Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Goldfinger »

Rispat pisze: A powinien, bo postać (to dla entuzjastów erpegowych argumentów/kontrargumentów ) wie.
Chyba, że nie wie. Bo np. straciła przytomność, przyszedł wróg i wsadził sztylet w bebechy nieprzytomnemu, śpiącemu itp. Podobnież jak nie wie, jeśli ktoś zaszedł ją od tyłu, zdzielił w głowę i dobił, albo po prostu z zaskoczenia skręcił kark ;) itp. itd.


edit: Aha i nie jestem przeciw pomysłom o ile nie rozjaśniają sytuacji zgona (typu widziałbyś "ktoś zabił Ciebie", a tu masz w pliku zapis kto to zrobił). Ale takie 'rpgowe' wyjaśnienie tego jest naciągane, bo na arce nie ma pełnego realizmu w tym temacie.
Awatar użytkownika
Ovidus
Posty: 104
Rejestracja: 16 mar 2009 12:17

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Ovidus »

Poda wam opis postaci, ktora was ubila, a wy za pomoca "legalnych" skryptow i sposobow dojdziecie z jakiej gildii ten ktos byl. A moze odrazu ma sie wyswietlac imie, opis i przynaleznosc?

Jak dla mnie paranoja.

PS. Tlumacz sobie ze cie dylizans rozjechal.
"Nie ma nic pewniejszego w świecie od błyszczącego złota i zdrady elfów."
Awatar użytkownika
Ovidus
Posty: 104
Rejestracja: 16 mar 2009 12:17

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Ovidus »

Zeby nie bylo ze umieszczam notki bez sensu. Zgony w wyniku, ktorych nie wiecie kto lub co was ubilo, maja bardziej erpegowe znaczenie niz ta linijka tekstu. Jakos nie widze, aby zabojca mial po sobie "wizytowke" pozostawiac.

Podsumowujac.
Wedlug mnie, to jest szukanie dziury w calym.
"Nie ma nic pewniejszego w świecie od błyszczącego złota i zdrady elfów."
Dima
Posty: 30
Rejestracja: 09 kwie 2009 14:50

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Dima »

Ovidus pisze:Poda wam opis postaci, ktora was ubila, a wy za pomoca "legalnych" skryptow i sposobow dojdziecie z jakiej gildii ten ktos byl. A moze odrazu ma sie wyswietlac imie, opis i przynaleznosc?

Jak dla mnie paranoja.

PS. Tlumacz sobie ze cie dylizans rozjechal.
ROTFL... Przeczytaj co napisales.

Ókal po pijaku sensowniejsze rzeczy pisze.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gniot »

Nie rozumiem. :) gdyby mnie ktos zabil a z powodow technicznych nie byl bym w stanie sprawdzic kto (spalony komp/router blebleble) to pisal bym list do wizow z prosba o podanie opisu mordercy ja tu nic dziwnego nie widze. I to ze taka osoba byla by pozniej przez moja postac scigana.

p.s.
i takich przypadkow pare bylo... swego czasu jeden z gnomich wynalazcow zostal zaszlachtowany w windzie przez mcka napisal list i dostal odpowiedz od wizow komu ma dziekowac. :evil:

Dima nie znecaj sie nad Ovidiusem :D
Ostatnio zmieniony 30 lip 2009 14:15 przez Gniot, łącznie zmieniany 1 raz.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Dima
Posty: 30
Rejestracja: 09 kwie 2009 14:50

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Dima »

Ovidus pisze:Zeby nie bylo ze umieszczam notki bez sensu. Zgony w wyniku, ktorych nie wiecie kto lub co was ubilo, maja bardziej erpegowe znaczenie niz ta linijka tekstu. Jakos nie widze, aby zabojca mial po sobie "wizytowke" pozostawiac.

Podsumowujac.
Wedlug mnie, to jest szukanie dziury w calym.
ROTFL x 3.

Zgony w wyniku ktorych nie wiem co mnie zabilo sa bardziej rpgowe niz linijka tekstu?

O co chodzi w tym zdaniu?

No tak. Nasze postacie sa niepelnosprawne. Kiedy pada nam net to postac dostaje skleroze wrodzona oraz trwalego uszkodzenia pamieci. Oddaje ciosy, ale nie wie z kim walczy i nie pamieta jak wyglada przeciwnik.
Awatar użytkownika
Ennyen
Posty: 235
Rejestracja: 14 lut 2009 22:33
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Ennyen »

Mnie tylko rozbawila argumentacja pomyslu :
Z braku reakcji gracza A, gracz B łatwo wywnioskuje, że gracz A albo idluje (co raczej się nie zdarza na ekspowisku), albo padła mu sieć. Gracz B wykorzystuje zatem okazję i zabija bezkarnie gracza A.
Calkowicie chybiona przez co sam pomysl wydaje sie do bani, wymyslcie inna argumentacje ;) Kodowo pewnie nie ma problemu przy nastepnym aktywnym logowaniu wyswietlic linijke z killoga z jakims wydumanym tekstem typu "Budzisz sie z niemilym wspomnieniem lomotu jaki zebrales od blablabla." oczywiscie temu drugiemu tez mogl net pasc ;) Wiec dawac mu tekst "Oo jak dobrze sie obudzic ze wspomnieniem jaki lomot spusciles blablabla".
Dobra, nie ironizuje wspomnien o odkladanych woreczkach i ile ziol w nich bylo, ani ile respawnow npcow zabiles w heroicznej walce gdy padl ci net zanim kolejny snotling dobil cie po ciemku ;) Przekonaliscie mnie. Prawie ;)
Awatar użytkownika
Ovidus
Posty: 104
Rejestracja: 16 mar 2009 12:17

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Ovidus »

Zapomnialem ze na tym forum trzeba pisac "lopatologicznie" i nie na szybko.

Opis wygladu postaci, a imie z tytulami to zupelnie inne rzeczy i o nich pisalem.

To ze ktos cie ubil w taki sposob ze nie jestes w stanie odkryc kto to zrobil jest dla mnie bardziej erpegowe, niz pojawienie sie linijki tekstu: "ubil cie ten i ten".
"Nie ma nic pewniejszego w świecie od błyszczącego złota i zdrady elfów."
Dima
Posty: 30
Rejestracja: 09 kwie 2009 14:50

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Dima »

Wystarczylo pisac poprawnie.
To ze ktos cie ubil w taki sposob ze nie jestes w stanie odkryc kto to zrobil jest dla mnie bardziej erpegowe, niz pojawienie sie linijki tekstu: "ubil cie ten i ten".
Mozesz to rozwinac? Bo nie lapie jak to moze byc bardziej rpgowe od wyswietlenia 'ubil cie ten i ten'.. hmm.. chociaz mozna to wyswietlic np. tak
"Obolaly budzisz sie w karczmie. Przypominasz tylko decydujacy cios zadany przez niebieskiego rudego elfa, po nim straciles przytomnosc". Oł je, zalatwilismy formalnosci rpga ;)
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gniot »

Ale przeciez moja postac dobrze wie kto ja zamordowal :P problem w tym ze akurat moj portal nawalal ;P
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
ODPOWIEDZ