Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Drobne pomysly

Post autor: Herenvarno »

A moze (nie, nie natrzasam sie i nie zartuje) dodatkowa komenda 'dobij"?
Dzialajaca tylko miedzy graczami, nie na NPC.
Skoro dla pewnosci system wymagal wklepywania dwa razy 'zabij" to czemu finalnie nie wymaga "dobij"?
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Torn
Posty: 80
Rejestracja: 18 lis 2013 10:16

Re: Drobne pomysly

Post autor: Torn »

Mam luźny, aczkolwiek populistyczny pomysł odnośnie zapłaty za wóz.
Zamiast stałej opłaty rozliczenie godzinowe. Wszystko jak do tej pory, tylko przy zwrocie kaucji usługodawca zwracałby również monety za niewykorzystany czas.
Taki luźny pomysł zapewne mający wiele wad i niemożliwy do realizacji. :)
Tintin++ mud client
Bonkil
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2015 23:37

Re: Drobne pomysly

Post autor: Bonkil »

Witam, ktos wspomnial o wymogach do obecnych wolnych zawodow, co jest niezlym pomyslem. Nie trzeba nic nikomu utrudniac, dodac tylko do kazdego trenera zadanie, albo zlecenie pokonania jakiegos monstra, ktore wskaze, i przyniesienie z niego trofeum w dowod uznania otrzymujac etat, a wlasciwie mini etat. Albo tak jak przy etacie, pokonales stwora i czujesz ze udowodniles cos sobie i swiatu, masz etat u trenera X. Zeby pokonac stwora, trzeba rzecz jasna wiecej niz siebie samego :), ale bez wiekszych ceregieli.
Teraz nie ma zadnego "przejscia" miedzy zoltkiem a zawodem, co powinno byc naprawione, bo wszystko ma swoje naturalne ograniczenia lub restrykcje, czego wyglada na to, brakuje teraz zawodom.
Zasluzenie tego typu na zawod u trenera, pozwoli nam bardziej docenic skarb jaki otrzymalismy, a wlasciwie na jaki zapracowalismy sobie w tym momencie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: Drobne pomysly

Post autor: Xion »

Bonkil pisze:Teraz nie ma zadnego "przejscia" miedzy zoltkiem a zawodem, co powinno byc naprawione, bo wszystko ma swoje naturalne ograniczenia lub restrykcje, czego wyglada na to, brakuje teraz zawodom.
Aktualnym, całkowicie wystarczającym "przejściem" między żółtkiem a zawodem jest czas, który trzeba spędzić na graniu daną postacią żeby wyidlowac staż, jak również ilość mithryli niezbędnych do wytrenowania umów. Jak dla mnie - zupełnie rozsądne ograniczenia lub restrykcje.
Życie jest sumą przypadków.
Kurpen
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2014 21:43

Re: Drobne pomysly

Post autor: Kurpen »

Witam serdecznie
Nie wiem czy pomysl byl juz zarzucany. Ale w dobie dzisiejszej "szybkosci dzialania" w zyciu, nikt raczej sobie nie liczy (a musi to robic) ile czasu spedza na danej postaci (by byc pewny wyidlowania stazu). Czy moze szanowne grono czarodziejow myslalo o zrobieniu w gzpomoc dopisku z opisowym zawarciem czy staz zostal juz zrobiony czy tez b niewiele zostalo Ci do osiagniecia stazu w tym tygodniu, bardzo duzo itp/itd.
Wydaje mi sie to rozsadne, a ludzie nie beda idlowac bezsensownie zastanawiajac sie czy juz zrobili staz czy tez nie.
Pozdrawiam
Kurpen
Urisiel

Re: Drobne pomysly

Post autor: Urisiel »

Tak myślę, że mógł by być zwiększony um praktyczny w postaci ocena bestii chaosu, bo obecnie max jest nieźle, a i tak nie rozróżniamy większości potworów po pełnej nazwie. Zawsze to jakieś urozmaicenie i coś do roboty na arce :) Walka z bestiami chaosu w sumie nie wiem czy coś daje :) Pewnie by to zajęło trochę roboty z opisami, z wrażliwościami tych stworów, ale z drugiej strony chyba nie ma ich, aż tak dużo.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 223
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drobne pomysly

Post autor: Ethel »

Nie wiem czy zwrociles uwage, ale Rafgart pisal kilkakrotnie na forum, ze um zostal tymczasowo wylaczony. Wniosek jest wiec taki, ze ktos juz nad tym pracuje :-)
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Drobne pomysly

Post autor: Tercoral »

Z cyklu glupie pomysly ktore mogly by sie udac.

Jako ze gp maja juz solidna dawke umow to moze dodac by zamiast dopelnienia zawodu o te 25% nakladke jakas. Typu "elitarka"
typu miecznik ->
Wiedzmin (wieksze uniki)
dowodca (zwiekszone druzynowki)
weteran (zwiekszone miecze czy dodatkowe topory)

Nakladka moze tez zmniejszac pewne umy. No i jest dostepna tylko w gildii.
Tęczowe serce... :oops:
Urisiel

Re: Drobne pomysly

Post autor: Urisiel »

Mam taki pomysł, bo w sumie raczej to nikomu nie przeszkadzało by, nie miało by wielkiego wpływu na mechanika mude. Mianowicie proszę o zmianę przy medytacji - jesteś epicko, nadludzko zręczny, by był opis b dużo, dużo, itp. A nie Twoja siła osiągnęła nadludzki poziom. Myślę, że to nie jest jakiś wielki problem, a wielu by taka drobna zmiana ucieszyła.
Awatar użytkownika
Cyzel
Posty: 97
Rejestracja: 26 sie 2014 18:41

Re: Drobne pomysly

Post autor: Cyzel »

Maly pomysl zwiazany z wprowadzeniem wiedzy. Moze by powrocic do wycofanego juz "bonusu" (czy jak to tam zwal) zwanego rybolostwem, tym razem w formie wiedzy?

Mozna by rowniez do "wiedzy" przesunac um palenie - jako wiedza o tytoniu (a przynajmniej zlikwidowac spadanie tego uma, lub drastycznie zmniejszyc spadania tego predkosc).
Spod mokrego kaptura, miast skołtunionej brody, wyzierał długi i spiczasty nos, niezawodnie określający przynależność posiadacza do starej i szlachetnej rasy gnomów.
ODPOWIEDZ