JESTEŚ NOWY? PRZYWITAJ SIE! :)

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Angauriela
Posty: 29
Rejestracja: 08 maja 2015 10:06
Lokalizacja: Pyrlandia
Kontakt:

Re: JESTEŚ NOWY? PRZYWITAJ SIE! :)

Post autor: Angauriela »

Ech, obawiam się, że nie do końca zrozumiale sformułowałam swoje wypwiedzi.
Przede wszystkim, nie zamierzałam prezentować postawy roszczeniowej, a jedynie zaapelować o odrobinę rozwagi przy dobieraniu celów. Serio, jaka jest szansa, że elfka spokojnie łowiąca sobie ryby na południowych nabrzeżach Novigradu, to ta sama straszliwa przedstawicielka Scoia'tael, która tylu osobom napsuła krwi? :P
(Morholcie, w przypadku twego podwładnego zrespawnowałam się w karczmie, tuż po Apokalipsie i zostałam z miejsca zaatakowana. Nie jestem pewna, co ci powiedział, faktem jednak jest, że atakować przestał, gdy nauczona poprzednimi doświadczeniami, przedstawiłam mu się. Dopiero wtedy przestał i stwierdził, że mnie z kimś pomylił. Krótko potem wpadłam na twą postać i jakoś udało się sprawę rozwiązać kulturalnie, za co jestem niezmiernie wdzięczna).
Do administracji nie zamierzam biegać z każdą pierdołą, a jedynie sprawami stanowiącymi jawne naruszenie Zasad (jak atak bez podania przyczyny). Jakoś inne zatargi ingame, rozpoczęte w sposób klimatyczny, udało mi się rozwiązać w sposób klimatyczny i nie zamierzam w związku z tym szerzej się nad nimi rozwlekać.

Prawdę powiedziawszy, wspomniałam o całym zajściu raczej w charakterze ciekawostki-upierdliwostki, gdyby temat nie został pociągnięty dalej, zapewne bym się tak nie "rozpędziła" (Boziu broń, żebym kogokolwiek oskarżała o taki rozwój dyskusji!)
Mikkel - nie zabili, bo 2 razy zwiałam, raz się przedstawiłam. :p

I z tego miejsca chciałabym zakończyć swój udział w tej dyskusji, jak również przeprosić za nieporozumienie. Jeśli ktoś czuje taką potrzebę, chętnie podyskutuję na PW. :)
Lecz cieniom zbrakło nagle sił, a cień się mrokom nie opiera!
I powymarły jeszcze raz, bo nigdy dość się nie umiera...
I nigdy dość, i nigdy tak, jak tego pragnie ów, co kona!...
I znikła treść — i zginął ślad — i powieść o nich już skończona!
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: JESTEŚ NOWY? PRZYWITAJ SIE! :)

Post autor: Zurwen »

To jest przykład zachowania, które staramy się tępić - Arkadia to nie Quake, jak ktoś chce sobie atakować kogo popadnie (bo opis się zgadza z bindem), to może niech lepiej jednak przerzuci się na Quake. Arkadia jest grą RPG, gracz powinien odgrywać swoją postać, szczególnie w relacjach z innymi graczami, a nie naparzać bindy.

Dlatego osobiście uważam, że każdy uzasadniony przypadek powinien być do MG zgłaszany. Jest za to wiele sytuacji, gdy takie zgłoszenia nie są uzasadnione.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: JESTEŚ NOWY? PRZYWITAJ SIE! :)

Post autor: Paulie »

Tak tylko przypomne Morholt:
Zabicie drugiej postaci jest uznawane za ostateczność przy rozwiązywaniu konfliktów, dlatego też obowiązkiem gracza jest uzyskać przed atakiem absolutną pewność, że nie dojdzie do żadnej pomyłki.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Urs
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011 17:05

Re: JESTEŚ NOWY? PRZYWITAJ SIE! :)

Post autor: Urs »

O czym ta dyskusja... ? Wiekszosc graczy intensywnie uprawiajacych pk jedzie na bindach. Slinia sie jak im blysnie czerwony kolorek.

Kiedy Ty kolego czy kolezanko masz absolutna pewnosc ze atakowana osoba to rzeczywiscie jest wrog ? Szczegolnie jesli nie znasz postaci z imienia...

Jesli by sie kurczowo trzymac zasad to powinienem wyslac kilkadziesiat zgloszen odnosnie bezpodstawnych atakow na moja postac.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2015 17:29 przez Urs, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Einholt
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 15:29

Re: JESTEŚ NOWY? PRZYWITAJ SIE! :)

Post autor: Einholt »

Otoz to. Wcale tez nie jest to specjalnie tepione, a przynajmniej ja tego nie zaobserwowalem.
Morholt
Posty: 127
Rejestracja: 26 wrz 2009 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: JESTEŚ NOWY? PRZYWITAJ SIE! :)

Post autor: Morholt »

Paulie pisze:Tak tylko przypomne Morholt:
Zabicie drugiej postaci jest uznawane za ostateczność przy rozwiązywaniu konfliktów, dlatego też obowiązkiem gracza jest uzyskać przed atakiem absolutną pewność, że nie dojdzie do żadnej pomyłki.
A dlaczego akurat mi o tym chcesz przypominac? Przeczytaj wypowiedz kolezanki jeszcze raz, to zrozumiesz ze my - KS - zachowalismy sie jak najbardziej w porzadku.

Nawiasem mowiac nie tylko w stosunku do kolezanki, a w stosunku do wszystkich nowych postaci o podobnym do wrogow opisie, co przykladowo moze potwierdzic Gerdia.

Mnie natomiast irytuje postawa prezentowana przez niektorych nowych graczy. Moze bezpodstawnie, ale pamietam swoje poczatki - nikomu nie przyszloby nawet do glowy zglaszanie atakow ze strony zakonu za trzymanie broni skavenskiej, czy ze strony SC za bycie czlowiekiem w Novigradzie. A dzis wielka afera, bo ktos dostal jeden cios. Ot i tyle.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: JESTEŚ NOWY? PRZYWITAJ SIE! :)

Post autor: Herenvarno »

Zasady sie zmienily/zostaly poddane wiekszemu rygorowi.
"Dawniej jak gralem...", "za moich czasow..."
"Dawniej", to ponoc ludzkosc w jaskiniach mieszkala. Moze czas sie przeprowadzic?
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: JESTEŚ NOWY? PRZYWITAJ SIE! :)

Post autor: Paulie »

Morholt:
Gdybym ocenial zaistniala sytuacje na podstawie swoich przekonan, to oczywiscie przyznalbym Ci racje, ze w zasadzie nic sie nie stalo. Owe przekonania jednak nie maja w tym przypadku wiekszego znaczenia. Od czasow, gdy zaczynalismy przygode z Arkadia mud zostal znaczaco zmodyfikowany, zmienila sie baza graczy i, co wazne w tym temacie, regulamin gry zostal dostosowany do zmieniajacej sie wizji administracji, a ten pierwszy czlon w okresleniu realiow swiata jako dark fantasy systematycznie zanika. Do czego daze - w mysl obecnie panujacych zasad za atak z binda na postac, ktora ma taki sam opis jak nasz wrog, ale nim nie jest mozesz zostac potraktowany tak samo jak za automaty; ponadto, moim zdaniem, nie powinno miec sie pretensji do gracza za wymaganie przestrzegania przez wspolgraczy narzuconego regulaminu.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: JESTEŚ NOWY? PRZYWITAJ SIE! :)

Post autor: Aleksa »

Bo system jest wadliwy, ludzie tworza baze graczy, ktore pozniej rozsylaja sobie wzajemnie. Mamy dostep do roznych "zezgoni.li", gdzie tez mamy opisy postaci i ich imiona, co wiecej czytajac te logi czesto sa mylone z inna osoba! Ale kazdy i tak sobie to zapisuje, mimo ze sa wadliwe. To jest wlasnie rpgowy problem tej gry, masz opis jak moj wrog? Masz w ryjek na miejscu, ale chwala tym co chca "poerpegowac" zanim Cie zabija.
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Awatar użytkownika
Corrisande
Posty: 15
Rejestracja: 25 lip 2014 15:21

Re: JESTEŚ NOWY? PRZYWITAJ SIE! :)

Post autor: Corrisande »

W kwestii wyjaśnienia drugiego ataku na Panią Elfkę - stoimy sobie spokojnie na nabrzeżu, wpada elfka i atakuje mi kolegę z drużyny - to tyle co ja widziałam na mudzie. Wybaczcie, że nie zapytałam o co chodzi i nie zaprosiłam na kawę, tylko wyjęłam miecz i włączyłam się do walki. Jak tylko prowadzący zaczął krzyczeć, żeby nie bić, to przestałam.
Żadnych bindów i napadania na żółtków - BTW, nie wszyscy grają z klienta webowego, nie wszyscy też mają takie same kolorki ustawione, więc nie każdy widzi, że to zółtek. Mi, dla przykładu, cmud ciągle coś świruje z kolorami.

Przepraszam Panią Elfkę za atak, chociaż skoro gra szyszka, to z checią bym i tak zabiła :mrgreen: ;)
He who sees his own doom can better avoid its path. He who sees the doom of others can deliver it.
Zablokowany