Garsc pomyslow drobnych

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Garsc pomyslow drobnych

Post autor: Pulp »

Eve pisze:Zakładając, że każdy jest szanujący się i ma takioe skrypty/klienta.
A jestem przekonana, że nie (np. ja nie mam, ale co tam;) ).
Znaczy co, Twoj klient nie wyswietla tekstu? (ze nie wiesz gdzie sie zatrzymala akcja gy stracisz polaczenie) czy nie obsluguje kolorkow (w tym przypadku gratz jesli potrafisz sie polapac co sie dzieje, bo ja bym nie wysprzeglil bez kolorkow przy ilosci tekstu jaka potrafi mnie zasypac mud)?
I swoją drogą piszecie o dwóch sprawach.
Pulp o "zerwaniu linka" czyli mozna "odnowić kontakt z rzeczywistością" w tym samym punkcie itp.
Rafgart o wylogowaniu. Wtedy to by było zupełnie bez sensu.
Na początku chyba tak, ale poźniej pisał o lokacjach ze statuami, więc zostaem zrozumiany.
Swoją drogą bez opcji, że się chce mieć coś takiego włączonego też sie to mija z celem przez własnie wyżej wymienione rzeczy typu ide za prowadzacym i 3 min nie klepie "i" ;).
Od poczatku zaznaczam ze to ma byc opcja.
Pytanie tylko czy 1) to coś trudnego do zrobienia, bo ja nie wiem jak to wygląda i 2) czy warto teraz zaczynać kolejną sprawę skoro zdecydowana większość jest za załataniem starego, żeby było na czym siać :mrgreen: .
To raczej nie ingeruje w inne elementy wiec jesli sa jakies przeciwwskazania to:
a) za duzo roboty
b) mechanizm sprawdzania idla/przepelnione lokacje ze statuami zbytnio obciaza muda
Gość

Re: Garsc pomyslow drobnych

Post autor: Gość »

Pulp pisze: 3. Dodac opcje ping +/-
Gdy wlaczona, arkadia zerwie linka w przypadku nieaktywnosci 3-minutowej lub dluzszej. Zeby postac nie stala na trakcie pol godziny czekajac na zgona, gdy komuś umrze łącze a arka tego nie zauwazy.
Przy okazji czegoś takiego przydałoby się jakieś polecenie, które można wysyłać legalnie automatem - coś w rodzaju komendy ping właśnie. Powiedzmy "ping", arkadia na coś takiego mogłaby odpowiadać "pong". Skąd to się bierze - czasami zdarzało mi się grać w mudy z łącza, na którym połączenia padały po kilku sekundach nieaktywności - na niektórych mudach mogłem sobie zupełnie legalnie wysyłać co kilka sekund jakąś zdefiniowaną komendę i gagować wynik co skutecznie zabezpieczało przed niepoprawną konfiguracją routerów. Na Arkadii nie można stosować tego typu mechanizmów - stąd też wykluczone było odpoczywanie na trakcie przy noszeniu paczek.
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Garsc pomyslow drobnych

Post autor: Pulp »

Idl na ticku jest nielegalny, wiec chodzi raczej o komende, ktora nie zresetuje aktywnosci postaci, ale odbije jakis tekst podtrzymujac aktywnosc polaczenia.

Też mialem kiedys takie zryte łącze. Wysyłałem pusta linie na ticku bo inaczej nie szło grać i... dostalem piorunem podczas przegladania www, bo wiz sie znerwował, że jestem aktywny a nie reaguje.
Thalon
Posty: 65
Rejestracja: 14 lut 2009 04:50

Re: Garsc pomyslow drobnych

Post autor: Thalon »

A ja pozwole sobie opisac moj malutki pomysl.
Od kiedy gram, zawsze draznil mnie komunikat, ze dostalem od kogos tam poczte (nawet jak jestem kilka poziomow pod ziemia na ten przyklad.
I taki pomysl.
Zablokowac informacje o otrzymaniu listu (chcesz sprawdzic czy jest nowa poczta idz na poczte)
Zwiekszyc ilosc punktow z golebiami i innymi gryzoniami, ale zeby nie bylo zbyt latwo ograniczyc ilosc linijek tekstu, ktory bede one gryzonie i ptaki przenosic do kilku.
I tak oto malym wysilkiem bylo by bardziej klimatycznie.
To pisalem ja Thalon.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Garsc pomyslow drobnych

Post autor: Eve »

Jest to urealnienie gry, które wg mnie nie przejdzie. Arka tak naprawdę nie będzie i nie może być w pełni realna. Od razu nasuwa mi się zwiększenie komunikacji pozaarkowej, bo pocztą nie będzie można się skontaktować.

To napisałam ja. :ugeek:
Thalon
Posty: 65
Rejestracja: 14 lut 2009 04:50

Re: Garsc pomyslow drobnych

Post autor: Thalon »

Dlatego napisalem zeby zwiekszyc ilosc zwierzatek mogacych wlazic do pomieszczen, jaskin i takich tam.
Jezeli bedziesz chcial napisac list do ulubionej elfki.....mozesz pisac jak do tej pory.
Jezeli chcesz wezwac kogos na popijawe w okolicznych karczmach czy na wyprawe...wysylasz szczura czy innego nietopyrza i po klopocie.
Nie widze problemu, zeby golebierze sprzedawali obok ptaszkow np nietopyrze, ktore moga wlatywac do jaskin i innych zakamarkow.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Garsc pomyslow drobnych

Post autor: Eve »

Ja też nie widzę problemu, żeby wlatywały do zakamarków;)
Chociaż pamiętam, że był już temat o tym i była mowa, że brak powszechności w niektórych wypadkach powoduje, że wzrasta
prestiż futrzaka;) Mi obecnie pasuje jak jest chociaż niektóre chętnie był dostała w swoje ręce. Ale to już nie na temat.
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: Garsc pomyslow drobnych

Post autor: Xion »

Thalon:

Pomysł niepotrzebnie komplikujący i utrudniający grę. Jak już chcesz urealniać, to nie zapomnij o wprowadzeniu śmierci postaci z głodu/pragnienia. To bardzo nierealne, że tego nie ma. Jedźmy po całości, nie ograniczajmy się tylko do poczty.
Życie jest sumą przypadków.
Thalon
Posty: 65
Rejestracja: 14 lut 2009 04:50

Re: Garsc pomyslow drobnych

Post autor: Thalon »

Mozesz wyjasnic w jaki sposob skomplikuje ci to zycie?
Patrze, patrze i nie widze tu zadnych komplikacji.
Vayneela
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2009 19:56

Re: Garsc pomyslow drobnych

Post autor: Vayneela »

To może ja powiem, jak mi to może skomplikować życie.

1. Wybywam sobie gdzieś daaaleekoo od poczty, właśnie po to, żeby do niej nie łazić, żeby mieć wymówkę, że nie mogłam odebrac, że coś tam, coś tam.

2. Teraz nie widzę, że piszą, za to ślą mi zwierzaki:
- mam przy sobie małe zoo
- ktoś wie, że przeczytałam, bo zwierzak dotarł, więc już nie wypada udawać,
że jakoś umknęło.

3. Jak już dopadnę tę pocztę to mam z pół godziny w plecy na porządkowanie listów, bo jak zwierzak dotarł, a nie odpisała to trzeba wysłać list!

Myślę, że osoby, które dostają sporo listów będą przeciwne takiemu rozwiązaniu.

v.
ODPOWIEDZ