mutantem, a nie majacych zamiaru w tym uczestniczyc? Szczerze mnie to juz wkurza.
Arkadia jest gra multiplayer i opiera sie na relacjach miedzy postaciami graczy, w tym na konfliktach miedzy nimi. Nie ma i nie bedzie grupy osob z tego wylaczonej.
Za kontrolowanie zachowania graczy odpowiada Mistrz Gry. Dziala na podstawie zasad gry oraz tego co zglaszaja gracze. Nie bedzie reakcji MG, jesli gracze nie zglaszaja problemow lub nie znaja zasad, bo nie raczyli ich przeczytac. Na przyklad w zasadach dotyczacych zabijania nie ma nic o 'graczach GP' ani o sile postaci, wiec uwolnienie zawodow nic nie moglo zmienic.
Hurio pisze:Czy limit wagi noszonego sprzetu u nozownika zostaly zmienione, czy to jest tylko odczucie paru osob?
Nie zostal zmieniony.
Veronica
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2009 16:29

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Veronica »

Czy mogę prosić o poprawienie funkcji skarbnika w gildii VR? Zgłaszałam problem na arkadii (zarówno osobiście, jak i przez czempiona) i przez ponad 4 miesiące nie udało mi się uzyskać pomocy w tej sprawie.

W obecnej chwili mam tytuł ‘Poczatkujacy Skarbnik’, co po 10 latach pełnienia funkcji skarbnika oraz wydaniu około 200 mithryli na wykupienie najwyższego dostępnego tytułu wydaje mi się dosyć kuriozalne.

Tytuł zresetował się po zmianie zawodu. Rozumiem ze jakieś założenia odnośnie uzależnienia tej funkcji od zawodu kupca zostały poczynione w trakcie przeróbki gildii około 10 lat temu, ale obecnie zmiany te wydają się niedopasowane do standardów panujących w innych stowarzyszeniach (gdzie funkcje nie zalezą od zawodu).

Ponadto, jako chyba najdłużej grająca osoba z zawodem kupca poza CKN'em mogę z duża pewnością stwierdzić ze granie tym zawodem w stowarzyszeniu bojowym jest w zasadzie pozbawione sensu i w związku z tym uzależnianie funkcji gildiowej od niego uważam za błędne. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że na początku w gildii gladiatorów nie było takiego ograniczenia i funkcję skarbnika mogła pełnić osoba z dowolnym zawodem.

Będę niezmiernie wdzięczna za przyjrzenie się tej kwestii raz jeszcze i pomoc, mam nadzieję, że uda się znaleźć rozwiązanie tego problemu.
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 185
Rejestracja: 12 lut 2009 21:57

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Gunnar »

Pytanko do ostatnich zmian:
Czy za pomocą formy można zniwelowac ograniczenia (tygodniowego) stazu w zawodzie? Czyli jest mala postac, wziela zawod, expi kosmicznie szybko i dzieku wrzucaniu punktow w forme i relogom moze wyrobic max staz w tydzien?
Zablokowany