Nowe płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Terb
Posty: 69
Rejestracja: 27 sie 2009 21:15

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Terb »

Ja wróciłem do gry po trzy letniej przerwie i tu od razu takie wejście. Gdybym nie dostał miejsca w Cechu to cały mój wyuczony zawód by przepadł. Ale co z innymi, którzy też już nie mają tyle czasu grać co za młodu, praca, obowiązki i tak dalej, chcieli sobie połazić niezgildiowani, bo już im nie zależy na grze w gildii, a tu nagle zonk i te dosyć ciężko (przynajmniej dla mnie) zdobyte mithryle zaczynają z każdą dobą znikać :D. Zmiany te są dobre, ale nie dla wszystkich, na pewno jest na Arkadii grupa graczy w podobnej sytuacji i teraz żeby zachować te umiejętności muszą szybko sobie szukać "dachu nad głową" albo się pożegnać z zawodem i kasą którą kiedyś włożyli. Wiem, że 70% to nie jest jakoś mało (stan GP aktualny, o ile rozumiem), no ale myśmy na to kiedyś ciułali, grali, a teraz pozostaje grać w arkę i iść gdzieś do gildii grać, ale przy tym pracować na 3/4 etatu, albo olać grę i grać sobie w jakiegoś MMORPGa przez przeglądarkę albo inne Settlersy :P
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Khristoff »

Tak. Właśnie o to chodzi. Gracze maja się skupiać w stowarzyszeniach. Nie jest wcale problem że ktoś mało gra.
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Awatar użytkownika
Terb
Posty: 69
Rejestracja: 27 sie 2009 21:15

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Terb »

A no to fajnie, skoro można miejsce dostać to nie widzę problemu.
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Yves »

Ja niewymownie chciałbym podziękować za zmiany, jednak niestety muszę zrobić to wymownie - słowami: Dziękuję. (Hłe. Dawno tak się nie zasuszyłem.)
Zabieram się do gry WSZYSTKIMI moimi firstami, jak tylko napiszę maturę z matematyki, fizyki i angielskiego na 98,57%. :D

P. S. No i polski na 30%. ;)
Po cóż Ci jad z ust sączyć? Czyż serce to nakazało?
Oczyść swe myśli dziecko, byś martwym za życia nie było.
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Trfog »

Dziekoweczka za PA. Szczegolnie dla Haerna. :D

I ekipy z fiata. :D
Awatar użytkownika
Kallian
Posty: 17
Rejestracja: 25 lut 2009 15:52
Lokalizacja: Kaer Trolde

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Kallian »

Dzięki za PA i poprawkę umiejętności po zmianach :)
Bianik
Posty: 29
Rejestracja: 04 lis 2014 16:44

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Bianik »

Dlaczego po zmianach nie dano mi możliwości wybrania broni w której chcę się szkolić tylko z automatu została mi ona dopisana? Why? Why??? WHY???!!! :cry:
Awatar użytkownika
Brygu
Posty: 115
Rejestracja: 13 lut 2009 14:34

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Brygu »

Witam.

Długo się zastanawiałem czy napisać tu cokolwiek po zmianach. I tak zaraz znajdą się znawcy, którzy nie chcą usłyszeć co mają inni do powiedzenia, a traktują każdą formę dyskusji, jako pole do wygrania, do przekonania drugiej strony do swojej racji. (Swoją drogą można teraz to zauważyć wszędzie, ludzie nie dyskutują na zasadzie wymiany poglądów, a na zasadzie wmuszenia w kogoś własnych).

Nie będę pisał o zakonie, ani o tancerzach, choć moja wypowiedź po części się pokrywa z ich sytuacją. Normalną rzeczą jest że lepiej jest kraść, gwałcić i mordować, niż być prawym i uczciwym. W normalnym życiu za to pierwsze grozi nam całkiem sporo. Na Arkadii nie (listy gończe, o nie!). To po co się męczyć i odgrywać tego dobrego? Lepiej mieć ograniczenia rpgowe? Czy lepiej wrzucać wszystko do jednego worka z napisem chaos - wszystko mi wolno? Niestety nigdy administracja nie doceniała tego poświęcenia graczy. Kwestia ziół jedzonych tonami, sprzętu rasowego, czy ze znakami. Albo posiadanych przez dobrych NPCów. Zamiast wspierać graczy którzy starają się utrzymać jakiś charakter, wspierana jest przeciętność. A przeciętność się łatwo szerzy i żeby nie być hipokrytą, w końcu każdy idzie na ustępstwa. Ile można walić głową w mur.

Zabranie zawodów, naturalne że to boli. Boli bo wiele razy było zapewniane że to nie nastąpi. Za posiadanie tych umów zapłaciliśmy już wielokrotnie. Od starań do stowarzyszenia. I wiem że wielu w to nie uwierzy, ale kolesiostwo raczej dyskwalifikowało. I nie tacy się drapali na tablicy a zostali oddelegowani z kwitkiem. Umiejętności nabijało się ciężko. Później zmienił się system i idlowało się dłużej. Płaciło się więcej. Expiło się ciężej, dużo ciężej. Do tego za czasów kiedy expiło się drużynowo, nikt nie chciał cię w drużynie, bo kradłeś expa. Było tak fajnie że aż trzech graczy wybrało rezygnacje z części umów na rzecz grania w MC. Jakby tu utrudnić gildi? Zamknąć przyjęcia. Większość przestała grać, a przecież mieli taki dobrobyt...

Prawo nie powinno działać wstecz, nie jesteśmy przestępcami. Osiągnęliśmy przywileje w czasach kiedy każdy mógł poświęcić czas i starania by je osiągnąć. A tu po czasie zamykają przyjęcia. Przepinają gildie pod inne stowarzyszenie, bez możliwości kodowego wpływu na politykę, relację, przyjęcia nowych. Co więcej w każdej chwili mogą cię wyrzucić z tego stowarzyszenia. A na koniec zabierają zawód. O tym co zrobiono z TW nie wspomnę.
Bo teraz ma być równo, by ci co nie grali dziesięć lat temu mieli tak samo.
Że co? Ja oszczędzam na koncie 10 lat, ktoś 1 rok, możemy wypłacić tyle samo?

Ja tego nie ogarniam, ale skoro tylu pracujących od roku krzyczy że tak ma być, to populistyczna władza tak robi. Tylko to nie są mądre rządy.

Ale jest jeszcze tyle do wyrównania. Podobno są gracze którzy na arce mają więcej na kontach pieniędzy niż inni. I wiecie co? Być może zarobili to gdy nomadzi mieli w ciele złote monety, albo gdy sprzęt nie znikał tak szybko. A przecież ci co nie grali rok temu nie mogli z tego skorzystać. Są też gracze którzy mają niestandardowe opisy, a już nie można. Niektórzy mają też um rzucanie czarów, który pomaga w paru miejscach. Powinna też być możliwość powtarzania imion, dlaczego ktoś może się nazywać Stefan, a ja nie, tylko dlatego że założył postać 10 lat temu?

Nie odbierajcie tego jako płaczu, niczego wizowie nie cofną. Nie ma się co łudzić. Ot wyrażam moją opinię.

Dziękuję za miłe chwile spędzone na Arkadii wielu fajnym graczom których przyszło mi spotkać. Jeśli komuś psułem grę to przepraszam. Jeśli komuś spotkanie mnie na Arce przysporzyło frajdy to fajnie. Od dłuższego czasu grałem raczej falowo, żal mi było mojego dobytku. Ale jak już zabrali, trochę mi się odechciało.

Takie życie, zawsze ktoś jest pokrzywdzony, kwestia tylko kto przy sterze.

Pozdrawiam wszystkich. Arkadia to coś więcej niż gra, choć tak często powtarza się że to tylko gra. Życzę miłego dnia, wesołych świąt i do zobaczenia gdzieś kiedyś.

Marcin.
Larius
Posty: 145
Rejestracja: 09 paź 2011 12:05

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Larius »

Brygu mam nadzieję, że jednak wrócisz (bo odebrałem to jakbyś odchodził) do gry. Pamiętaj, że brak umów nic w Twojej postaci nie umniejsza i dla wielu nadal jesteś legendarnym zabójcą demonów. :)
[19:03] <hard2kill> tak wiec jesli Tharra denerwuje moja sygnaturka
[19:03] <hard2kill> to sie ciesze, ze jest kolejny powod, zeby sie powiesil
[19:03] <hard2kill> z wkur***a
[19:03] <hard2kill> ;d
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Haern »

Twoje porównanie nie jest trafione. Ktoś kto zaczyna oszczędzać dziś ma szansę dogonić kiedyś tego, kto zaczął oszczędzać dziesięć lat temu - ciężką pracą i poświęconym czasem oraz energią. Na Arkadii takich szans nie było, choćby się ... zaparł.
Zablokowany